Wpis z mikrobloga

#bmw #bmwsorka #mechanika #motoryzacja #mechanikasamochodowa

Ostatnio strzelilo mi w kolektor dolotowy (chyba, cos jeblo) auto zgaslo i od tego czasu:

- auto chodzi bardzo nierowno i slabo pali,

- hamulce sa twarde i dzialaja jakby ich nie bylo,

- im wieksze obroty tym bardziej slychac syczenie - wciaganie powietrza w niewiadomym miejscu,

- pasek klinowy jest ok,

- auto mimo tego ze slabo pali przy pewnych obrotach pali na wszystkie cylindry wiec swiece sa ok.

Ogólnie - mozliwe, ze to kolekto dolotowy, ale pytanie czy mogloby byc to cos jeszcze?
  • 20
@jestem_legenda: zastanawiam sie czy moze serwovod hamulcy.. wlasnie sprawdzilem i stan plynu hamulcowego jest zerowy (w zbiorniku) a wczesniej na pewno byl i hamowal normalnie - gdzie go wcielo? ;/
@sorek: Przepływke masz standardowo na dolocie pomiędzy filtrem powietrza a przepustnicą. Wężyka szukaj co wychodzi z kolektora i idzie do serwa. Przy bmw dokładnie nie pomogę ani zdjęcie ani dokładną lokalizacją. Chyba że wrzucisz fotkę spod maski to Ci namierzę.
@sorek: OK przepływka już na druciku więc niema problemu. Jeśli kolektor jest pęknięty to łapie lewe powietrze stąd nierówna praca i podwyższone obroty. Nie masz przez to też podciśnienia do serwa. Wężyk do serwa to najprawdopodobniej ten wygięty wąż co opiera się o bagnet stanu oleju.
@m00n: dziekuje bardzo kolego ;)

W takim razie to kolektor albo gdziesvinna rurka poszla bo ta rurka jest ok.

Jeszcze dopowiem ze powyzej 3.5k rpm jezdzi sie juz calkiem normalnie i auto dobrze ciągnie..

Dobrze, ze mam zapasowy kolektor z 325i ;)
@sorek: Jak chcesz namierzyć gdzie jest nieszczelność to posadź kogoś za kierownicą niech obserwuje obrotomierz a ty pryskaj plakiem w okolicach kolektora jak zassie plaka to powinno być widoczne na obrotomierzu i masz nieszczelność.