Wpis z mikrobloga

@PsichiX: Powiedz to mojej przeglądarce, która nie potrafi zwalniać pamięci. Ale coś czuje, że nie była pisana w C/C++.

Python 2 linijki, Java około 30, C++ 100 -150 :p


@Ostah: A może to brak znajomości bibliotek C++ i dałoby się krócej?
  • Odpowiedz
@Analityk: programy były pisane po najmniejszej linii oporu ale nie wydaje mi się żeby w standardowych bibliotekach było coś co mogłoby pomóc (miałem wtedy już 2 letnie doświadczenie w pracy z C++), może gdyby użyć boosta.
  • Odpowiedz
@Analityk:

Może dałoby się krócej, może proprcje są trochę przesadzone, ale kod Pythona czy Javy jak jest dobrze napisany na pewno będzie krótszy niż dobrze napisany kod C++. Owszem, C++ ma inne zalety, ale długośś kodu, który potem trzeba maintainować jest jego niewątpliwą wadą. Ale ma oczywiście zalety, którę tę wadę rekompensują.

Są różne języki, każdy ma jakieś wady i zalety w szczególnych sytuacjach. I super, możesz zmieniać w zależności od
  • Odpowiedz
  • 4
@siper: Zawsze mnie śmieszą dyskusje nad wyższością jednego języka nad innym, najczęstszym argumentem jest po prostu brak umiejętności programowania w nim.
  • Odpowiedz
@MacDada: po prostu czytelniej dla mnie wygląda np point1 + point2 niż point1.add(point2), przy programowaniu związanym z geometrią i matematyką jest różnica w kodzie #problemygamedevu.

@Dijkstra: jasne że używałem mapy ale wczytanie, tokenizacja, oczyszczenie ze znaków specjalnych, flip mapy (żeby była posortowana po kluczach) i na prawdę potrafi się uzbierać ;)
  • Odpowiedz