Wpis z mikrobloga

Będzie trochę #gorzkiezale na temat #most

1. HGW chce żeby koleżanka Kopacz ją poratowała skromną kwotą kilkunastu milionów złotych z budżetu na naprawę mostu, KTÓRY BYŁ UBEZPIECZONY! http://pulsbiznesu.pb.pl/3998189,45340,za-most-lazienkowski-zaplaci-uniqa

2. Jeśli ubezpieczenie nie pokrywało pożaru, to nie jest mój problem, jako obywatela tego kraju. Niech beknie za to osoba, która przygotowała przetarg. Chyba, że UM Warszawy stosuje podejście typowego cebulaka - "nie ubezpieczam domu od wiatru, ale jak przyjdzie huragan to hurr durr, niech Państwo mi pomaga". Ubezpieczyliście - to dochodźcie się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Nie ubezpieczyliście - Wasz problem.

3. Warszawa przez kilka ostatnich lat płakała z powodu janosikowego, ale gdy krzywa zadziała się stolicy, to niech wszyscy obywatele się składają na most. Walcie się. Jako mieszkaniec innego województwa, który w Warszawie bywa raz na dwa lata, nie czuję obywatelskiego obowiązku dorzucania się do mostu. Zostały Wam jeszcze trzy inne, radźcie sobie.

#warszawa #oswiadczenie
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LaPetit:

przez takie myślenie ruskie zacierają ręce. Wszak nadajecie się na separatystów warszawskich. :)

Tendencje separatystyczne to akurat mają inne regiony, nie będę pokazywał palcem, pozdro kumaci ;)

A co do ruskich, zgadnij na które miasto spadnie najwięcej megaton w razie konfliktu z Wołodią. A kolega @mephisto4: będzie wtedy siedział spokojnie w piwnicy i zacierał ręce, że wreszcie warszafkę zaorali, przecież bywał w niej raz na 2 lata
  • Odpowiedz
@LaPetit: w Warszawie od dawna rządzi ta sama ekipa co w całej Polsce, więc wybierz jak wolisz:
- c-----y zarządca miasta bo nie potrafi zbudować sam albo wyciągnąć kasy z budżetu (trzymanego przez kolegów)
- c-----y zarządca kraju, który utrzymuje janosikowego - jakby nie to, mielibyśmy jeszcze zapewne most wschodni i zachodni ( )
  • Odpowiedz
Z ubezpieczeniem dobrze napisane, kto k---a nie ubezpiecza takich obiektów przed możliwymi zniszczeniami to powinien wylecieć na zbity pysk. To tak, jakby stadionu narodowego nie ubezpieczyć przed zalaniem.


@maciekawski: czytaj ze zrozumieniem, most był ubezpieczony
  • Odpowiedz
@Dutch: no ale wiesz dlaczego? Ze względu na to, że jest stolicą kraju. Gdyby to był Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań czy inne miasto to właśnie na to miasto spadłoby najwięcej megaton bomb.
  • Odpowiedz
@mephisto4: ja bym z tym polemizował. Sam jestem tym pogardzanym słoikiem i zawsze śmieszą mnie "prawdziwi warszawiacy". Uwielbiam to miasto i zawsze mi ciśnienie skacze jak ktoś obraża to miasto, ale nie uważam się za Warszawianina i raczej nigdy nie będę. Druga sprawa, że mieszkając tu kilka lat, znam historię tego miasta lepiej niż większość tych "prawdziwych" Ale do meritum

Z tymi podatkami nie jest tak oczywista sprawa, ja mam
  • Odpowiedz
Niech ludzie się w końcu nauczą, że na pewnych rzeczach się nie oszczędza. A jak kogoś nie stać to się zwyczajnie nie kupuje.
  • Odpowiedz
Most przez który dziennie przejeżdżało 100 tys. samochodów to jest problem na skalę ogólnokrajową

@NigdyNieBedeBordowy: Ten most jest częścią drogi krajowej, czy miejskiej? A może wojewódzkiej?
Jeśli to droga miejska, to nie jest to na pewno problem na skalę ogólnokrajową.
  • Odpowiedz
Gdyby nie Warszawa, wspaniałe miasto-lokomotywa, które ciągnie ten zdziadziały kraj cebulaków do przodu, mieszkałbyś w lepiance i zbierał szczaw przy torach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dutch: hahaha, no chyba sobie kpisz, dziękujemy ci, o wielka warszawo, że trzymasz jakoś w ryzach ten nasz kraj cebulaków
sam usuń konto
  • Odpowiedz
Ten most jest częścią drogi krajowej, czy miejskiej? A może wojewódzkiej?

Jeśli to droga miejska, to nie jest to na pewno problem na skalę ogólnokrajową.


@void1984: nawet jeśli jest to droga krajowa to jej utrzymanie leży w gestii miasta na prawach powiatu, no chyba, że warszawa jest małą gminą wiejską
  • Odpowiedz
W wyniku janosikowego Warszawa traci


@NigdyNieBedeBordowy: Typowe p---------e wsiawiaka. TRACI, "traci", ale jeden z drugim słoik się nie zająknie ile ZYSKUJE ze swojego stołecznego charakteru i nie mówię tu o okazjonalnych występach zwiazków zawodowych na protestach, a o lokalizacji central większości ogólnopolskich firm, a co za tym idzie i największe (średnio) w kraju zarobki. Fakt, przez to i życie jest droższe, ale te firmy i instytucje nie wybierają za siedzibę
  • Odpowiedz
@mephisto4: nie ma to tamto i tak zapłacicie z własnych kieszeni i płacz tu nic nie da

Jescze powinniście przyjechać z tych wioch i własnymi rękami budować żeby było szybciej xDDD
  • Odpowiedz
@przemek6085:

hahaha, no chyba sobie kpisz, dziękujemy ci, o wielka warszawo, że trzymasz jakoś w ryzach ten nasz kraj cebulaków

Trzeba o tym głośno mówić, bo niestety jeden z drugi zapomina jak się rzeczy mają i bóldupi o śmieszny most (który zresztą najprawdopodobniej naprawi ubezpieczyciel, nie wiem skąd ta dezinformacja we wpisie OP). Warszawa jak mityczny Atlas trzyma na swoich barkach resztę nierobów, degeneratów i pasożytów na zdrowej tkance wolnego
  • Odpowiedz
@mephisto4: to uczucie, gdy za pieniądze wszystkich polaków robaków wyremontują łazienkowski i w końcu zrobią na nim ścieżki rowerowe, a jakiś robak z polski zet ma o to buldupy xD piękny dzień, wasze zdrowie polaczki
  • Odpowiedz
1. Autostrady poprawiają komunikację między różnymi obszarami kraju == są ważne w skali kraju

2. Są ważne w skali kraju == każdy obywatel powinien swoją cegiełkę dorzucić. Pewnie jakaś autostrada przehodzi przez jego województwo, powiat.


@mephisto4: No siema, przez moje województwo nie przejeżdża żadna autostrada, mogą je wyburzyć w p---u. W sumie moje miasto nie ma również dostępu do morza, więc port w Gdyni również jak dla mnie by mogli
  • Odpowiedz
@przemek6085: Ale nie możesz temu zaprzeczyć. Warszawa jest lokomotywą która ciągnie ten smutny jak psita kraj. Możesz się śmiać, ale żyje się tu o wiele szybciej, robi się lepsze biznesy na większa skalę i większe pieniądze niż w innych miescach polszy.
  • Odpowiedz