Wpis z mikrobloga

Straszny spam się zrobił pod tagiem tagiem dotyczącym Tinder, więc zbiorę dla Was tutaj trochę informacji i odpowiedzi na pytania, które powtarzają się najczęściej.

1. Co to Tinder?

To taka aplikacja właściwie do randkowania, ale podobno w USA częściej służy do umawiania się na ( ͡° ͜ʖ ͡°)... Wykorzystuje Facebooka i lokalizację w telefonie (nie musi być GPS, działa też po lokalizacji według BTS itd.) do wyszukiwania osób w pobliżu. W zależności od ustawionego zasięgu, przedziału wiekowego i poszukiwanej płci pokazują się profile osób, które możesz przesunąć w prawo (LIKE) lub w lewo (NOPE). Jeżeli osoba której polubiłeś profil polubi również twój to wtedy jesteście sparowani i możecie ze sobą rozmawiać. Co dalej to zależy tylko od Ciebie.

2. Muszę mieć FB / podawać numer telefonu żeby z tego korzystać?

FB jest wymagany ale nie ma się czego obawiać - nikt z twoich znajomych nie dowie się, ze jesteś tutaj dopóki sam nie zainstaluje aplikacji i połączy ją z FB. Co do podawania numeru telefonu to jest to zazwyczaj wymagane jest to w przypadku nowych profili z małą ilością znajomych (zazwyczaj stworzonych specjalnie do Tindera) i też nie da rady tego pominąć.

3. Nie mam zdjęć na FB a chce ustawić profilowe/inne zdjęcia tak, żeby nikt z moich znajomych go nie widział.

Proste. Dodajesz go do prywatnej galerii a później wybierasz je w Tinderze. Nie będzie widoczne na FB ale na Tinderze tak.

4. Czym są momenty?

Możesz zrobić zdjęcie oraz dodać do niego opis i udostępnić wszystkim swoim parom na 24h. Taki moment też możesz polubić lub odrzucić ale to nic wiążącego. Określiłbym to po prostu opcją do generowania #atencja u twoich par ( ͡ ͜ʖ ͡).

5. Pomyliłem się i zrobiłem NOPE zamiast LIKE na czyimś profilu.

Raczej nic z tym nie zrobisz oprócz usunięcia swojego profilu i powiązania aplikacji z Facebookiem raz jeszcze (w teorii jeszcze profil tej osoby może Ci się jeszcze raz pojawić ale za baaaardzo długi czas). Twórcy Tindera mają zamiar dodać opcję cofnij ale w formie płatnej subskrypcji o czym obejrzysz filmik tutaj, która u nas jeszcze nie jest dostępna.

6. Nie pokazuje mi nowych profili w okolicy chociaż u kolegi/koleżanki widzę, że pojawiają się nowe.

To dosyć skomplikowana sprawa, bo prawdę mówiąc każde Twoje zachowanie w aplikacji ma wpływ na pokazywanie kolejnych osób w okolicy. Więcej na ten temat możesz poczytać tutaj (angielski wymagany). Jeżeli jednak uparcie chcesz poprzesuwać kolejne profile to spróbuj zmniejszyć zasięg kilometrów do czasu zaktualizowania profilu i ponownie go zwiększyć. Zazwyczaj pomaga.

7. Przy profilach nie mam podanych wspólnych znajomych / polubionych stron na FB chociaż wiem, że takie powinny być.

W skrócie - jak dla mnie jest to #!$%@?. Czasami się odświeża po ponownym zalogowaniu w aplikacji a czasami nie. Trzeba nauczyć się z tym żyć.

8. Nie mam żadnych par.

Usuń konto* ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°), znajdź lepsze zdjęcia, zmień opis i załóż konto ponownie.

* - pod usunięciem konta mam na myśli zaczęcie korzystania z Tindera raz jeszcze. W tym celu w ustawieniach aplikacji wybierz Usuń konto, a następnie na FB pod tym linkiem usuń aplikację Tinder. Teraz możesz zalogować się za pomocą FB raz jeszcze na Tindera i rozpocząć przesuwanie profili od nowa.

9. Nie mam smartfona a chciałbym spróbować.

Dla przykładu można skorzystać z BlueStacks App Player na którym musisz zainstalować APK Tindera i jakiegoś fake GPSa.

10. Mam pary ale nie wiem jak zagadać.

Tutaj warto wspomnieć o @LoginZajetyNiepoprawny i jego wpisach 1, 2, 3 i 4 bo to on po długich prośbach podzielił się swoim "hej, wyjdziesz za mnie? :)". Jak ten wpis przekroczy 200 plusów to i ja podzielę się swoim "tekstem" po którym większość #rozowypasek odpisuje, ale pozwala on tylko na zwrócenie siebie uwagi. Jak nie będziecie mieli nic interesującego do napisania więcej to nic z tego dalej nie będzie.

