Wpis z mikrobloga

@coolcooly22: W Londynie to na mieszkanie 3 pokojowe cała pensja by poszła. Jeśli przyrównać to do Warszawy, to tyle tak, z 2400pln, bo chyba za tyle można mieszkanie 3 pokojowe wynająć.
@coolcooly22: Funty x2 i wyjdzie Ci zarobek w PL przy podobnym standardzie

1200 x 2 = 2400

mniej więcej 2400zł na rękę musiałaby zarabiać każda z osób, aby żyć na podobnym poziomie.

(oczywiście całkowicie pomijam względy takie jak: social, bezpieczeństwo, szkolnictwo itp, itd.)

Biorę pod uwagę wyłącznie względy zarobkowe.
@coolcooly22: Zarabiając i mieszkając sam, wydaje na mieszkanei (South #yorkshire) ok £750 na wszystkie opłaty, do tego jakieś £150 na jedzenie. Zostaje mi z tego £400 na życie. Żyjąc z partnerem, miesięcznie na jedzienie wydaje jakieś 200-250£ (gotuje mi, więc jest taniej). Gdyby mój #rozowypasek pracowal, w tej chwili jestesmy w stanie odłożyć całą jej pensje.

W Polsce w ten sposób licząc: Mieszkanie jakieś 2k (licze na Kraków np.) Do
koło 1300 na tydzień jakby było u nas to można by było to porównac czyli 5200 miesięcznie na osobe


@Dork: no bez jaj, 5200 tu a 6000 tam (1200funtow). to prawie 1:1 . aż takich cen to tam nie ma, żeby porównać w ten sposob. poleciałeś za bardzo
@coolcooly22: zależy jakie rzeczy - ciuchy czy elektronika kosztuje w przeliczeniu tyle samo - spożywka różnie, zwykle drożej.

Ale za to ceny nieruchomości są kosmiczne w porównaniu - więc znowu cieżko powiedzieć - za 2k złotych ma spoko mieszkanie w większym mieście w PL, tutaj za 400 funtów - obskurny pokój i to daleko od centrum.

Ja bym obstawiał tak razy 3, czyli coś ponad 7k da w miare podobny standard,
@niemenel: Zgadza się ;) Niestety zarobki też są słabe.. ALE! Z tego powodu dużo firm tu otwiera siedziby i prężnie się okolica rozwija ;)

@M4ks: Mój drogi, ja Ci porównuje jedno z największych miasto w UK (Sheffield) do jednego z największych w Polsce (Kraków). Gdzie widzisz tutaj błąd myślenia?