Wpis z mikrobloga

Tworzę wykopową grę.

Progress możecie obserwować w tagu: #wykopowagra

W poprzednim linku pokazałem wam "wstępny" projekt gry.

Bieganie i interakcja z otoczeniem. Link tutaj.

Wczoraj miałem mało czasu, bo zajmowałem się projektami na uczelnię, ale dzisiaj niedziela, wolniejszy dzień to postanowiłem siąść i stworzyć jakiś zalążek AI. Bardziej jest to pseudo-ai. Postać przeciwnika jedynie się porusza w prawą i lewą i wyświetla animację.

Kto jest pierwszym bossem? Lipaa, aka Powodzenia. Czemu on? Popularny był ostatnio na stronie głównej i można powiedzieć, że jest "w modzie". Dlatego on się stał pierwszy przeciwnikiem xD

Jeszcze zostało mi stworzyć Trolle, które będą podstawowymi przeciwnikami.

Samo stworzenie postaci zajęło mi 2 godziny. Najpierw szkic, potem obramowanie i rysowanie w krita i na końcu kolorowanie. Animacja szkieletowa została stworzona w Unity. Trochę roboty było, bo pierwszy raz to robiłem, ale jakoś dałem radę :D

Postać nic nie robi. Jedynie się porusza i koliduję z graczem.

Teraz nie wiem nad czym popracować. Nad bossem i jego specjalnymi atakami, obrażeniami gracza i interakcją, czy może stworzyć trolle.

Jak chcecie osobiście zmierzyć się z przeciwnikiem, to macie Link: https://dl.dropboxusercontent.com/u/40002120/Lipa.html

Ale to jest nic ciekawego :)

Jak to mówią Work in Progress.

#unity #unity3d #gamedev #lippaa

R.....x - Tworzę wykopową grę. 

Progress możecie obserwować w tagu: #wykopowagra



...
  • 12
@Rezix: UWAGA! PROPONUJĘ STORY:

trolle opanowują krainę #programowanie i Ty jako dzielny samozwańczy obrońca tagu wlaczysz z ich heheszkami wsysając ich do #czarnolisto, ale ma ona limit 700 osób i jedynie jeśli zdołasz zgłosić spam i moderacja akurat nie śpi, ani nie przegląda zgłoszeń żaden lemming, to troll zostaje zbanowany, a wolne miejsce na #czarnolisto rośnie. No i oczywiście najgorzej jak trolle grasują podczas #nocnazmiana, wtedy moderator śpi, a