Wpis z mikrobloga

1. Badź moim różowym paskiem lvl 26
2. Miej umowe zlecenie z odprowadzanymi składkami ZUS (na wszelki wypadek gdyby coś mi było).
3. Pójdź do ginekologa prywatnie bo publicznie wizyta za 4 miesiące
4. Dowiedz się, że potrzebujesz zrobić masę badań ASAP ponieważ jest ryzyko raka szyjki macicy
5. Okazuje się, że nie możesz zrobić tego publicznie za kasę odłożoną do ZUS bo nie ma czasu na stanie w kolejkach
6. Zapłac 150 zł za test mRNA, 100 zł za HPV, 150 zł za cytologię, 140 zł za kolanoskopię (wszystko po obniżkach)
7. Brak profitu i #!$%@?ć ten ZUS w #!$%@?... Cały weekend, który zaplanowałem na naszą 4 rocznicę został właśnie #!$%@? finansowo przez dymanie mnie przez ZUS.
\

Ciśnie mi się na usta tylko proste '#!$%@?'.

#polityka #gorzkiezale #rozowepaski #zdrowie
  • 134
  • Odpowiedz
@rzep: To z bloomberga jest ciekawa statystyką. Mówisz 10 topowych jest fundowanych publicznie. 12,13 czyli Meksyk i Ekwador, oba znane z wolno rynkowego podejścia do służby zdrowia mają w top 15 mają tym samym najniższe koszty z tego elitarnego grona.

Co?

Publiczna służba zdrowia w Meksyku jest fundowana za pieniądze ze sprzedaży ropy.
  • Odpowiedz
@rzep: @ramzes90: Nie płaci się nawet tych 300 zł na nfz bo zdecydowana większość jest odliczana od podatku. Na nfz idą naprawdę grosze i mimo, że jestem za prywatyzacją to nie ma co narzekać bo za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych miesięcznie ciężko o cokolwiek na lepszym poziomie.

A rządowi na rękę jest mieszanie tego i ludzie nie widzą na co tak naprawdę hajs idzie. Mówi się "płacę tysiaka co miesiąc,
  • Odpowiedz
  • 1
@adeekk1989: 150 zl cytologia? Gdzie takie ceny? Prywatnie za cyto placilam 30 zl, widzialam w innych miejscach ew. po 50. Czy może podajesz koszt wizyty oraz cytologii razem?
  • Odpowiedz
kolanoskopię


@adeekk1989: Pewnie po raz setny, ale powtórzę żebyś dobrze zapamiętał: KOLPOSKOPIĘ! xD

Macie jednego ginekologa w mieście że takie terminy? W Łodzi to jakieś max 2 tygodnie, chyba że chcesz zapisać się do konkretnego lekarza, który przyjmuję tylko w jednej placówce i na dodatek raz w tygodniu przez 3
  • Odpowiedz