Wpis z mikrobloga

dobra, kupiłem tydzień temu coś takiego to sobie robię takie wyzwanie - zaczynam dzisiaj od 10 pompek i codziennie robię +5 więcej (odliczanie do przodu); mam nadzieję wytrwać do wakacji i przy okazji zbić co nieco
jak wytrzymam miesiąc to dorzucam brzuszki
jak ktoś chce może współpompować, rezerwuję na ten cel tag #pompuje, wieczorami wpis z ilością
#motywacja
kontrowersje - dobra, kupiłem tydzień temu coś takiego to sobie robię takie wyzwanie ...

źródło: comment_lTQnCoS67FxnuryaAVB0TuX406z6ZbGS.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@kontrowersje:
Też sobie kupiłem. Nie kombinuj z dodawaniem, po prostu rób ile dasz radę w serii i tyle. Nie polecam brzuszków generalnie - #!$%@? ćwiczenie. Wznosy nóg w zwisie, albo coś z tych ćwiczeń kalistenicznych co jakiś wykopek podawał tu: http://www.wykop.pl/link/2403896/cwiczenia-z-wykorzystaniem-masy-wlasnego-ciala/
Cokolwiek bardziej funkcjonalnego niż idiotyczne brzuszki, które obciążają kręgosłup i mogą prowadzić do wady postawy (przerost prostowników biodra).
  • Odpowiedz
@kontrowersje: serio - program 100 pompek jest świetny. Jeśli na początku jesteś w stanie zrobić max. 10 pompek, to za 2-3 tygodnie będzie dosłownie "czuł", jak rośniesz. Zasada jest taka, że przy każdym treningu wg rozpisanego schematy robisz pompki do zajechania - nie dasz rady zrobić nawet jednej więcej. I z każdym treningiem jest to samo, ale stale robisz coraz więcej. Sam zacząłem od 23, doszedłem w miesiąc do 70,
  • Odpowiedz
  • 1
Dzięki wszystkim za cenne komentarze, czuję się jeszcze bardziej zmotywowany, szczególnie tym "+5 dziennie nie zrobisz"
Jak to? Ja nie zrobię? Potrzymaj mi piwo...
  • Odpowiedz
@kradzionyLogin: Widziałem takich poradników trochę i w każdym jest to samo, rób zgodnie z planem i wrzucaj kolejny poziom trudności po ukończeniu poprzedniego, ale nikt nie pisze, co jeżeli nie dajesz rady następnego poziomu, a poprzedni ci się udał.
  • Odpowiedz
  • 1
Ponieważ jest to trochę eksperyment to przydadzą się jeszcze jakieś miary
Więc co tydzień będę sobie mierzył (hehe) i zobaczymy czy będzie rosło
Ponieważ nie wiem jak się profesjonalnie mierzy to będę mierzyć metrem krawieckim w stanie spoczynku oraz w napięciu: prawy bicek, lewy bicek, klata na wydechu i wdechu oraz pas
Dzisiaj (w kolejności jak wyżej): 33/37/31,5/35,5/99/105/94
Celem jest robienie pompek, a nie rozmiary ale będzie miło jak coś przybędzie
  • Odpowiedz
@kradzionyLogin: No i o to mi chodzi, to nie jest żadne rozwiązanie, nie ma info co może być przyczyną, jak sobie z tym radzić, po za tym co mam powtórzyć jak np. poprzedni tydzień zrobiłem, a z tym nie daję rady? Wszędzie jest tak samo, wszystko super opis aż do pierwszych problemów, wtedy w opisach nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@kradzionyLogin: Nie, skoro coś chcą nauczyć to nie robią to w pełni, po co ci poradnik, który odcina się jak tylko masz pierwszy problem, bez sensu, zwłaszcza, że to jest PODSTAWOWY problem większości w tych treningach i ściśle powiązany z metodą (a te są podobne w kategorii "100 pompek"), porównanie do wykopu jest całkowicie nietrafne, nie masz argumentu i stąd analogia bezcelowa.
  • Odpowiedz
@kontrowersje: kiedys brat robił do liceum na zaliczenie, zawsze robiłem jedną więcej, doszlismy do 80+, teraz klikam sobie seriami po 25 na różnych rozpiętnościach - fajna zabawa jak dołaczysz ławeczkę - daj znać jak idzie chętnie dołącze!
  • Odpowiedz