Wpis z mikrobloga

Sytuacja z dzisiaj, stacja BP gdzieś we Wrocławiu.

Właściciel Audi A8 D3 tankujący LPG i jakiś Sebix z Toyoty Corolli ładujący PB95 zaraz koło dystrybutora z gazem.

Seba: - hehehe, na audice sie dozbierało, a teraz gazik ładujemy, nie?


zaorane

Seba odwrócił wzrok i zawistną miną wsiadł do swojego Japończyka.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#truestory

#samochody

#carboners

#lpgtezpaliwo
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kresowiak: ja jeżdżę passatem 1.8t LPG i robię każdego kopcącego diesla jak chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

żal mi ludzi, którzy z jakichś niewyjaśnionych przyczyn nie starają się oszczędzać bo "nie wypada"
  • Odpowiedz
@Recuvvva: odrazu widać, ze masz zerowe pojęcia o mechanice co ci tam ma wystrzelić? Paliwo jak każde inne. Dobrze dobrana instalacja nie spowoduje nawet spadków mocy. Żeby nie było zwolennikiem gazu nie jestem.
  • Odpowiedz
@stopoman: słabsze auto - a6 2.0, bądź co bądź był wsadzony gaz i po kilku latach sadziło spod maski podczas jazdy na gazie i przyczyna do tej pory nieznana, a instalacja bynajmniej nie tajwańska, cóż.

Aczkolwiek interesujące jest czym pasjonują się pozostałe Mireczki skoro tak plują na a8, podejrzewam, że nie jeden tutaj codziennie pucuje nowiuśkiego merola w garażu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Recuvvva: znając życie instalacja nie była prawidłowo serwisowana lub nie miała kogoś kompetentnego do obsługi. Zanem sporo takich przypadków. Jednak prawidłowo dobrana, założona i eksploatowana instalacja nie sprawia żadnych problemów :)
  • Odpowiedz
@Recuvvva: Przyczyna zazwyczaj leży w jednej bądź dwóch rzeczach. Niekompetentnych gaziarzach którzy czasem odwalają taką manianę że aż głowa mała. Druga rzecz to skąpstwo właściciela samochodu który chce mieć gaz założony po taniości. Najgorzej jak te 2 rzeczy się wystąpią razem, wtedy słyszy się o tym że na gazie auto nie chce jechać, świeci się awaria silnika, przełącza na benzynę pod obciążeniem.
  • Odpowiedz
@Kresowiak: Znajomy ma zagazowanego focusa RS, a jego dziewczyna miała ST z lpg. Nie zrobili tego, bo ich nie stać. Po prostu, jeśli mogą oszczędzać jednocześnie nie tracąc osiągów to czemu nie?
  • Odpowiedz
@klantik: Pudzian jeździ przecież Hummerem na podtlenku LPG - jak ma ochotę mniej tracić, to czemu nie? W ogóle r-----------ą mnie janusze na zasadzie 'o jaki ja jestem hardkorowy fan samochodów, jeżdżę starą astrą na benzynie a cała reszta mająca lpg to podludzie' xD
  • Odpowiedz
Wszyscy tak piszą jakie to LPG nie jest super fajno tanie, że oszczędność, a reszta co płaci hajs za benzynę to hehe Janusze z pasatami tedei albo rowerem.

Tylko czemu, skoro jazda na gaz jest tak opłacalna, że praktycznie na całym świecie ludzie przerabiają na niego samochody, producenci aut nie zrobią silnika od razu przystosowanego do takiego paliwa? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Recuvvva: Dziwne, ja swojego czasu (do wypadku - nie z winy instalacji ;)) jeździłem 540i. Poczytałem nieco po forach i przy okazji bycia w Polsce założyłem instalację Landi Renzo. Fakt, wymiana filtrów była nieco częściej niż wymiana oleju w silniku, ale wydatek 40 funtów to nic w porównaniu z zaoszczędzonymi pieniedzmi. W ciągu 2 lat używania samochodu zrobiłem blisko 80k mil (130k kilometrów), w tym 6 wycieczek do Polski z
  • Odpowiedz
@mihsz: Oczywiście, jaki to problem założyć instalację lpg do pełnego wtrysku?

@maciekawski: Po pierwsze świat to jedna wielka polityka. Na twoje pytanie mogę odpowiedzieć pytaniem dlaczego Stany p------ą się tyle lat z talibami zamiast zrównać ich z ziemią? Bo chodzi o kasę, wojsko gdzies musi pracować. Tu też chodzi o kasę, lepiej sprzedawać droższe paliwo niż tańsze nie? A po drugie są już auta z fabrycznym LPG. Na
  • Odpowiedz