Wpis z mikrobloga

@blisher: Ilu to ludziom poduszka powietrzna łamie nosy albo kości jarzmowe... Mojej kuzynce poduszka złamała nos właśnie. W sumie to miała ogromne szczęście, ponieważ przed nią spadło auto z estakady. Jakby jechała szybciej 2 metry, to spadłoby na nią.
@Polska4Ever: Tylko że to praktycznie niemożliwe żeby sygnał do uruchomienia poduszki był opóźniony o 7/100 sek. Sygnałem steruje rozładowujący się kondensator którego czas reakcji jest jakiś w #!$%@?ę szybki (wartości nie podam bo nie pamiętam ale na bank krócej niż 1/100s). Problemem może być techniczne rozwiązanie uwolnienia poduszki.
Sygnałem steruje rozładowujący się kondensator którego czas reakcji jest jakiś w #!$%@?ę szybki (wartości nie podam bo nie pamiętam ale na bank krócej niż 1/100s). Problemem może być techniczne rozwiązanie uwolnienia poduszki.


@filiprock: co? kondensator służy do zasilania całego sterownika (z mikroprocesorem zawierającym dość zaawansowane algorytmy określania kiedy strzelić, z jakim napełnieniem i opóźnieniem) i oczywiście zapłonu generatorów gazu