Wpis z mikrobloga

#android #nexus4 #note2

Mam już jakiś czas Nexusa 4 16GB. Telefon absolutnie genialny pomijając słaby aparat, brak slotu na kartę microsd i słabą baterię (rekord to 4h sot). Cieszy mnie mnogość romów i kerneli. Wygląd jest perfekcyjny, idealnie leży w dłoni i uwielbiam z niego korzystać.

Jednak zdarzają się sytuacje kiedy mnie irytuje. Kiedy mam ochotę pograć w San Andreas, albo się tnie jak gimnazjalistka, albo grzeje jak cholera i bateria znika z prędkością 10%/s. Snapchat powoduje u niego raz na jakiś czas rebooty. A messenger od facebooka ma słabą jakość rozmów zależnie od romu (i od humoru telefonu).
I nie dość że nie ma slotu na kartę microsd to jeszcze nie obsługuje usb-otg. Nie wspominając o zacinającym się przycisku zasilania.

Dosyć mocno zastanawiam się nad zamianą na Galaxy Note2. Czy to będzie downgrade? Proszę o opinie.
  • 14
  • Odpowiedz
@arhu: po Nexusie będziesz zapewne zawiedziony brakiem płynności wszędzie bo jednak występuje czasami czkawka chociaż nie jest to hurrdurr wszystkich którzy jeżdżą po TouchWizie. Jest to jednak 2 letnia(ponad) konstrukcja no i nie zawsze udaje się te 60FPS utrzymać.
Z customów jest świetny ROM DittoNote4 który jest portem z Note 4, wszystkie funkcje rysika, multiwindow i tak dalej działają i po używaniu tego ROMu, a niedawnym powrocie do czystego systemu stwierdziłem
  • Odpowiedz
@johnny-oio: akurat słyszałem że Exynosy to są och i ach... Chyba jednak kupię nową baterię i zostanę przy moim nexusie XD

Dzięki stary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@arhu: hmm gdzie to słyszałeś? :D
Może te nowe, bo są w 20nm i ogólnie są całkiem spoko w porównaniu do gorących Snapdragonów które robią patelnie z telefonów, ale z tych starszych jak właśnie 4412 to w sumie oprócz Wolfsona(który w mojej opinii jest gówniany ale jednak zdecydowanie lepszy niż DAC N4), dobrym hotplugu jak na swoje czasy(DVFS) i tam innych kilka rzeczy to główne problemy to brak dokumentacji przez co
  • Odpowiedz
@johnny-oio: a xperia z? w sony boję się trochę tego zablokowanego bootloadera, bo mama ma Xperie J i nie można odblokować, a różowypasek ma Xperie M i to samo.
  • Odpowiedz
@johnny-oio: kurde blade , z jednej strony cieszy mi się morda jak się bawię nexusem, ale wyłączanie dwóch rdzeni, underclock, undervolt już męczy,
  • Odpowiedz
@arhu: z Sony już lepiej byś w Xperię Z1 celował. Ma większą baterię niż zwykła Z-tka no i poprawiony ekran.
Może HTC One M7? Bateria zbyt pojemna nie jest ale z tego co wiem całkiem nieźle to wychodzi. Tylko czy wystarczy ci aparat ;>
  • Odpowiedz
@arhu: S4 całkiem spoko, ludzie krzyczą że się grzeje ale co ze snapdragonem się nie grzeje...
Dobry ekran, dobry aparat, powoli wypuszczany jest lolipop chyba że masz sentyment do czystego androida to masz softy GPE.
Z S4 jest taki problem że praktycznie każdy ma już zainstalowanego Knoxa więc traci się gwarancję na customach, ale tu nie jestem pewien czy nie zrobili już jakiegoś obejścia.
  • Odpowiedz