Wpis z mikrobloga

  • 1
Kochana tu nie chodzi o bąć czy bądź, tylko o to ze w ogóle nie powinno byc slowa pomiędzy, no chyba ze o to ci chodzilo i popelnials maly błąd przy pisaniu "bądź" ;)
  • Odpowiedz
@Drahearys: U mnie w pracy niektórzy używają „w takim bądź razie”. Aż mam ochotę jebnąć. Ale i tak najbardziej #!$%@? mnie „na cito”. Nie dość, że #!$%@? brzmi i jest głupie - to jeszcze zawsze oznacza, że ktoś ma ciśnienie i ciężko go będzie zbyć :P
  • Odpowiedz
@Drahearys: Jakby używane przez uczniów i studentów w każdej możliwej wypowiedzi.

@neib1: Wyrażenie "na cito" jest używane w służbie zdrowia, np. jeśli badanie krwi musi być zrobione bardzo szybko. Właściwie kojarzę ten zwrot tylko z pracy i nigdy go nie spotkałem poza szpitalem i laboratorium :|
  • Odpowiedz
@Drahearys: Ostatnio popularne wśród internetowej inteligiencyji: ERGO, jak to słówko wrzucisz bądź gdzie w komentarz, to z automatu inni biorą Cię co najmniej za profesora uczelni wyższej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@1DVS_BSTD: Będąc jeszcze na studiach w AMW miałam promotora który strasznie był na Aczkolwiek uczulony. Mówił że w poważnych publikacjach nie ma prawa się pojawić. Zawsze zwracam na to uwagę, przeglądając dobrą prasę lub naukowe artykuły nigdy nie spotkałam się z tego typu wyrażeniem. Ponadto, miałam na zajęciach taką dziewczynę która używała nagminnie, nawet w swojej pracy wstawiała gdzie się dało. Jakież było jej zdziwienie, gdy okazało się że recenzent
  • Odpowiedz