Wpis z mikrobloga

@exploti: zależy co wolisz, jak nastawiasz się na rywalizacje to CS:GO, jak wolisz bardziej na luzie postrzelać, polatać helikopterem, oglądać piękne wybuchy to BF
  • Odpowiedz
@exploti: Tym, że w BF4 masz chaos, brak jakiejś bardziej zorganizowanej taktyki, strzelanie w pełnym biegu na full auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W CSie staje na przeciw siebie tylko dwie piątki. Tutaj wygrywa tylko i wyłącznie taktyka, połączona z przewagą psychologiczną nad przeciwnikiem. Grając klanówki trzeba wcześniej ograć X godzin na treningach trenując rzucanie granatów, synchroniczne wejścia na bomb site. Dużo więcej trzeba myśleć i dużo
  • Odpowiedz
@exploti: We wszystkim, po pierwsze nie biegasz i nie walisz full auto przed siebie, wymaga taktycznego myślenia, opanowania recoila, opanowania map.

A z minusów. Taktyczne myślenie kończy się przy grze z randomami, czasem #!$%@? się bardziej niż przy lolu, sporadycznie pojawiają się cheaterzy. Często pojawiają się smurfy.
  • Odpowiedz
@exploti: To bierz BF4 jesli 3 ci sie podobala. CS to inny rodzaj gry, w BF co misje mozesz byc kims innym w sensie pilotem jeta, czolgista, medykiem, sniperem, itd itd a w CS bedziesz tylko co runde szczelal z tych samych broni
  • Odpowiedz
@Sarpens: trochę z dupy porównanie bo w BF4 też można grać klanówki 5v5 a w CSie grać chaotycznie na DM. Chociaż te klanówki w BF4 są tak biedne ze #!$%@?.

@exploti: nie kupuj BF4 bo on ssie pałę niesamowicie. Albo graj dalej w BF3 albo kup sobie CSa który swoją drogą duzo nie kosztuje i nawet jak Ci się nie spodoba to i tak mała strata.
  • Odpowiedz
@Navrazz: Nawet jeżeli porównasz profesjonalną scenę e-sportową jednej i drugiej gry, to w CSie masz granaty rzucane ma piksele, trenowane godzinami zagrywki i sposoby zdobywania BSa. Z drugiej strony BF charakteryzuje się jednak tym chaosem, który oddaje trochę realia prawdziwej wojny. Jasne, można na siłę próbować grać w podobne tryby, ale BF jest grą dużo łatwiejszą w swojej mechanice - poza samym strzelaniem ze snajperki.
  • Odpowiedz
@exploti: Zależy czego oczekujesz od gry. Jeśli podoba Ci się bf3 to myślę, że śmiało możesz brać bf4. Mi np bf3 w ogóle nie podszedł (chaotyczna rozgrywka, mapy też mi nie podeszły i ostatecznie grałem tylko noshar canals). Tymczasem cs jest trochę ciężki na początku, ale jak ogarniesz sobie tutoriale, to jest znacznie łatwiej. Mapy są mniejsze, ale każdy kąt jest dobrze wykorzystany i nazwany jako miejscówka (przez co dużo bardziej
  • Odpowiedz
@Sarpens: tych scen to nawet nie porównuję bo to nawet nie ma czego porównywać. Jak wygląda esportowa scena w CSie wszyscy wiemy a o BFie nawet się nie słyszy. Imo nie ma sensu porównywać obu gier bo każda jest na swój sposób unikalna. Jedno co mają ze sobą wspólnego to to że obie są fpsami :P
  • Odpowiedz
@exploti: Jeśli bardziej interesuje Cię strona e-sportowa, nacisk na taktyczną, nieco bardziej dynamiczną rywalizację, wymagającą sporej precyzji i skilla (oczywiście mówię o normalnej turniejówce 5vs5, a nie o jakichś DM czy uproszczonych trybach, które z CS-em nie mają nic wspólnego), to zdecydowanie CS. Jeśli chcesz pograć bardziej dla zabawy, zobaczyć olbrzymią skalę konfliktu, epickie wybuchy, latające i jeżdżące wszędzie dookoła pojazdy, to wybierz BF. Posiadam obie gry i zwyczajnie nie potrafię
  • Odpowiedz
@exploti: Nie wiem jak wygląda aktualnie sprawa z BF4, ale #!$%@?ł mnie ciągle #!$%@? 'NETCODE" (wątpie, czy to naprawili). Pod tym względem BF3>BF4, wpisz w youtube 'BF4 netcode' to zobaczysz o co mi chodzi.
  • Odpowiedz