Wpis z mikrobloga

Nowy telefon #ubuntu #linux nie ma szans na sukces.
Żeby projekt go osiągnął musi być skomercjalizowany, dobrze finansowany, mieć oddanych i profesjonalnych developerów.
Popatrzcie na #microsoft i #bojowkawindowsphone, mimo lat oraz ogromnej ilości forsy jaką mogą pompować w ten projekt, WP nie można nazwać w pełni konkurencyjną platformą w stosunku do #android oraz #ios skoro nawet twórcy appek od mediów społecznościowych mają M$ gdzieś.

Ubuntu na urządzeniach mobilnych skończy jako - dziwoląg/ciekawostka niczym Firefox OS. Na przełamanie duopolu Google i Apple trzeba:
* przedstawić gotowy pakiet urządzeń - od smart badziewnego zegarka > smartfon > tablet > laptop > komputer stacjonarny - albo chociaż zapewnić zgodność z Windows lub OSX
* Przekonać developerów by już podczas premiery najpopularniejsze aplikacje były napisane i gotowe do pobrania - sytuacja w której jest release i pierwsi użytkownicy muszą czekać na aplikacje jest szybką drogą do trumny
* zapewnić integrację z usługami bez których ciężko żyć: mapy, chmura, synchronizacja, streaming, wideo

Oczywiście nie mam nic przeciwko, ale wiem jak to się skończy.
#ubuntuphone
g.....l - Nowy telefon #ubuntu #linux nie ma szans na sukces. 
Żeby projekt go osiąg...

źródło: comment_1EGj2NpGAk6HdLuoT9dTRObScs6rnqam.jpg

Pobierz
  • 37
z WP jest taka kwestia, że ich produkt jest niskiej jakości


@fervi: ale taguj #nieznamsiealesiewypowiem produkt MS ma inną grupę docelową niż Apple i Android, ona jest zdecydowanie mniejsza, ale nie chce mi się o tym zbytnio dyskutować.

@gkpl: Wydaje mi się, że nie można ich tak szybko skreślać. Ubuntu ma kilkadziesiąt milionów użytkowników, także jest to pewna nisza do której na pewno będą próbowali trafić i której na pewno
@gkpl: o ile się orientuję, to nie celują w podbijanie całego rynku. Canonical jest zbyt mały, by ponosić jakieś olbrzymie koszta marketingu i przekonywania deweloperów do platformy.
@kocham_jeze: nie mam ochoty na kręcenie gównoburzy. Oczywiście Microsoft chciałby celować we wszystkie możliwe grupy docelowe, ale to jest oczywiście niewykonywalne.
Telefony z Windows Phone działają wyśmienicie - nawet na budżetowych telefonach, czego o Androidzie powiedzieć nie można. Telefony z WP po prostu działają i sprawują swoją funkcję, przez rok posiadania lumii 925 zaliczyłem 2 małe zwiechy. Są dobrze wykonane, mają świetne aparaty. W towarzystwie biznesowym zdecydowanie widzę coraz więcej ludzi
@seoama: Nie chcę gównoburzyć, tylko byłem ciekaw, o co chodzi z grupą docelową. Zgadzam się, że Microsoft bardziej trafia do użytkowników biznesowych, i fani candy crush saga i angry birds raczej się do niego nie przekonają. Ale patrząc po ich telefonie "przeznaczonym do selfie" (Lumia 735 iirc), starają się też trafić do młodszych.
@kocham_jeze: Tak pokrótce objaśnię
Windows Phone to taki system, który być może byłby dobry, ale Microsoft go olał - może nie tak bardzo jak Windows RT (co przez Microsoft okazał się tak wielką porażką, że szkoda gadać - a jak miał szanse to mógł rywalizować), ale jednak

Trzeba się zastanowić jacy są użytkownicy telefonów; mamy ludzi, którzy używają go jako dzwonienie / SMS - WP tutaj się nie sprawdzi, bo takie
@gkpl: poza tym zapomina się o pewnej rzeczy. Android też nie miał na początku deweloperów, ani użytkowników. I po drugie, to trochę wydają mi się dziwne twoje warunki przełamania duopolu Google i Apple na rynku mobilnym.

* przedstawić gotowy pakiet urządzeń - od smart badziewnego zegarka > smartfon > tablet > laptop > komputer stacjonarny - albo chociaż zapewnić zgodność z Windows lub OSX


częściowo się zgadzam. Niestety nie mogą zalać
@fervi:

ale równie dobrze lepsiejszy Androidowiec

I to jest problem, że z góry zakładasz wyższość Androida, przez co nie możesz obiektywnie patrzeć na temat. Poza tym podałeś 4 grupy docelowe, przy czym takich grup jest mnóstwo, więc EOT.