Wpis z mikrobloga

Recomp!

Jako, że została mi tylko do ułożenia dieta a ostatecznie wybrałem Carb Cycling to teraz pytanie techniczne z krótkim wstępem.

Przeszukałem tony materiałów - od badań po doświadczenia ludzi łącznie z całymi transformacjami - i nadal nie wiem czy wybrać opcje:

a) high carb w DT (siłownia + aeoroby), low carb w DNT (aeroby)

b) high carb, medium carb, low carb - pierszwy i drugi przypadek w dniach treningach siłowych, ostatni to dni na aeroby/interwały

Trening - Push/Pull/Legs

Cały czas zakładamy przypadek nowicjusza w kwestii treningu siłowego oraz opcje "newbie gains" i wyciśnięcie z tego maksymalnych możliwości w zakresie rekompozycji.

Jakieś doświadczenia w powyższej kwestii? (Pomijamy oczywiście trudność takiej diety - do odważnych świat należy :) )

#rekompozycja #silownia #dieta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sayeret: dobrze, że interesujesz się tematem, ale wraz z doświadczeniem przyjdzie jeszcze jedna refleksja - im prościej tym lepiej :-)

Jak dasz radę utrzymać dyscyplinę i regularność, to tak na prawdę nie zrobi Ci różnicy, którą koncepcję wybierzesz. Jedna i druga da w Twoim przypadku efekty.

Dobrze rozumiem, że chcesz w przypadku b) dać low carb w dniu z interwałami? Potraktuj interwały jak trening siłowy (albo trening siłowy jak interwały).
  • Odpowiedz
@sayeret: Różne diety przerabiałem i tak naprawdę nie ma uniwersalnej odpowiedzi, wszystko musisz na sobie przetestować. Z mojej strony mogę dodać tylko, że w dni treningowe jednak przydaje się duża dawka dobrych węglowodanów, szczególnie przed treningiem. Na low carbie w dni treningowe nie masz energii ani siły, nadaje się to tylko do lekkich aerobów. W ciągu dnia może być ich mniej [węglowodanów], ale te 2 godziny przed treningiem solidna miska
  • Odpowiedz
@berti: Zgadzam się, że im prościej tym lepiej - ale teraz chce zjechać z BF maksymalnie nisko i wykorzystać potencjał jeszcze początkującego aby przy gubieniu fatu właśnie jako NEWBIE zbudować jeszcze trochę mięśnia - wiem, że efekty nie będą oszałamiające ale po przegrzebaniu tony internetów i całych dzienników treningowych - jest to gra warta świeczki (notabene trochę tego schowanego muskla jest ( ͡º ͜ʖ͡º) )

Kiedy dojadę już do granicy, którą chcę osiągnąć - masówka na standardowych zasadach będzie prościzną :)

I co dnia z low carb - nie mam tutaj na myśli stricte tylko interwałów ale bardziej 30 minut biegu z elementem 10x100m sprintem w połowie czasu. Ale tak - wiem, że trening siłowy jest wysiłkiem interwałowym ale dorzucam element biegania jako cardio bo wolę potem
  • Odpowiedz
@deny06: Tutaj bardziej niż kwestia utrzymania diety i jej rozpiski jest to czy faktycznie taka rotacja węglami pozwoli osiągnąć to co chcę - fat down -> gains up. I rzecz jasna węglowodany tylko z dobrych źródeł :)
  • Odpowiedz