Wpis z mikrobloga

Myślałem, że dzisiejszego dnia (12h w pracy) nic mnie nie zaskoczy.
Wyszło na to, że ludzie czekali cały tydzień, aby męczyć mnie dziś.

* Chciałbym sprzedać telefon Trend Plus.
- Nowy czy używany?
* Nowy.
- Bateria jest w środku a zwykle jest zafoliowana...
* No bo chciałem go sprawdzić.
- Czyli go pan używał?
* Nie.
- To jak go pan sprawdził?
* No normalnie, włożyłem baterię, kartę, ale spodziewałem się, że gry będą lepiej działały.
- Czyli jest używany.
* Nie.

* Kupi pan lumię 530 nową?
- Tak, oferuję 220zł.
* No chyba cię #!$%@?ło, minimum 400zł.
- Nie przeszliśmy na Ty, poza tym miałbym dopłacić do interesu wystawiając ją za 350?
* One po 400zł chodzą i tyle chcę.
- Dziękuję w takim razie, nie kupię.
* Aaaa ok, nara...

* Ma pan coś do Orange reyo?
- Nie mam nic do tego telefonu.
* Musi pan mieć.
- Nie mam i prawdopodobnie nie będę miał.
* A to niby czemu?
- Nie ma nic na hurtowniach na takie telefony.
* Żałosne...

* Kupi pan telefon?
- Jaki?
* Nowy.
- Jaki dokładnie model.
* Nie pamiętam.
- Więc mam kupić w ciemno?
* Nie, co pan potrzebuje?
- Dowód zakupu i pełen komplet.
* Nie mam dowodu zakupu bo to z firmy dostałem.
- Muszę mieć podkładkę, że telefon jest z legalnego źródła.
* No to dam dowód osobisty.
- Nic to nie zmienia, potrzebuje dowód zakupu.
* Pan chyba głupi jest jakiś...
- Nie ja próbuje sprzedać telefon, którego nie mam.
* Pff do widzenia.

* Siemka!
- Dzień dobry.
* Sprzedajesz bandy?
- Jakie bandy? Do stołu bilardowego?
* No takie na rękę...
- Zegarki?
* Nie, bandy. Od Sony.
- (szybkie googlowanie) chodzi o Sony Smartband?
* No tak...
- Nie, nie sprzedaję.

* Pokaże mi pan z1, z1 compact, z3 compact, S5 i S4 mini?
- Wszystkie są na wystawie.
* No ale chcę je podotykać.
- Proszę więc wybrać dwa telefony a nie pięć na raz.
* No, ale ja chce je wszystkie zobaczyć.
- Z1 compact i S4 mini proszę bardzo.
* No to pokaże mi pan jeszcze do tego tą resztę.
- Nie, to za dużo na raz.
//No i się zaczęło. Włączyła z1 compact, przeszła konfigurację... zrobiła 5 zdjęć...
* Chcę z niego zadzwonić - jak słychać.
- Nie ma takiej możliwości.
* Aha... ok. //Wyłączyła telefon, wzięła S4 mini.
* On się nie włącza, to jest atrapa?
- Telefon jest nowy, tak jak pozostałe. Bateria zafoliowana. Musiałbym odszukać pudełko, odfoliować baterię i wtedy możemy go włączyć.
* No to zrób pan tak.
- A chce go pani kupić?
* Nie, oglądam tylko, pan ma tu drogo.

* Starter play 0zł za internet poproszę.
//Podaję starter.
* Nie ten. Tamten wygląda inaczej.
- To jest to samo.
* Nie. Tamten ma telefon na obrazku a ten nie.
- To te same startery tylko w innych opakowaniach. Te są nowsze, tamten mam jeden na wystawie bo jest podobny do innych i ładnie wygląda z pozostałymi, nie wiem nawet czy ważny jeszcze będzie.
* To poproszę tamten...

Jedna kobieta mnie dziś rozbiła:


Nie zdążyłem nic odpowiedzieć a jej już nie było...


#fstabpraca #pracbaza #heheszki #gsm #januszebiznesu #truestory
fstab - Myślałem, że dzisiejszego dnia (12h w pracy) nic mnie nie zaskoczy.
Wyszło n...

źródło: comment_aLv1yH4RCLTJgxdstZE01QEbAN89hIZ9.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pedros92: Bo jest używany? Nowy a używany różni się tym że nowy był NIE używany - nie włączony, nie uruchamiany, nie grano na nim, nie sprawdzano czy działa...
Różnica jest też taka że nowy ma wszystko zwykle zafoliowane. Różnica też jest potem w cenie i o to chodzi - jak udowodnisz potem sprzedając telefon że był "tylko włączany". Raz użyty oznacza że jest "używany, raz włączono, jak nowy".
  • Odpowiedz
@pedros92: Telefon do pobrania gry potrzebuje konta Google play - czyli dodał go do swojego konta, aby pobrać grę. Dla mnie to już za dużo jak na nowy telefon.

@Loloman: Nie udowodnię, w przypadku samsunga nie znalazłem opcji jak. Iphone od aktywacji leci gwarancja.
Staram się być uczciwym wobec klientów.
@CzerwonaPapryka1:
  • Odpowiedz
@fstab: widze że w temacie , byłem w grudniu w domu u siebie na wsi , w masteczku Limanowa oraz Nowy sącz chciałem ściągnąć blokade sim z huawei ascend y550 , telefon był z Irlandzkiej sieci , byłem w kilku punktach wszędzie 60 zl , telefon dla brata szybko musi działać nie dyskutuje z ceną , w kazdym serwisie panie nie da się , już zrezygnowany ,brat lev 11 ,
  • Odpowiedz
@Nurewicz: Raczej nie.
@arturfartur: To zależy. Ja głównie tych wynalazków nie robię, z kodami do nich to loteria jest. Wiele serwisów zapewne odrzuca bo nie ma na stronach, z którymi mają umowę.
Ja bym próbował, jakbyś mi zostawił tel, na spokojnie. Często klient chce tu i teraz a kody czasem się generują parę dni i nie da rady od ręki. Wtedy odmawiam, albo proponuję zostawienie telefonu (chyba, że
  • Odpowiedz
@fstab: w jednym z tych serwisów zostawiłem na dzień i nie dali rady, co do kodów płaciłem pay palem , pierwszy zadziałał i odblokował a dostałem ich 9 , oraz w majlu potwierdzającym zakup było info jak nie zadziała to zwrot kasy ,
  • Odpowiedz
@arturfartur: zapewne było jak w nokii - kody poziomowe, zwykle brało się najwyższy poziom.
Jedni zwrócą, inni nie. Często jak kod generowany to zwrócić nie chcą bo mogłeś użyć, zdjąć i chcesz zwrot kasy.
  • Odpowiedz
@fstab: Poza tym do takich miejsc nie przychodzą normalni ludzie, a na pewno nie kumaci. Nawet jeśli ci przyjdzie ktoś ogarnięty, to raczej będzie wiedział po co. Niestety, taka masz robotę i jedyne co możesz zrobić, jeśli chcesz w niej zostać, to robić lepsze wrażenie na tych ludziach. Niektórzy kierują się strachem, inni zaufaniem, niektórzy są odważni. Jak sobie ładnie skalkulujesz, to dasz radę.

Ja niestety pamiętam jak mi gość
  • Odpowiedz