Wpis z mikrobloga

#linux #ubuntu #programy #gorzkiezale
Wiecie dlaczego jeszcze wiele lat minie zanim faktycznie będzie rok linuxa? Bo jest on #!$%@? niesprzyjający dla nowych użytkowników. Jak wygląda instalacja w windowsie? Ściągasz plik, next, next, zainstalowane.
Jak w linuxie? Ściągasz paczkę, wpisujesz jakieś komendy w terminalu (o ile znajdziesz je w necie), coś się #!$%@?ło, wpisujesz jeszcze kilka komend. Wiadomo że dla was informatyków 15k/miesiąc to są banały i tylko debile nie wiedzą jak kompilować, komendy sudo itd. ale dla nowych użytkowników jak dla mnie jest to po prostu niewygodne.
  • 73
@Krs90: marzę o 15k/miesiąc, natomiast większość programów instalowanych np. na Linuksie Ubuntu nie wymaga w ogóle żadnego pobierania, żadnego klikania next, next, ani odznaczania toolbarów i dodatkowych syfów, które instalują się przy programach z Windowsa. W moim przypadku to rzadkość, aby instalować pobraną paczkę manualnie. Terminal jest poza tym wygodniejszy niż latanie po folderach i klikanie pierdylion razy poszczególnych opcji i okienek, co trzeba robić w Windowsie.

Linux jest po prostu
@CamelCase: używam linuksa już jakieś 2 lata na zmianę z windowsem

ogólnie to nawet podoba mi się linux, ale np. instalowanie JDK na linuksie zmusza mnie do szukania w internecie co zrobić żeby to działało tak jak trzeba, podczas gdy na windowsie jest to wszystko robione w jednym instalatorze.
Linux jest po prostu inny, nie jest trudniejszy czy łatwiejszy. Użytkownicy Linuksa wyliczą Ci zalety Linuksa, a userzy Windowsa wychwalą zalety Windowsa. Period.


@emaema: Różnica jest taka że userzy Linuksa korzystali z Windowsa, a userzy Windowsa z Linuksa już nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@arkadiuszl4g: 30 minut szukania programu w necie? Rzadko zdarza się żebym szukał dłużej niż przez minutę, dajesz next i patrzysz co sie zaznacza i nie ma dodatkowych gówien.
@djbartek: Tak, dla nowych użytkowników nie jest to łatwe.
@systemd: No własnie nie zawsze.
@8773: Dodaj #gorzkiezale na czarno i po kłopocie.
@qnebra: gnapi do napisów.
@CamelCase: Jest dla nowych użytkowników. Postawisz gościa po raz pierwszy przed windowsem
@Krs90: tak ale nie wiesz co wybrać, przecież jest tyle rzetelnych źródeł:

np. instalki.pl, sciagnij.pl, download.komputerswiat.pl, dobreprogramy.pl, download.cnet.com.

Nawet pomagają w instalacji → mają własne instalatory.