Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór!

Uwielbiam nowe technologie. Ja, jak to piszecie tutaj, level 40+, mój ojciec level 70+. Mówią, że starzy ludzie nie są w stanie nauczyć się obsługi internetu, laptopa, tabletu, smartfona. Nic bardziej mylnego. Dwa lata temu kupiłem tabletowe cudo mojemu padre. Na początku pytanie za pytaniem, co teraz, co kliknąć, co zrobić. Po około miesiącu nauczył się pierwszej zasady - czytaj to, co jest napisane na ekranie. Naprawdę, starsi ludzie mają z tym problem. Wyskoczy okienko - o, Andrzej, chodź tutaj, co teraz? Bo coś mi wyskoczyło. No to szanowny padre przeczytaj, co wyskoczyło i pomyśl. I tak się uczył zupełnie nowej dla niego rzeczy. Dzisiaj rozmawiamy bez problemu przez skype, linkujemy sobie do co ciekawszych rzeczy/artykułów znalezionych w internecie, facebooka założył sobie sam, ale stwierdził, że to bez sensu, bo jego znajomi nie mają pojęcia co to jest. Czasami wspomina, że dla niego to jak science-fiction, bo swego czasu w filmach oglądał, jak ludzie rozmawiają przez ekrany. Ale dał sobie radę. Ostatnio zasypał mnie linkami do tabletów, bo chce coś większego i nie wie co wybrać. Na sugestię o laptopa albo netbooka stwierdził, że tablet jest ok, bo bardziej mobilny, a w razie czego podepnie etui z klawiaturą.

Uczcie swoich rodziców, dziadków obsługi tabletów czy smartfonów. To, że na początku są sceptyczni, to naturalne, ale kurczę, satysfakcja jak po pewnym czasie starsza osoba zaczyna sobie z tym wszystkim znakomicie radzić jest bezcenna.

Serdecznie pozdrawiam!

Andrzej

#technologia #seniorzy #truestory #coolstory #niewiemjaktootagowac #uczojcaswegoimatkeswoja

Jak kogoś niepotrzebnie zawołałem tagami, to przepraszam. :-(
  • 24
@Andrzej_i_Bozena: Mój ojciec do kompa nie siadał, "bo on się nie nauczy". Odkąd w wakacje matka kupiła laptopa, to co wieczór ze dwie godziny siedzi na necie. Wykop, Youtube i serwisy informacyjne. Jestem dumny:)
@pyciak666: "środkowy,lewy, w dół, środkowy, 3 razy w dół"

ona sobie to tak zapamiętuje bo może nie ma wyobraźni przestrzennej i nie wie ze ta belka poruszająca się w dół to kursor - wybierałka. Weź jej narysuj na kartce prostokąt, listę funkcji i przesuwaj długopis po kartce i pokaż jej że ta belka to menu które tak samo się przesuwa.

z homo soviectusem trafiłeś w samo sedno - oni tacy są
@Andrzej_i_Bozena: moja babcia lvl80+ nie jest w stanie ogarnąć że jak wyłączy dekoder pilotem to włączanie i wyłączanie tv drugim nie jest najlepszym rozwiązaniem

mój ojciec lvl niecałe 60 nie potrafi napisać mejla/otworzyć załącznika ogólnie pc to czarna magia mimo że lurkuje allegro i układa pasjanse od dekady a januszem po technikum nie jest