Wpis z mikrobloga

1. Badź moim różowym paskiem lvl 26
2. Miej umowe zlecenie z odprowadzanymi składkami ZUS (na wszelki wypadek gdyby coś mi było).
3. Pójdź do ginekologa prywatnie bo publicznie wizyta za 4 miesiące
4. Dowiedz się, że potrzebujesz zrobić masę badań ASAP ponieważ jest ryzyko raka szyjki macicy
5. Okazuje się, że nie możesz zrobić tego publicznie za kasę odłożoną do ZUS bo nie ma czasu na stanie w kolejkach
6. Zapłac 150 zł za test mRNA, 100 zł za HPV, 150 zł za cytologię, 140 zł za kolanoskopię (wszystko po obniżkach)
7. Brak profitu i #!$%@?ć ten ZUS w #!$%@?... Cały weekend, który zaplanowałem na naszą 4 rocznicę został właśnie #!$%@? finansowo przez dymanie mnie przez ZUS.
\

Ciśnie mi się na usta tylko proste '#!$%@?'.

#polityka #gorzkiezale #rozowepaski #zdrowie
  • 134
  • Odpowiedz
chciałbym nie płacić


@YouCanCallMeBillieGates:

Chciec, to moc. Co to, innych mozliwosci nie ma? Ktos Cie zmusza do pracowania w PL? Nie mozna wyjechac i pracowac gdzies indziej, gdzie nie ma obowiazkowych (niskich) skladek? Proponuje Stany Zjednoczone. Nie musisz sie ubezpieczac, nie musisz miec urlopu, nie musisz odkladac na emeryture... :)
  • Odpowiedz
@marker80: Uważam, że jest niestety dużo dezinformacji w tym temacie i ludzie po prostu nie wiedzą jak wygląda sytuacja służby zdrowia. Co chwila są bombardowani informacjami o tym jak to gdzieś w Polsce pacjenci mają problemy, widzą ile łącznie zabiera im Państwo a jednocześnie Luxmedy i inne kuszą pakietami za 50-100 zł gdzie koszyk świadczeń jest długi na 10 stron (mimo, że 95% to konsultacje i proste badania).

Dlatego trzeba
  • Odpowiedz
@adeekk1989:

Czytam sobie te wasze komentarze i czasami ręce opadają... Co Wy #!$%@? wiecie o życiu...

Powiedział koleś, który nie odróżnia ZUS od NFZ i kolposkopii od kolanoskopii xD
  • Odpowiedz
Przy rozliczeniu PIT wychodzi mi na 0zł max. W tym roku muszę dopłacić 65 zł... Nie wiem gdzie Ty masz to odpisane od podatku.


@adeekk1989:

To w picie wpisz, ze zaplaciles 0 zl skladek na NFZ, i zobacz o ile wzrosnie Ci podatek do zaplacenia... jak prawa nie znasz, ani sposobu liczenia podatku, to moze naocznie sie przekonasz, ze tak naprawde ubezpieczenie kosztuje grosze...
  • Odpowiedz
Jak to kuźwa nie płacić? Pobierane one są automatycznie z mojej wypłaty...


@adeekk1989:

jak automatycznie? To jest obowiazek placenia polskich skladek, jak sie pracuje za granicami? Przeciez masz wybor. nie podoba Ci sie kraj i zasady w nim panujace, to go zmieniasz. Nie ma obowiazku tu
  • Odpowiedz
I nie 500 zeta, tylko 250*12 (i to tylko za ten rok, a pracuję już 8 lat)...


@adeekk1989:

#!$%@?, a prosilem, zebys wpisal w pita kwote 0 przy skladkach na NFZ. To nie, bedziesz sie wymadrzac. Wpisz, zobacz sobie ile masz doplacic podatku, gdybys nie placil skladek na NFZ, a pozniej ewentualnie mozemy porozmawiac. Na razie jestes przekonany o swojej nieomylnosci, ktora z rzeczywistoscia nie ma nic
  • Odpowiedz
Zwróci mi to kasę zabraną z wypłaty na poczet składki zdrowotnej (270zł miesięcznie)?

Co z tego, ze wpiszę sobie te 0zł? Co to mi da?


@adeekk1989:

Czyli jeszcze nie sprawdziles? Czyli czytaj moj wczesniejszy komentarz: nie dyskutuje z Toba, bo nie ma o czym.
  • Odpowiedz