Wpis z mikrobloga

Będzie trochę #gorzkiezale na temat #most

1. HGW chce żeby koleżanka Kopacz ją poratowała skromną kwotą kilkunastu milionów złotych z budżetu na naprawę mostu, KTÓRY BYŁ UBEZPIECZONY! http://pulsbiznesu.pb.pl/3998189,45340,za-most-lazienkowski-zaplaci-uniqa

2. Jeśli ubezpieczenie nie pokrywało pożaru, to nie jest mój problem, jako obywatela tego kraju. Niech beknie za to osoba, która przygotowała przetarg. Chyba, że UM Warszawy stosuje podejście typowego cebulaka - "nie ubezpieczam domu od wiatru, ale jak przyjdzie huragan to hurr durr, niech Państwo mi pomaga". Ubezpieczyliście - to dochodźcie się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Nie ubezpieczyliście - Wasz problem.

3. Warszawa przez kilka ostatnich lat płakała z powodu janosikowego, ale gdy krzywa zadziała się stolicy, to niech wszyscy obywatele się składają na most. Walcie się. Jako mieszkaniec innego województwa, który w Warszawie bywa raz na dwa lata, nie czuję obywatelskiego obowiązku dorzucania się do mostu. Zostały Wam jeszcze trzy inne, radźcie sobie.

#warszawa #oswiadczenie
  • 78
  • Odpowiedz
@mephisto4 : Taka sama sytuacja z frankowiczami - chcieli być cwani, mieć kredyty taniej - okazało się że sami będą dopłacać do tego i nagle HURR DURR państwo niech nam to opłaci. Ten sam tok myślenia typowej cebuli ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dokładnie tak jak piszesz - ubezpieczony, to z ubezpieczycielem. Nieubezpieczony? Przykro mi bardzo ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@mephisto4: co Ty za przeproszeniem #!$%@? kolego?

W wyniku janosikowego Warszawa traci - jakby go nie płaciła, mogłaby sobie pozwolić na naprawę a nawet wybudowanie kilku nowych mostów. Janosikowe czyli kasa, jaką Warszawiacy oddają innym to około 800 milionów PLN rocznie. Za tę kwotę można by wybudować 4 mosty takie jak siekierkowski (160 milionów) i wyremontować kilka kolejnych (szacunkowy koszt naprawy łazienkowskiego to 15 milionów).

Most przez który dziennie przejeżdżało 100 tys. samochodów to jest problem na skalę ogólnokrajową. Po większości autostrad przejeżdża mniej samochodów dziennie. Ja też rzadko jeżdżę samochodem po autostradach, ale to nie znaczy, że nie trzeba ich
NigdyNieBedeBordowy - @mephisto4: co Ty za przeproszeniem #!$%@? kolego?

W wyniku ...

źródło: comment_QvrfWpVw4d2J22l5rhzIzRT0r66Bz8wN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@NigdyNieBedeBordowy:

1. Autostrady poprawiają komunikację między różnymi obszarami kraju == są ważne w skali kraju
2. Są ważne w skali kraju == każdy obywatel powinien swoją cegiełkę dorzucić. Pewnie jakaś autostrada przehodzi przez jego województwo, powiat.
3. Most poprawia komunikację między dzielnicami miasta == jest waży w skali miasta
4. Jest ważny w skali miasta == niech jego mieszkańcy poprzez podatki do kasy miejskiej płacą za naprawę.
  • Odpowiedz
@mephisto4: Ale cebula, Hurr durr, płaćcie Janosikowe bo nienawidzę warszafki, ale jak warszafka coś chce to niech se sama radzi taka bogata hanka taka medialna, niech zginoł bo tam nie mieszkam
  • Odpowiedz
@mephisto4: Tylko, że zamknięty most, to są koszty w skali całego kraju. Przez Warszawę jeżdżą również ludzie z innych miast. Jest to duży węzeł komunikacyjny, jest tu większość urzędów i siedzib dużych firm, każde opóźnienie to koszty, które w ten czy inny sposób poniesiesz.
Ja nawet nie wiem czy w twojej miejscowości byłem, ale płacę na remonty dróg w twojej okolicy.
  • Odpowiedz
@mephisto4:

Jeśli ubezpieczenie nie pokrywało pożaru, to nie jest mój problem, jako obywatela tego kraju. Niech beknie za to osoba, która przygotowała przetarg.

To teraz pokaż posty, w którym tak samo plułeś się o powodzian, huraganowców, górników, rolników, paprykarzy, pielęgniarki i rodziny ofiar smoleńskich. Czy może to taki zwykły hejt na "warszawkę"?

Warszawa przez kilka ostatnich lat płakała z powodu janosikowego, ale gdy krzywa zadziała się stolicy, to niech wszyscy obywatele się składają
  • Odpowiedz
@mephisto4: "Trasa Łazienkowska na prawie całej długości (od ul. Żwirki i Wigury do ul. Ostrobramskiej) do końca 2013 roku leżała w ciągu DK2. W związku z otwarciem fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy (odcinka drogi ekspresowej S2) przebieg drogi krajowej nr 2 poprowadzony został Trasą Siekierkowską."
  • Odpowiedz