Wpis z mikrobloga

Wiecie mirki, rozwalają mnie te gównoburze o to jaki player lepszy. #vlc osobiście cenię tylko za dwie rzeczy - multiplatformowość i brak dodaktowych bibliotek czy kodeków do pracy. Jest to wielki atut gdy np coś się ogląda na nocce w pracy ;) Albo gdy się często ogląda zmieniając systemy. Prawda jest jednak taka, że ilu użytkowników, tyle opinii, jak też tyle potrzeb. Bo dla mnie np VLC ma spore braki.

Jako, że lwia część użytkowników używa jednak windowsów vista lub wyższych, dlaczego nie skorzystać z czegoś pisanego specjalnie pod nie? Czegoś co potrafi dać fantastyczną jakośc obrazu i dźwięku, co wspomaga dekodowanie sprzętowe i jest w pełni konfigurowalne? Osobiście używam w tym celu od lat pakietu CCCP (Combined Community Codec Pack). Wbrew nazwie nie jest to kolejny "pakiet kodeków", ale minimalistyczny komplet wszystkiego co niezbędne do oglądania wszystkiego w zasadzie co się da ;) Oficjalnie polecany choćby przez Matroska Project. Rozwija się prężnie od lat i obsługuje w zasadzie wszystkie kontenery i rodzaje plików Audio i Video, czy też płyty DVD/BlueRay. Jak sami twórcy piszą na stronie projektu:

The Combined Community Codec Pack is a simple playback pack for Windows with the goal of supporting the majority of video formats in use today.


Podstawowe komponenty pakietu to:
- MPC-HC (Media Player Classic - Home Cinema) jako odtwarzacz. Jest to wersja specjalnie kompilowana dla pakietu i z nim zintegrowana, obsluguje np autoaktualizację i inne ficzery
- LAV filters jako dekodery video i audio
- Haali splitter do demuxowania kontenerów
- xy-VSFilter do wyświetlania napisów

Jak zainstalować?
- wywalasz wszystkie kodeki, kodek packi, playery, filtry, szmery-bajery
- instalujesz CCCP
- ???
- PROFIT!

Co jeszcze jest fajne?
- Instalator sam wykrywa i za Twoją zgodą wyłączy mnóstwo szkodliwych kodeków i filtrów, które sprawiają problemy, więc ułatwi Ci życie
- Dodatkowo ma wbudowane narzędzie do śledzenia listy filtrów i kodeków użytych do odtwarzania w razie problemów - insurgent
- ma wbudowany konfigurator, by mieć podstawowe ustawienia wszystkich składników w jednym miejscu
- robi wszystko tak jak oczekuje tego 90% użytkowników od razu po instalacji. Pozostałe 10% może sobie skonfigurować wszystko do woli
- wspiera sprzętowe dekodowanie H.264 jak też ficzery Direct3D jak shadery, aby odciążyć CPU przy dekodowaniu, reskalowaniu i upiększaniu obrazu
- może to zdziwi #bojowkavlc ale też ma kompresor do dźwięku, nie jest to jakiś szczególny ficzer vlc, naprawde
- player ma wbudowaną autoaktualizację całego pakietu

Naprawdę nie interesuje mnie że coś tam waszym zdaniem jest lepsze. #cccp spełnia MOJE wymagania w 200% procentach i odkąd go mam nigdy niczego innego nie musiałem szukać, toteż Wam też ten pakiet polecam.
#protip #programy #filmy #seriale #komputery #software

http://www.cccp-project.net/
  • 3
@Ratriczek: UPS, z ty bluray to sie moglem nieco zapedzic, bo sam nie mam odtwarzacza BD, a z tego co teraz czytam to nie wiem czy ten pakiet z defaulta pociagnie te płytki :/. Na pewno nie ma najmniejszego problemu z DVD.