Wracając do początku to... nie wiem XD. Metodą prób i błędów sam wpadłem na swoją pierwszą wiadomość do wysyłania ale wydaje mi się, ze przy dobrym zdjęciu wystarczy samo proste "cześć, co robisz :-)?".

Gdyby jeszcze pojawiły się jakieś techniczne pytania to zapraszam do ich zadawania!

#tinder #twnogf #twnobf #rozowepaski #niebieskiepaski #foreveralone
  • 26
3. Nie mam zdjęć na FB a chce ustawić profilowe/inne zdjęcia tak, żeby nikt z moich znajomych go nie widział.


Proste. Dodajesz go do prywatnej galerii a później wybierasz je w Tinderze. Nie będzie widoczne na FB ale na Tinderze tak.


@PatelniaPelnaKotletow: Jak wybierasz je w Tinderze? u mnie nie ma żadnej opcji związanej z wyborem zdjęć.
@goblin21: jak edytujesz profil i klikasz na wolnym kafelku na zdjecie to tam możesz wybrać album. Tak jest na Androidzie.

@Dudek89: swoje doświadczenia opisywałem na wersji na Androida. Na WP nie ma oficjalnej wersji wiec może tam ktoś to rozkminił przy przygotowywaniu własnej wersji.
@PatelniaPelnaKotletow: A chooj z tym. I tak tylko zdjęcia oglądałem i nie miałem nawet odwagi dać LIKE. Usunąłem konto, a że przy ponownej próbie połączenia z facebookiem znów chciał potwierdzać numer telefonu i ponownie nie wyświetlał przycisku "Potwierdź" usunąłem aplikację :/
@kone: Chyba trochę źle to ująłem. Mam album oznaczony kołem zębatym i "You can change the audience for each photo in this album". W środku niego jest zdjęcie widoczne tylko dla mnie i w Tinderze mogę wybrać zarówno ten album oraz zdjęcie w nim się znajdujące.
@PatelniaPelnaKotletow:

AKTUALIZUJĘ

5. Pomyliłem się i zrobiłem NOPE zamiast LIKE na czyimś profilu.


Raczej nic z tym nie zrobisz oprócz usunięcia swojego profilu i powiązania aplikacji z Facebookiem raz jeszcze (w teorii jeszcze profil tej osoby może Ci się jeszcze raz pojawić ale za baaaardzo długi czas). Twórcy Tindera mają zamiar dodać opcję cofnij ale w formie płatnej subskrypcji o czym obejrzysz filmik tutaj, która u nas jeszcze nie jest dostępna.
@PatelniaPelnaKotletow: ja mam jeszcze uwagi:

Przesuwanie każdej dziewczyny w prawo nie jest najlepszym rozwiązaniem

Niektóre poradniki radzą, aby przesuwać wszystkie dziewczyny w prawo (zatwierdzać), a dopiero wtedy z wybranych par (bo zwiększa się prawdopodobieństwo) wybierać te najfajniejsze. To nie jest najlepsze rozwiązanie ponieważ twórcy wprowadzili do algorytmu coś w rodzaju banów. Jeśli ciągle przesuwasz w prawo lub w lewo, to w pewnym momencie aplikacja przestanie wyszukiwać dla ciebie par w
nie wydaje mi się to dobrym pomysłem, relacje między ludźmi sprowadzone zostają do podobnej sytuacji jak kupowanie np bułek w sklepie gdzie każdy wybiera po wygladzie. Szanse na parę zależą od wyboru swojego najladniejszego zdjęcia, retuszu czy wcięcia dekoltu który dziwnym trafem zajmuje 50% obrazu. Festiwal próżności.

Ale opis ładnie zrobiony, zasłużone plusy @PatelniaPelnaKotletow
@PatelniaPelnaKotletow: zapomniałeś o najważniejszym:

11. Nie bądź brzydki.

Niestety w internecie pierwsze wrażenie się nie liczy, więc sukces jest kwestią wyglądu. Jeśli nie wyglądasz jak James Dean czy inny Jared Leto, to niestety możesz usunąć konto. Laski, nawet przeciętne, mają z czego przebierać, więc będąc typowym mirkiem lepiej już poszukać kogoś na przystanku bądź w parku na spacerze. Ewentualnie wypożycz Porsche z salonu i zrób sobie w jego wnętrzu sesję zdjęciową
@Sancho_Pansa: Ale to jest PIERWSZA ZASADA PODRYWU - Don't be ugly ;)

Ja się bawiłem tinderem głównie w Azji. Żeby panna odpisała wystarczyło być:

1) patrz pkt 1 podrywu

2) być białym

3) napisać 'hi'

W PL też trochę zabawy miałem, ale z opóźnieniem panny odpisywały a ja już byłem zazwyczaj w innym mieście.
@PatelniaPelnaKotletow: na fejsie mialem omyłkowo wpisane ze jestem rocznik 80 a jestem 90. Tera zalogowałem sie na tindera i patrze że mam 34 lvl. Zmienilem na pejsie ze 24 lvl here a na tinderze dalej 34. Czy to się zaktualizuje że mam 24 lata?