Wpis z mikrobloga

Jestem abstynentem. Nie piję wcale alkoholu pod żadną postacią. ( No dobra raz mi się zdarzyło zjeść kawałek ciasta nasączonego alkoholem).
Na imprezach piję wodę z lodem. Nie przeszkadza mi to, że ktoś pije w moim towarzystwie, ale zauważam, że ludziom przeszkadza to, że ja nie pije wcale.
Przeszkadzałoby wam, że siedząc z wami z pubie piję sobie sok albo wodę i nie chcę pić alkoholu? Ludzie namawiają mnie, wypij, a co tam Ci zaszkodzi piwko czy 2.
Co sądzicie moje słodkie mireczki ?( ͡ ͜ʖ ͡)

  • 125
  • Odpowiedz
@Pertaseth: Na początku brakowało mi drinków, które lubiłem, a zwłaszcza modżajto, ale teraz nie tęsknie. Na ostatniej imprezie ( przez pół nocy) wydałem 14zł na wodę z lodem i cytrynką i jakiś sok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Karlsson: Wydaje mi się, że osoby pijące mogą nie czuć się swobodnie ze świadomością, że wśród nich jest osoba trzeźwa która raz, że zapamięta wszystko, a dwa że może oceniać ich zachowanie spowodowane procentami. Alkohol jednak integruje ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc zabawa lepsza jak każdy może później zrzucić winę na alko.
W sumie zależy to też od charakteru osoby niepijącej. Ja sama mam znajomego z
  • Odpowiedz
@Karlsson: mi to nigdy nie przeszkadza jeśli ktoś nie zaczyna nagle pieprzyć "nie róbcie wiochy" albo wyzywać wszystkich od najebusów bo sam jest trzeźwy. Wszystko jest dla ludzi, sam już mało piję ale nie zamierzam rezygnować całkowicie bo po co? Dla mnie alkohol w małych ilościach, to jest szumi ale nie jesteś pijany jest przyjemnością. Inaczej się na wszystko patrzy, jest się bardziej wyluzowanym i ogólnie jakoś tak lepiej.
  • Odpowiedz
@Karlsson: Dobrze Cię rozumiem, sama bardzo długo nie piłam, praktycznie przez całe studia, unikałam z tego powodu imprez, bo uważali mnie za dziwaka... Potem zaczęłam pić czasem kieliszek wina czy trochę dobrego piwa (choć nigdy nie byłam pijana), ale powiem Ci, że tęsknię trochę za tamtymi czasami, a alkohol ogólnie jest bez sensu, robi się po nim niedobrze, znaczy organizm go toleruje tylko jeśli jest do jego przyjmowania regularnie zmuszany.
  • Odpowiedz