Wpis z mikrobloga

#pilkanozna #mundial #islam #fifa

Przygotowałem małe tłumaczenie 7 głównych i dołujących rzeczy potwierdzających dlaczego Katar nie powinien być gospodarzem MŚ w piłce nożnej w 2022 roku. Nie mam pojęcia ile w danych z tego artykułu jest prawdy ale mimo wszystko postanowiłem się podzielić

źródło

1. Jeden z katarskich oficjeli został złapany na przekazywaniu łapówek w wysokości $5mln by zapewnić w FIFA wybór gospodarza.

2. W stolicy Kataru, Doha, w czerwcu panują temperatury od 40 do 46 stopni Celsjusza. To w żadnym wypadku nie są warunki do grania w piłkę.

3. Geje i lesbijki według tamtejszego prawa powinni zostać aresztowani. Organizatorzy zapewniają jednak że tak się nie stanie, no #!$%@? ulga jak nic.

4. Najprawdopodobniej nie będzie można sprzedawać na stadionach alkoholu. Przypominam - ponad 40 stopni i brak zimnego piwa dla kibiców? Świetny pomysł FIFA.

Ale to jeszcze nic, teraz dopiero się zacznie:

5. Katar ma zamiar wybudować 9 nowych stadionów i wyremontować 3. Nie mają do tego ludzi. Sprowadzają tanią siłę roboczą z Nepalu, Indii i Bangladeszu każąc im pracować w niebywałych upałach i za śmieszne pieniądze. Należy dodać że każdemu robotnikowi po przybyciu do kraju zabierany jest paszport, więc nie może wrócić bez zgody tamtejszych władz. Jeśli można mówić o współczesnym niewolnictwie - to jest właśnie tego przykład.

6. Ponad 1000 z tych robotników robotników straciło do tej pory życie przez udary słoneczne i inne nienaturalne przyczyny śmierci spowodowane pracą w okropnych warunkach. Niektórzy twierdzą że gdy roboty się skończą ta liczba wyniesie 4000 zgonów.

7. Ale zapomnijcie o punkcie szóstym. Katar buduje monument (na zdjęciu) mający na celu upamiętnienie śmierci robotników emigrantów. Wszystko ma być dobrze. Za każdy zgon stawiany jest jest jeden blok na budowli na zdjęciu, ale.... tak jest, zgadliście. Budują go również emigranci i również tracą przy tym życie.
Pobierz Minieri - #pilkanozna #mundial #islam #fifa

Przygotowałem małe tłumaczenie 7 główn...
źródło: comment_OCtAKY6TseyLITZ9AXZRZikjFyENemfj.jpg
  • 45
Najprawdopodobniej nie będzie można sprzedawać na stadionach alkoholu. Przypominam - ponad 40 stopni i brak zimnego piwa dla kibiców? Świetny pomysł FIFA.


@Minieri: Cóż, właściwie to picie zimnych napojów w takich temperaturach nie jest wskazane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przypominam - ponad 40 stopni i brak zimnego piwa dla kibiców? Świetny pomysł FIFA.


@Minieri: Tak technicznie to akurat tutaj to jest calkiem wskazane, w takich upalach najlepiej wychodzi jak napijesz sie czegos cieplego. To nie jest przypadek, ze w tych rejonach pije sie ogromne ilosci cieplej herbaty.
@Minieri: akurat z punktem drugim, stadiony mają być tak budowane, żeby zawodnicy nie odczuwali takich temperatur, chyba coś z cyrkulacją powietrza, kiedyś w tv pokazywali, jeśli cała reszta to prawda, to o ja #!$%@? :/
@Minieri: No sorry kolego, ale do niektórych z tych zarzutów to się nawet nie przyjrzałeś.

Mecze przy ponad 40*C? No chyba nie - wszystkie stadiony, które powstaną mają być klimatyzowane, chyba nie wyobrażasz sobie, żeby jedno z najbogatszych państw świata wpakowało ogromne pokłady pieniędzy w areny klasy boiska Stulejówek Zdrój?

A co do niewolnictwa - ludzie tam wyjeżdżajacy chyba liczą się ze skutkami i wiedzą w co się pakują. Może to
@Minieri:

1. Wszędzie to się zdarza.
2. MŚ będą prawdopodobnie rozgrywane w zimę, gdzie temperatury panują od 20 do 25 stopni wieczorami.
3. W Rosji też nie są mile widziani, a jakoś nikt nikogo nie aresztował w Soczi.
4. W 40 stopniach serio chce Ci się pić alkohol? Ale nieważne, skoro jest na lotnisku to i będzie na stadionach. W pubach "europejskich" także :)
5. Trudno, żeby zatrudniali szejków albo innych
@Minieri: jak mi zapłacą za nadzór nad tym bangladeszem, to odpalam motor i #!$%@? stawiać im te stadiony.
BTW: mamy tam dużą firmę budowlaną, którą zarządzają Polacy ;)