Wpis z mikrobloga

PL/SQL: The Scripting Language Liberator

This presentation walks through a web application to show how PL/SQL can be integrated for better logic encapsulation and performance; how Oracle’s supplied packages can be used to enhance application functionality and reduce application complexity; and how to efficiently use scripting language connection and statement handling features to get better performance and scalability.

Techniques shown in this session are applicable to mobile, web, or midtier applications written in languages such as JavaScript, Python, PHP, Perl, or Ruby on Rails. Using the right tool for the right job can be liberating.

http://education.oracle.com/pls/web_prod-plq-dad/db_pages.getpage?page_id=724&get_params=streamId:21,p_searchWords:CON8265,p_pageNumber:1#

#bazydanych #oracle #sql #programowanie

#msqspam
  • 4
@msq: Szkoda że prawie nikt tego tak nie robi, ledwo jeszcze podobnego podejścia uczą na studiach a i to coraz słabiej. Teraz cały ciężar "ma być" rozłożony pomiędzy przeładowanym javascriptem front-endem i back-endem z niedorozwiniętym ORMem. A bazy danych to tylko przerośnięte tabelki.
@msq: Domyślam się, ale ty jesteś oraclowiec, wy jesteście inni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja miałem na myśli zwykłego developera Pythona / PHP / Node.js / Rubiego. Mimo że Postgres z którego korzystają potrafi podobne rzeczy, to nikt z tego nie korzysta.
@aseeon: PostgreSQL jest zajebisty, bardzo ubolewam ze nie mam w tej chwili czasu posiedziec nad jego PL/PgSQL

No i czy ja wiem czy inni..? Dawno temu robilem aplikacje z podobna logika tyle ze w MySQL. Wiem ze chlopaki u nas maja podobnie jesli chodzi o SQL Server - mocno klepia w TSQL czy jak to sie tam nazywa....

A devy frontendu to czesto tylko

SELECT *

INSERT

UPDATE

i nic wiecej.