Wpis z mikrobloga

#linux #ubuntu #programy #gorzkiezale
Wiecie dlaczego jeszcze wiele lat minie zanim faktycznie będzie rok linuxa? Bo jest on k------o niesprzyjający dla nowych użytkowników. Jak wygląda instalacja w windowsie? Ściągasz plik, next, next, zainstalowane.
Jak w linuxie? Ściągasz paczkę, wpisujesz jakieś komendy w terminalu (o ile znajdziesz je w necie), coś się z-----o, wpisujesz jeszcze kilka komend. Wiadomo że dla was informatyków 15k/miesiąc to są banały i tylko debile nie wiedzą jak kompilować, komendy sudo itd. ale dla nowych użytkowników jak dla mnie jest to po prostu niewygodne.
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xda_: @CrossX: W sensie co, linux jest łatwiejszy od windowsa? Pod jakim względem? Postawcie mi osobę nie ogarniającą zbytnio komputerów przed jednym i drugim systemem.
  • Odpowiedz
@Krs90: właśnie windows to jest utrudnianie sobie życia. Ile zajmuje ci przywrócenie systemu do stanu sprzed formatu? Bo ja mam skrypt który robi mi to w 5 minut przy dobrym łączu.
  • Odpowiedz
@Krs90: No i taka osoba nie będzie wiedziała co robić na obu systemach. To, że dla Ciebie Windows jest łatwiejszy od Linuxa spowodowane jest tylko tym, że do Windowsa jesteś przyzwyczajony.
  • Odpowiedz
@Krs90: daj sobie spokój, Internet jest pełen dyskusji na temat wyższości Windowsa nad Linuksem i Linuksa nad Windowsem. Całe rodziny się o to kłóciły, a nawet rzucały w siebie śrubokrętami. Jałowa dyskusja, która prowadzi do flejmu i gównoburzy.
  • Odpowiedz
@Krs90: tak w windowsie instalujac dajesz nezt,next i nastepnie wszędzie masz reklamy ;)no tak w linuksie sciagasz paczkę klikasz dwa razy podajesz hasło i wszystko bangla ;) a jak zależności nie umi spełnić to znaczy ze zła paczka albo nie potrafisz czytać co pisze na stronie z której paczkę pobrales.
  • Odpowiedz
@Krs90: po pierwsze to nie gnapi, tylko qnapi. Jest w repo systemowym i też ściąga napisy. VLC w wersji 3.0-dev ma wbudowaną ściągarkę napisów.
  • Odpowiedz
@UZ01: Zaraz w--------ę kompa z linuxem przez okno albo zainstaluje starego xp i będę miał k---a święty spokój. Próbuje zainstalować od pół godziny symphony2 i co chwilę coś jest nie tak, czuje sie jak w j-----m DOSie.
  • Odpowiedz
@UZ01: Z qnapi sobie poradziłem, teraz próbuję zainstalować symphony 2 i chce zainstalować, ale nie nie musze mieć composer, chce zainstalować composer to znowu jakiś curl, chce zainstalowac curl i już k---a nie mam nerwów.
Zainstalowałem xubuntu bo mam starego laptopa, myślałem że po prostu będę mógł tutaj wszystko bez problemowo robić i jest ok oprócz tych p----------h instalacji. W windowsie robie klik klik i starczy, a tutaj wpisuje komendy
  • Odpowiedz