Wpis z mikrobloga

@Stadler: Jeśli nie zlikwidujemy ZUS to będziesz po tyle pracował. W obecnym systemie musisz pracować coraz więcej, bo ludzie dłużej żyją, a ciągle za mało dzieci się rodzi. Dodatkowo te dzieci też muszą więcej pracować
  • Odpowiedz
@Stadler: Tak, ale Gwiazdowski odniósł się do ZUS

Żyjemy coraz dłużej, rodzi się coraz mniej dzieci i stajemy się krajem ludzi w podeszłym wieku. - Nie ma więc możliwości, byśmy w przyszłości nie pracowali przez połowę swojego życia, gdyż groziłoby to katastrofą systemu emerytalnego


Gwiazdowski nie odniósł się do alternatywnych rozwiązań, dodatkowo może w nie nie wierzy? Nie wiem, niemniej jeśli nie będzie emerytur, to nie będzie problemu
  • Odpowiedz
@Stadler: Albo jedno, albo drugie

Oczywiście za czasów lewaków ZUS nie zniknie, więc będzie emerytura coraz później. Już zresztą chcą 6 dni w tygodniu przerzucić (Peło)

Za Korwina (o ile to zrealizuje) sam sobie ustalisz kiedy idziesz na emeryturę mając odłożone pieniądze - możesz w wieku 25 lat, jak będziesz miał wystarczająco dużo
  • Odpowiedz
@fervi: ale ja wiem dobrze co by było za Korwina tylko, że tak nie będzie nigdy bo nigdy Korwiniści nie dojdą do władzy w takim wymiarze żeby to wprowadzić. Realnie natomiast ZUS zostanie, ale pracować nikt nie będzie chciał do takiego wieku jak pisze Gwiazdowski.
  • Odpowiedz
@Stadler: Widzę co się dzieje

Myślisz, że jak podniosą z 67 do 70 lat to ktoś zaprotestuje (oprócz KNP i pewnie jakiejś grupy?), twoje dzieci spokojnie będą do 70 pracować, może nawet dłużej
  • Odpowiedz
@Stadler: I nic z tego nie wyjdzie

Jeśli ZUS ma przetrwać (zależy czy lubisz, ja nie) to słowa Gwiazdowskiego musisz przyjąć, bo to prawda

I tutaj związki zawodowe nic nie
  • Odpowiedz