Wpis z mikrobloga

Mirki jest sprawa. Kupilem na allegro z pół roku temu iPhone 5s z ratami Payu. Tydzień temu dostałem pismo z prokuratury o stawianie się na przesłuchaniu w roli świadka. Dziś byłem i co??? IPhone jest kradziony :OOooo ale jak to? Kupiony od sprzedawcy który był zaufany ponad 7000 ocen i komentarzy kilka tylko negatywów. Facet dalej prowadzi działalność i sprzedaje telefony, dzwonię do niego a on mówi że wszystko legalnie, ma dowody kupna. I że do niego żadne pisma nie przyszły z prokuratury. Będzie się odwoływał jak coś przyjdzie. A mi prokuratura mówi że #!$%@? Niemca na 500 000euro i karza oddać telefon i wprost powiedział żebym nie liczył na odzyskanie kasy :(( mirki ratujcie co robić?
#iphone
#telefon
#zlodzieje
#oszukujo
#smatrfon
  • 14
@pifpawko: lepiej oddac niz maja Ci wbic na chate i czegos szukac ;) jak masz lub ktos z domu ma zarejesterowana dzialalnosc gospodarcza to jeszce ni było przpyadku kiedy zrobili kontrole i nic nie znalezli, zawsze cos zaplacisz z ajakies uchybienie (tylko czy to bd 50zł czy 50 tys to juz inna kwestia)
ILE ŻEŚ OSZCZĘDZIŁ? PISIONT ZUOTYCH? kupujcie wiecej podrób na allegro...
@pieczywowewiadrze: jaka podróbe? Telefon jest oryginalny 2500zl za niego dałem. Oryginalnie zapakowany, zafoliowany z paragonem. Przy starcie założyłem wszystkie konta normalnie i wszystko było fajnie do dziś... Mam jeszcze 4 raty chyba do splacenia i mam im oddać telefon za 2500zl????
@pifpawko: wiesz co Ci powiem?
1. zafoliowanie telefonu (przy 1 sztuce) to <5zł i oryginalne pudełko czy folia to nie wyznacznik oryginalności: http://www.sfora.pl/swiat/Frankenstein-iPhoney-Tak-je-robia-z-odzysku-s65064
opakowania skupuje się na targach (dodatkowy zarobe dla śmieciarzy (żuli), najczesciej zbierane sa opakowania po kosmetykach) następnie wypełniane i sprzedawane za 80-90% ceny

2. paragon jest wystawiony przez kogo? kto jest podmiotem sprzedającym?

3. czy na paragonie jest numer seryjny iphone zgodny z numerem seryjnym widocznym w ustawieniach
@pieczywowewiadrze:
1.Sprzedawca sprzedaje setki telefonów, w tym mase iphonow, ma ponad 8000 komentarzy, zarejestrowaną działalnosc
2. paragon wystawiony przez jego firmę , sprzedaje na allego i tez fizycznie ma jakis punkt
3.nie ma, napisane tel.komorkowy
4.jak mam sprawdzić czy widnieje na jakiejs czarnej liście
5.chciałem wziąść na raty przez payu bez papierow i łażenia po bankach. Ma mase pozytywnych komentarzy od ludzi którzy kupowali iphony:/
@twardziel_psychopata: sprzedawca mowi ze ma papiery ze legalnie je kupił ale niechc mi pokazać, dopiero jak prokuratura zechce taka była rozmowa przez telefon, ale napisze mu jeszcze maila ze skanem wezwania na prokurature ze sprzedał mi kradziony telefon i pokazał mi ze ma je legalnie. W prokuraturze mowil ze duzo iphonow wyszlo od tego goscia nie ja jeden, ale on mowil ze nie ma zadnego pisma z prokuratury dziwne ;/ no