Wpis z mikrobloga

Pożyczyłem kiedyś "koledze" 100 zł, dokładnie 14 kwietnia 2014, teraz po blisko roku odzywa się z prośbą o przelanie ZŁOTÓWKI na jego konto w mbanku. Odruchowo miałem to zrobić, ale potem coś mi zaczęło świtać w głowie, że ktoś tu opisywał jakiś przekręt, że jakiś gość prosił o przesłanie 1zł i wtedy to było równoznaczne z potwierdzeniem czegoś?! Czy źle zapamiętałem?

#oszukujo #patologiazewsi
Pobierz FirstWorldProblems - Pożyczyłem kiedyś "koledze" 100 zł, dokładnie 14 kwietnia 2014, ...
źródło: comment_vhCoUrvJHTTKQB6Ten8IkQcuxwu2JzxD.jpg
  • 104
@FirstWorldProblems:Niekoniecznie chciał cię oszukać. Jeśli w danych do przelewu podałbyś jego nazwisko itd. to faktycznie on chciał 1zł żeby go potem przesłać do firmy, która daje kredyty i w ten sposób weryfikuje kredytobiorców. Wiem, bo sam brałem chwilowki w ten sposób.

nie słuchaj tych debilów wyżej, którzy od razu skazują twoje kumpla. żeby to było oszustwo musiałbyś wysłać przelew na konkretne dane z konkretnym tytułem przelewu!
Pobierz D.....r - @FirstWorldProblems:Niekoniecznie chciał cię oszukać. Jeśli w danych do prz...
źródło: comment_G3rnApmHtNhXbFNOJv1KaankveSlEJIV.jpg
@FirstWorldProblems:

#!$%@? wykopki ogarnijcie się, Hurr durr oszust, przecież żeby wziąć kredyt musiałby znać jego dane; imię, nazwisko, numer dowodu, pesel, adres zamieszkania, do tego skan dowodu.

W tytule przelewu musi być formułka w stylu "potwierdzam pożyczkę numer blah blah w blah blah.

Nawet jeżeli jakimś cudem miałby te dane i chciałby zrobić wałek, to i tak pożyczka poszłaby na konto bankowe osoby która zrobiła przelew weryfikacyjny = 0 zysku dla
1. "Kolega" wrzuca do koszyka na allegro zakupy.

2. Wybiera formę płatności Raty PAYU.

3. Wypełnia wniosek o kredyt Twoimi danymi.

4. Otrzymuje potwierdzenie z Alior Banku że musi przelać 1zł celem weryfikacji danych.

5. Ty przelewasz 1zł.

6. Weryfikacja przeszła pomyślnie.

7. Kredyt został automatycznie uruchomiony.

8. Sprzedawcy na allegro otrzymali pieniądze i wysłali towar.

9. "Kolega" cieszy się z darmowych zakupów.

10. Po 4 dniach listonosz przynosi Ci harmonogram spłaty
@FirstWorldProblems: Nie wystarczyło sprawdzić nr konta bankowego? Jeśli byłby ten sam co wcześniej to przecież nie założysz żadnego kredytu wysyłając mu 1zł, którego może nie ma na swoim koncie i nie mógł sam wysłać tej #!$%@? złotówy by wziąć kredyt ;_;