Wpis z mikrobloga

Jestem uzależniony od Wykopu i FB. Zauważyłem ostatnio, że wytworzył mi się nawyk bezsensownego odświeżania tych stron.

Czas spędzany na FB udało mi się ograniczyć poprzez ukrycie Tickera [pasek aktywności znajomych]. Na Wykopie nie wchodzę w Wykopalisko i Mikroblog oprócz obserwowanych tagów.

Mimo wszystko dość dużo czasu spędzam na tych stronach.

Kolejny krok w ogarnianiu się zaczerpnąłem trochę z cardio na siłowni. Gdy już totalnie mi się nie chce, "nie mam siły", to mówię sobie - jeszcze minutę, jeszcze ze dwie, do pełnej minuty, pełnego kwadransa itd. #mikrokoksy

Obecnie zacząłem używać Hot Alarm Clock - szerzej pisałem pod http://www.wykop.pl/wpis/11878637/juz-wczesniej-chcialem-napisac-o-tym-programie-ale/ , ale tak naprawdę chodzi o stoper i timer.
Mam 3 widgety - po jednym na Wykop i FB oraz jeden zmiennofunkcyjny - albo odlicza czas pracy albo czas którego na rzeczy pożyteczne nie poświęcam i jest cały czas widoczny na poziomie około 10-20%.

Potaguję zgodnie z propozycjami dziedzin w których może się przydać:
#pracbaza i #korposwiat - masz dedlajn albo jakieś telco, spotkanie, cokolwiek - szybko można ustawić timery, alarmy które nie pozwolą się "zasiedzieć" przy kompie i przegapić
#programowanie - możecie mnie wyklnąć, ale nawiązuję do http://gfycat.com/SpotlessEqualFirecrest - nie macie tak? ;)
#studbaza i wszelka inna #naukaprogramowania #naukajezykow itd.

U mnie duże są obecnie efekty, bo jak spojrzę na te stopery - dopiero 10 minut bez wykopu? Żałosne, dobiję do 20 i sprawdzę co się dzieje. Przegapię moment 20 minut i jest 32 minuty - o, teraz dobiję do 45 minut... itd. ;)

Dzisiaj od rana zrobiłem więcej niż przez ostatnie dwa dni. Żeby nie wchodzić na FB, a móc korzystać z rozmów z innymi - WTW komunikator. #wtw

#prokrastynacja #milionowamotywacja #motywacja
D3lt4 - Jestem uzależniony od Wykopu i FB. Zauważyłem ostatnio, że wytworzył mi się n...

źródło: comment_pZIw477afNsXXBBY0ROHtXhANJlz7d5D.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@D3lt4: na strony zżerające czas polecam leechblock (do firefoxa, ale do innych przeglądarek pewnie też coś podobnego jest).

Służy do blokowania stron w danych godzinach, albo jeżeli spędziłeś więcej czasu niż tyle co ustawiłeś. Pozwala to zapobiec odruchowego wchodzenia na strony i zastanowienia się czy nie warto by było zrobić coś innego.
  • Odpowiedz