Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki jest problem.

Mój #rozowypasek postawił mi ultimatum. Po dwóch latach powiedziała mi, że albo wakacje, albo ja ( ͡° ͜ʖ ͡°). W najbliższym czasie jest możliwość na mały zastrzyk gotówki i planowałem go przeznaczyć na kupno laptopa. Chcę kupić sobie laptopa za ok 3000 zł ( niedługo premiera GTA V ( ͡° ͜ʖ ͡°) #heheszki ). Mój różowy pasek chce, żebym kupił słabe gówno za 2000 zł (gdzie nawet minecraft by się ciął (,) ) i pojechał z nią na wycieczkę w góry (w jej myślach jest też pomysł z wyjazdem do Chorwacji). Wszędzie dobrze, ale u siebie najlepiej. Nie kręcą mnie jakieś dalekie wycieczki szczególnie, że te miejsca będę mógł jej pokazać na nowym laptopie w full HD ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Pod spodem zamieszczam dwa posty do wyboru, pomóżcie mi zdecydować.
#logikarozowychpaskow
  • 106
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daiMinusa: Miałem dwa laptopy. Teraz mam stacjonarkę i laptopa używam raz na 2 tygodnie.
Jak mam przeglądać tylko neta to mogę to robić na telefony. Natomiast do pracy tylko 2 monitory, resztę podzespołów pomijam.
Niestety laptop<<konsola<<PC
  • Odpowiedz
@Pahel: skonczy sie tak, ze bedziesz #!$%@? na swoim lapku w gtav i wiedzmina a w miedzyczasie ją bedzie ruchal ktos inny w nocy na plazy w chorwacji. Twoj wybor cumplu xD
  • Odpowiedz
@ahaw: Ale do lapka możesz podłączyć dwa monitory (więc łącznie masz trzy) lub więcej przez przejściówkę HDMI/USB która na USB2 działa bardzo dobrze (a co dopiero USB3). Za to stacjonara nie weźmiesz, aby popracować na kiblu.
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: Wtedy mam stacjonarkę za 2-3 razy drożej i z mniejszymi możliwościami oraz plątaniną kabli. Myślę, że kończy się tak jak pisał @irish71:
Super biznes bulwo.
Ja nie pracuje na kiblu więc nie potrzebuje tam komputera.
  • Odpowiedz
@Pahel Chciałem jakiś czas temu kupić dobrego laptopa - co prawda do pracy, nie do gier. Kupiłem poleasingowego Lenovo T410 z i7, zamowilem go z dyskiem SSD 256 GB, modemem 3G i 4GB RAMu (w opcji moglo byc 8, ale nie potrzebowalem). Zmiescilem sie ze wszystkimi dodatkami w ~1800 zl brutto. Ja wiem, ze to niekoniecznie maszyna do gier, chociaz gdyby mial mocna grafike to pewnie by sobie ladnie radzil. No
  • Odpowiedz
@ahaw: Pojechałeś, przecież sam pisałeś "Natomiast do pracy tylko 2 monitory, resztę podzespołów pomijam." więc laptok nie musi być wypas. Za to masz przenośność, monitor zapasowy, UPS i często system. A odnośnie plątaniny ? W stacjonarnym nie masz plątaniny ? Do stacjonarnego nie musisz kupować monitora ?
Nie chcę przekonywać, tylko pokazałem możliwości.
  • Odpowiedz
@TheGeek: Wpółczuję, jeżeli kupowałeś dla samych parametrów. Zazdroszczę szybkiego opamiętania się. Na sprzęcie komputerowym zawsze się kijowo wychodzi. Sprzedaj i odzyskaj część kasy.
  • Odpowiedz