Wpis z mikrobloga

Już wkrótce świnia będzie dawcą organów dla człowieka, jak sądzicie czy w przyszłości zwierze takie jak np: krowa będzie mogło spełniać role surogatki dla ludzkiego płodu? Obecnie kobiet nie chcą rodzić dzieci więc pytanie czy ludzki płód mógłby się prawidłowo rozwijać w organizmie zwierzęcia takie jak krowa która też ma 9 miesięcy na rozwinięcie płodu? wyobrażanie sobie ten szum medialny? ciekawi mnie czy to możliwe z medycznego punktu widzenia? wszak już starożytni zwykli mawiać: "Twoja matka to stara krowa" ( ͡ ͜ʖ ͡)
#weterynaria
#szpilka
#lekarz
#medycyna
#zoologia
#rolnictwo
#rolki
#pytanie
#dzieci
#maciezynstwo
#oswiadczenie
  • 20
  • Odpowiedz
@rolnikpostepowy: Wątpię żeby doszło do takiego etapu. Do ok 15-17 dnia zarodek ludzki odżywia się poprzez trawienie błony macicy, ale żeby to nastąpiło musi się zagnieździć, na co nie pozwoliłby ani układ immuno ani hormonalny. Jeśli chodzi o sam aspekt składników odżywczych, to nie mam pojęcia co przekazuje krowa przez łożysko, nie znam się na krowach.
  • Odpowiedz
@rolnikpostepowy: Można, ale do pewnego stopnia, człowiek to nie maszyna w której można wszystko regulować wg własnego widzimisie. Nie wiem nawet czy hormony świni czy tam krowy byłyby "kompatybilne" z ludzkim zarodkiem. W każdym razie tak duża manipulacja nie wchodziłaby w grę bo organizm by nie wytrzymał.
A tak w ogóle to skąd ten pomysł cumplu? Bo normalny to on nie jest ;)
  • Odpowiedz
@Vitru:
jeśli ludzki organizm będzie mógł zaakceptować zwierzęce narządy to i może płód się "przyjmie" kiedyś tych co twierdzili że ziemia jest okrągła też mieli za szaleńców ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@rolnikpostepowy: Większość przyczyn została podana wyżej, są to bariery immunologiczne, które są narazie absolutnie nie do przebrnięcia, zupełnie inne grupy krwi, zróżnicowana anatomicznie budowa macicy zwierząt - inna niż ludzi, różnice w gospodarce hormonalnej, zupełnie inny poród wynikający z różnic w budowie łożyska i różnic fizjologicznych.
Zwierzęta od ludzi różnią się w bardzo wielu aspektach, nie tylko wizualnym. Żeby umożliwić to o czym piszesz należałoby od zera skonstruować nowe zwierze, które
  • Odpowiedz
@johny11palcow: przekonałeś mnie prawie do wszystkiego poza porodem i macicą , oczywiście taki poród odbywać musiał by się przez cesarskie cięcie, ale przecież nie można wykluczyć że skoro świnia może mieć nadające się serce do przeszczepu dla człowieka to może da się i wyhodować krowę z ludzką krwią a braki w substancja odżywczych można uzupełniać
  • Odpowiedz
@rolnikpostepowy: jakakolwiek wymiana tkanek pomiędzy gatunkami tak bardzo oddalonymi genetycznie nigdy nie będzie możliwa, bo od tego wszyscy mają mechanizmy immunologiczne, żeby wszystkimi możliwymi sposobami zwalczać ewentualne obce gatunki, które znajdą się w ciele. podejrzewam, że nawet naszpikowanie lekami immunosupresyjnymi nie byłoby w stanie pokonać tak silnej reakcji obronnej.
  • Odpowiedz