Wpis z mikrobloga

@kopek: pewnie opad masy czynnej, skoro go nie doładowywałeś :) Koniecznie ogarnij alternator, bo szkoda tego Boscha, a w razie problemów reklamację ci odrzucą, bo to da się sprawdzić, czy akumulator siadł wskutek niedoładowania czy przeładowania.
@kacperinjo: No ladowalem go prostownikiem a potem do auta ojca i tez miał problemy ten stary akumulator.
Dobra jadę do mechanika. Ciekawe ile policzą :P ale będę juz miał spokój
@kacperinjo: okazało się że alternator nie jest do wymiany a klemy podłączone do akumulatora, gościu w warsztacie mówił, że już dużo robił takich opli i w większości przypadków okazało się że należy wymienić klemy.
Podłączył miernik było 13,5V ze światłami +klima + obroty 2000+.
Wymienił mi na miejscu klemy. Powiedział, że jak nie bedzie poprawy to zostawie auto i weźmie się za alternator.
Po wymianie klem przepływ prądu się poprawił, 14,3V
@kacperinjo: no ten mechanik mówił, że własnie Ople Astry tak mają, że ludzie chcą naprawiać alternator bo myślą że spadek o 0,8V to wina alternatora. A okazuje się, że stare klemy, fabryczne które już się po prostu zużyły mogą mieć taki niewielki ubytek na prądzie.
Mówi, że jakby był spadek o jakieś 1,5V i więcej to trzeba działać z alternatorem. ;p
Zaoszczedziłem 500zł ;p
Za wymiane klem zapłaciłem tylko 50zł. ;p
@kacperinjo: no nie powiedziałbym, że polskie akumulatory to syf. 2 sezon zimowy jeżdżę właśnie na Jenoxie, którego sprawdzam nie tylko w Polsce ale również w miejscach gdzie temperatura jest o wiele niższa. Czytam czasami te komentarze i nie mogę uwierzyć ile dziwnego hejtu się zbiera. Fajnie, że masz zyski cieszy mnie to ale opinie wyrobiłeś sobie sam używając Jenoxa czy życzliwi klienci przekazywali Ci feedback?
@kacperinjo: no nie powiedziałbym, że polskie akumulatory to syf. 2 sezon zimowy jeżdżę właśnie na Jenoxie, którego sprawdzam nie tylko w Polsce ale również w miejscach gdzie temperatura jest o wiele niższa. Czytam czasami te komentarze i nie mogę uwierzyć ile dziwnego hejtu się zbiera. Fajnie, że masz zyski cieszy mnie to ale opinie wyrobiłeś sobie sam używając Jenoxa czy życzliwi klienci przekazywali Ci feedback?

2 lata na akumulator to nic.