Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśni czemu jak chcę odczytać zmienną w Java muszę deklarować jebitnie długą linijkę tekstu a w C++ daję sobie po prostu cin?


Ostatnio próbował nam wytłumaczyć ustawianie stałej. Dwie godziny dyktował nam o tym, by okazało się że jego metoda nie działa.

  • Odpowiedz
@kurdeusunalem: ocenianie języka na podstawie tego ile znaków zajmuje wczytanie zmiennej z konsoli to takie #gimbazaprogramuje, wiadomo że w jednym języku prostsze są jedne rzeczy a w drugim inne. Kadra informatyczna to osobna kwestia, czemu ktoś kto jest dobry w programowaniu miałby chcieć pracować za pensję nauczyciela? :D
  • Odpowiedz
@kurdeusunalem:

Mnie w Javie najbardziej boli brak przeciążania operatorów, ogólnie kod w niej napisany jest dla mnie wizualnie brzydszy od C++ (możliwe że kwestia przyzwyczajenia) ale z drugiej strony krótszy.

Na studiach mieliśmy kiedyś napisać w kilku językach (tak żeby mieć porównanie) prosty programik zliczający ilość wystąpień poszczególnych wyrazów w tekście i wypisujący te najczęstsze: Python 2 linijki, Java około 30, C++ 100 -150 :p
  • Odpowiedz
@kurdeusunalem: bo wynika to z budowy języka, hierarchii dziedziczenia klas, oparcia pakietu I/O na dekoratorach. Domyślam się, że dopiero zaczynasz z programowaniem, albo przynajmniej z Javą, ale później zobaczysz, że ten ciut dłuższy zapis sprawia, że wczytywanie danych z klawiatury, pliku, internetu, jakiegokolwiek innego strumienia zasadniczo się między sobą nie różni i dzięki temu jest później oczywisty - jedna z naprawdę dobrze zaprojektowanych rzeczy w Javie.
  • Odpowiedz