Wpis z mikrobloga

@TheBestest: Też mi trochę nie pasuje, ale chciałem żeby było "swojsko", a nieskracanie kojarzy mi się z grzecznym i "ładnym" wypowiadaniem się (przy rozmowie ze starszą osobą itd.). Coż, nie jestem dobrym tłumaczem i nie umiałem tego przełożyć tak, żeby było poprawne i miało podobne zabarwienie jak oryginał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vealheim:
Bo to trochę bardziej skomplikowane, niż Ci się wydaje. Nie ma uniwersalnej zasady: zawsze naturalnie jest skracać.

Często tak będzie, ale tutaj chodzi o to, że skróconej wersji praktycznie nie da się normalnie powiedzieć. Chodzi o akcent. Jak powiesz głośno "YOU'RE", to brzmi to zupełnie bez sensu. A "YOU ARE!". To zdanie jest tak krótkie, że i tak nie ma tu grzeczności. Mógłbyś jeszcze dorzucić jakieś inwektywy, tj. np. "YOU
@Vealheim: Haha, bez przesady, napisałem Ci tylko tak FYI. Nie tak łatwo wyczuć samemu tego typu subtelności (?) językowe (choć ta tutaj mocno rzucała się w oczy). Pomyślałem, że jakieś amatorskie wyjaśnienie może się przydać -- Tobie lub komuś innemu. Takie drobne rzeczy zdradzają innym, że nie jesteśmy native speakerami.