Wpis z mikrobloga

Wpadl mi mi pomysl na #glupiewykopowezabawy z dziedziny #motoryzacja

Podaj najwiekszy idiotyzm z jakim spotkales sie w motocyklu/samochodzie.

Wszystko co nieergonomiczne, glupie, i niepotrzebne

zaczynam

#narkotykizawszespoko #truestory #ciekawostki ##!$%@?

zaczynam:

Alfa Romeo 166 #alfaromeo

- gdzie sie znajduje guzik otwierania bagażnika w srodku auta?


LR Discovery #landrover

- Gdzie sie znajduje sie przyciski elektrycznej regulacji fotela?


Lancer i inne Inne, glownie japonia

- brak mozliwosci otworzenia klapy inaczej jak kluczykiem - brak przycisku na zewnatrz
  • 36
@bool_bool: Znow w mercedesie bylo to samo. Ale nauczony doswiadczeniem sie nie poddalem sie i przerobilem to tak,zeby sie kolo zmiescilo sie tam gdzie powinno. I w pierwszej jezdzie dupnelo kolo tak,ze zaden zestaw by nie pomogl...

Apropos Skody.. Gdzie stare skody mialy kolo zapasowe i jak sie je wyjmowalo?
@bigger: w 120-ce było koło z przodu, nie pamiętam, za lub obok chłodnicy. Trzeba było bagażnik z przodu otworzyć, przekręcić taką wajchę i koło wysuwało się. 120-tka miała silnik z tyłu jeszcze. :)
@bigger:

Renault Megane II (żelasko)

Żeby zmienić żarówkę z przodu trzeba zdjąć koło.

ŹRÓDŁO

Audi A2

Nieotwieralna maska, dostęp do zbiorników i bagnetu przez zdjęcie klapki w przednim pasie).
@bigger: golf 2: światła nie są podłączone żadnym przekaźnikiem - prąd z akumulatora kablem do wyłącznika przy kierownicy i stamtąd prosto na lampy

Dla mnie hit: Škoda octavia II, jak nie domkniesz maski do końca, to wycieraczki nie będą działać. Znajomy przez ten szczegół zamówił nowy cały mechanizm wycieraczek i wymieniał, a zaczęło się od zwykłego spalenia bezpiecznika. Nowy też oczywiście nie chciał działać po wymianie :-)
@bigger: w Yarisie I gen kiedy dokręcisz kierownicę maksymalnie w którąś stronę, w momencie jej zatrzymania następuje taki głośny huk. Nie raz miałem sytuację że jechałem z kimś pierwszy raz tym autem i cofanie w połączeniu z tym hukiem dawało reakcję "kurde, uderzyliśmy w coś?!" :)
@bigger: z tą Alfą to tak naprawdę? Jeśli tak to rzeczywiście chore :D

Dla mnie idiotyzmem jest konieczność rozbierania połowy samochodu do wymiany jakiegoś elementu eksploatacyjnego - np. rozrządu. Albo Mercedes, który rozrząd umieszcza z tyłu silnika (przy ścianie grodziowej) i zaleca wyjęcie silnika do jego wymiany.
@WatchYourBack: Naprawde

Z rozrzadem to nie tylko Merc (BTW jaki?) . Duzo VAGa np. 3.0 TDI. LR (hehe) do czesci robot wogole sugeruje bude zrzucac cala.

Coraz wiecej elektroniki, coraz wieksze silniki. Coraz mniej miejsca. ;)