Wpis z mikrobloga

@alpaka: Równie dobrze może na to wpłynąć sposób jej wychowania, ale co z tego ? Rozwiązaniem nie jest to jak założyłaś, aby ją dowartościować. To jest po prostu człowiek niestabilny ( i to bardzo) psychicznie, a od takich ludzi, tym bardziej w związku, trzeba uciekać jak najszybciej i jak najdalej
@bones1909: to, że unikając ludzi "trudnych" może cie wiele ominąc, przyjaźni, miłości, doświadczeń, najbliższe mi osoby są mają problemy psychicznie, nie wyobrażam sobie o ile uboższe było by moje życie gdyby twoim podejsciem ich po prostu omijała
@alpaka: Mam wrażenie, że chyba nie do końca rozumiesz o czym mówię. Człowiek trudny, a niestabilny psychicznie to zupełnie coś innego. Nagłe wybuchy, panika, wyolbrzymianie etc. to są oznaki niestabilności psychicznej, która nijak ma się do trudnych charakterów, które same w sobie są często interesujące. Tacy ludzie są nieprzewidywalni, w kompletnie negatywnym znaczeniu tego słowa.
@bones1909: dlatego napisałam "trudny" a nie trudny, dalej rozwinełam ze chodzi o osoby z problemami psychicznymi, więc tak, mowie o tym samym co ty, niemniej jednak powodzenia w dorosłym życiu z takim podejsciem ;)
@alpaka: Dziękuje za troskę, ale nie trzeba. Zgodnie z zasadą, że jesteśmy odzwierciedleniem pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu, ja wole go spędzać z ludźmi którzy nie robią cyrków z powodu lajkowania zdjęć na facebooku itp. w trosce o samego siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie nazwałabym tego ograniczeniem mózgowym bo takie zachowanie same z siebie się nie bierze


@alpaka: Z jednej strony masz rację - to jak człowiek się zachowuje w dużym stopniu zależy od tego co przeżył. Jednak choroba czytania między wierszami to już napędzanie swoich własnych uprzedzeń, budowanie urojeń... Znam faceta, który przeżył wiele rozczarowań związkowych, spotykał się z dziewczynami, które potem wystawiały go do wiatru, nie wyszło mu też w życiu zawodowym