Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś dobra alternatywa energii /kofeiny poza mocno słodzoną kawą i energetykami? Może kofeina w pigułkach?

Bez kawy boli mnie głowa, jestem rozdrażniona i nie mam na nic siły ale z drugiej strony zaczynam mieć problemy z sercem i pijąc kawę przestaję jeść.

#kawa #dieta #zdrowie #pytanie
  • 76
  • Odpowiedz
@Synekdocha: Kupuję w Five'o'Clock albo rozpuszczalną DE Espresso/Hazelnut jak nie mam czasu siedzieć przy zaparzaczu.

Coś czuję, że jak napiję się kawy przestanę się źle czuć. Tak jest zawsze.
  • Odpowiedz
@Jofridd: Idź do lekarza poz i powiedz, że jesteś zmęczona i nie czujesz, że sen daje Ci komfort i wypoczynek. Niech zbada Ci glukozę i tsh (najczęstsze odwracaje powody zmęczenia). Pozniej poczytaj o SSRI albo SARI bo mogą Ci te leki pomoc wyjść z przewlekłego zmęczenia.
  • Odpowiedz
@Jofridd: Po pierwsze - suplementacja magnezu / zbilansowana dieta z uwzględnieniem wypłukiwania minerałów przez kawę.

Po drugie - zastępstwa w postaci yerby, mocnej herbaty, mocnego kakao.

Po trzecie - to fakt udowodniony naukowo - kawa działa mocniej, jeśli dosypiesz do niej amfetaminy zamiast cukru ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Jofridd: też uwielbiam kawę i dużo jej pijam ale co ciekawe naprawdę działać na mnie zaczęła jak ją ograniczyłem, może po prostu musisz od niej odpocząć bo się organizm przyzwyczaił, tudzież zwiększać dawkę chociaż chyba niepolecane w Twoim przypadku skoro masz problemy ze zdrowotnością..kofeina na receptę? chyba kogoś ekhm ;) zajrzyj do jakiegoś sklepu z odżywkami/suplementami, niewiele to kosztuje a dawki końskie mają dla mnie wystarczały dwie przed treningiem tobie
  • Odpowiedz
@Jofridd: Yerba Mate! Daje kopa ale nie ma wszystkich przykrych skutków kawy :)

"Porównanie kawy i yerby

Porównam oba napoje na kilka
  • Odpowiedz