Wpis z mikrobloga

Mirki, mam propozycję ws. tagowania.
Otóż codziennie powstają wpisy o charakterze stricte lokalnym, np.: "Gdzie w pobliżu siedziby Wypok SA znajdę kawiarnię z dobrymi rogalami?". I taki wpis jest np. otagowany jako #poznan.
Mnie np. poznańskie rogale czy jakieś warszawskie sprawy mogą nie interesować i zazwyczaj tak jest, więc po co mam to czytać? Wrzucam tagi z głównych miast na #czarnolisto i nie muszę przetwarzać informacji, że Mati z #torun zaprosi Mirabelkę na kawę, bo ma trochę wolnego czasu, z którym nie ma co zrobić.
Ale powstają też wpisy o jakimś wydarzeniu ciekawym dla całego kraju, w tym dla mnie, i też są tak tagowane.
Zatem proponowałbym wpisy pierwszego rodzaju tagować w sposób #miastocontent. Ktoś szuka dentysty w Gdyni, to taguje #gdyniacontent. I wtedy zamiast na #czarnolisto wrzucać #gdynia, można by wrzucić #gdyniacontent.

#mikro #mirkosejm #pomysl
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tangodown: No, ale w takim razie czym różniłoby się to #miasto od #miastokontent? Wyjaśniłeś do czego można by używać #_miastokontent ale dla mnie się to i tak pokrywa ze starym tagiem.
  • Odpowiedz
@tangodown: po 1. używając teraz tagów miast wolasz setki ludzi, którzy muszą czytać twój spam (który jest tak samo nieinteresujacy jak posty, które opisujesz), a po 2. to caly czas przeglądasz bieżący strumień mirko, że aż tak cię to razi?
  • Odpowiedz
@pwone: Jak można tego nie łapać? Ktoś pyta o dentystę w Rzeszowie, a Ty jesteś z Poznania, więc zapewne nie pomożesz, więc po co masz czytać #rzeszowcontent? Wrzucasz ten tag na #czarnolisto.
A jak będzie desant zielonych ludzików w Rzeszowie, co może Cię zainteresować, to wpis będzie z tagiem #rzeszow. Proste jak budowa cepa.
  • Odpowiedz
są większe wylęgarnie spamu

@prawdziwek: I u mnie konsekwentnie lądują na #czarnolisto, dlatego wciąż jestem w stanie przeglądać mikro. Inaczej bym ocipiał od chińskichbajek i tagów z gier, w które nie gram (w żadne nie gram – od c---a czarnolistowania miałem).
  • Odpowiedz