Wpis z mikrobloga

To jest skandal żeby w tym chorym kraju zapadały "nieprawomocne wyroki". To na cholerę w ogóle jest proces? Tyle państwowych - czyli TWOICH I MOICH - pieniędzy w błoto żeby ktoś się pobawił w rozprawy!? Prawo w tym kraju jest chore. Chyba czas na Islandię się zbliża bo nie mogę wytrzymać, że płacę między innymi na - #!$%@? - "nieprawomocne wyroki".

To ja się pytam - CZY NIE MOŻNA ALBO ZROBIĆ WYROKU PRAWOMOCNEGO ALBO W OGÓLE SPRAWĄ SIĘ NIE ZAJMOWAĆ!?

Postanowienie noworoczne - oddaję głos na Korwina żeby wypieprzył tych wszystkich łosi odpowiadających za prawo w tym chorym kraju, a jak nie zadziała albo nie wejdzie do sejmu to spadam na Islandię. Mam czas na organizowanie pieniędzy na wyjazd. Mam nadzieję zobaczyć żebrzących: ministra sprawiedliwości, sędziów, prokuratorów i całą resztę. Czas oddać to wszystko młodym, którzy nie są zżarci przez system i wprowadzić precedensy żeby nie można było sobie ciągle zmieniać prawa pod swoich kumpli.

Nie boję się tego pisać bo i tak dostanę (HAHA) "nieprawomocny wyrok" i wyjdę sobie z sądu z uśmiechem na twarzy.

#wkurzenie #prawo
  • 24
@pacho: @novyr9: @eaxene: Tak, ciągle jak się ogląda TV albo słucha radia to wszystkie ważne sprawy kończą się nieprawomocnymi wyrokami. Nie słyszeliście nigdy "wyrok jest nieprawomocny"!? No ale w tym kraju trzeba być znajomym królika i masz nieprawomocny wyrok. A dobre osoby idą za kraty.
@Czipsu:

I temu będziesz głosował na Korwina xDDD


Dokładnie tak. Prawo ma być proste i tyle. Prawnik jako zawód nie powinien istnieć, gdyż prawo powinno być proste jak tylko się da. Tak żeby każdy to rozumiał. A nie, że siedzą potem 5-10 lat i wkuwają przepisy żeby robić monopol na rozumienie tego co wszyscy powinni móc znaleźć w internecie.

@eaxene:

no dobra masz 4,5/10 bo mimo wszystko sporo osób (w
@banaszek:

Dokładnie tak. Prawo ma być proste i tyle. Prawnik jako zawód nie powinien istnieć, gdyż prawo powinno być proste jak tylko się da. Tak żeby każdy to rozumiał.


I to powiedział gościu, który (chyba) kończył prawo. Dobrze kojarzę?
@Banaszek: ty wiesz co to jest nieprawomocny wyrok? Masz po prostu np 14 dni na odwołanie. W tym czasie wyrok nie jest prawomocny. Później się uprawomocni lub gdy się odwolasz jest druga instancja.