Wpis z mikrobloga

@Legion94:

Oczywiście, że możesz, ale to jest głupota. Bycie dumnym z urodzenia się w jakimś miejscu na ziemi jest nielogiczne, poniewaz nie masz na to żadnego wpływu, nie wybierasz sobie gdzie chcesz się urodzić. Dumny możesz być ze swojego dziadka, że brał udział w powstaniu, ale nie możesz być dumny z tego, że urodziłeś się w Polsce - ponieważ gdybyś urodził się gdzie indziej, to byłbyś dumnym Niemcem/Żydem/cokolwiek. To, że jesteś
@ruszka: W takim razie z czego mogę być dumny? Ze znalezienia dobrej pracy? Przecież każdy kto by był wychowany tak jak ja i miałby tych samych znajomych co ja znalazł by dobrą pracę. Z tego, że zostałem prezydentem? Przecież każdy kto miałby te same kontakty co ja zostałby prezydentem? Z tego, że zostałem miliarderem? Przecież każdy kto miałby te same wykształcenie i znajomości co ja zostałby miliarderem. Tak na prawdę na
@Legion94:

Czyli jesteś bezmyślnym robotem, który myśli zero-jedynkowo, nie podejmujesz żadnej własnej decyzji, bo za wszystko odpowiada twoje wychowanie? Idąc dalej tym tokiem myślenia, w każdej rodzinie jeżeli jeden brat osiągnął sukces, to drugi osiąga go tak samo, szkoda tylko, że tak nie jest. Dobrą pracę znalazłeś, bo np. ciężko pracowałeś - spiąłeś się i dokonałeś wielu wyrzeczeń, ale w końcu dopiąłeś swego. Jesteś dumnym z bycia Polakiem, bo po prostu
@ruszka: Drugi brat ma już zupełnie inne wychowanie, rodzice inaczej o niego dbają itd. Gdybym urodził się w Rumuni w jakiejś patologicznej rodzinie, to nie miałbym nic, więc czemu mam być dumny z tego co mam, skoro mogłem się urodzić np. w Afryce i uprawiać kanibalizm, bo dla pewnej społeczności jest to normą.
@Legion94:

Gdybym urodził się w Rumuni w jakiejś patologicznej rodzinie, to nie miałbym nic, więc czemu mam być dumny z tego co mam, skoro mogłem się urodzić np. w Afryce i uprawiać kanibalizm, bo dla pewnej społeczności jest to normą.


E.. co? Dumnym możemy być z własnych lub cudzych dokonań - jeżeli umiałbyś dobrze polować na ludzi, mógłbyś być dumny z siebie jako kanibala. Nie można być dumnym z bycia Polakiem,
@ruszka: Gdybym dobrze polował na ludzi, to dlatego, bo miałbym do tego predyspozycje genetyczne, a jestem dobrym Polakiem, bo tak mnie wychowano, więc jaki miałem wpływ na to, że urodziłem się w dobrej rodzinie, a nie w takiej, gdzie się kradnie i nałogowo pije?
@Legion94:

Cały czas naginasz fakty i mylisz pojęcia. Dobrze polujesz na ludzi, bo to ćwiczyłeś - jak ktoś ma słuch absolutny, to będzie potrafił zagrać sonatę księżycową z czapy, widząc pierwszy raz pianino na oczy, bo ma do tego predyspozycje genetyczne i tak go wychowano? Co z ludźmi którzy urodzili się w totalnym bagnie a odnieśli sukces? Idź i powiedz im, że tak naprawdę są gówno warci, bo gdyby nie wychowanie