Żenujące jest to że największy obszar aglomeracyjny w Polsce czyli GOP (albo dziś Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia) nie ma do dziś prawdziwej metropolitarnej sieci kolejowej. Prawdziwiej która by jeździła po niezależnych torach względem reszty ruchu, w takcie mniejszym niż 20 minut (szczególnie w ciągu Dąbrowa Górnicza - Gliwice i Mysłowice - Tarnowskie Góry) i żeby obowiązywały na niej klasyczne bilety ZTM.

#slask #zaglebie #komunikacjamiejska #kolej #
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sylwke3100: KŚ trochę ogarniają, ale np. dalej nie mogę z Zabrza do Wisły dojechać bez przesiadek :D


@Masterczulki: To nie jest kolej metropolitarna. To się dalej porusza po tych samych torach co reszta, do tego jest uzależnione nie od naszej komunikacji miejskiej a od marszałka województwa.
  • Odpowiedz
Mirki po skonczeniu technikum(z slaska dolnego czyli zagłebia) znajomy dostał medalion i mówi że to nie jest medalion górniczy.
Dlatego prosze o ankiete.
#zaglebie #slask #ankieta #pytanie

Po skonczeniu szkoły na ślasku dostaje się Medalion:

  • Górniczy 8.3% (1)
  • Okazjonalny Górniczy 16.7% (2)
  • Zwykły Medalion 75.0% (9)

Oddanych głosów: 12

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: byłem 2 razy fajerwerki oglądać w sylwestra, polecam


Ogólnie w nocy też fajny klimat ale dużo ludzi się przewala.

@sunkillmoon: też tam byłem oglądać kilka razy chociaż ogólnie z roku na rok gorzej bo miasta rezygnujo
  • Odpowiedz
@lolingPL: ciężka godzina do gry bo w końcu kto by chciał grać w niedzielę w południe - trzeba wcześnie wstać, wczesny rozruch no niewdzięcznie. Do tego Stal z efektem nowej miotły i atutem własnego boiska.

Czy można sobie wyobrazić ciekawszą drużynę do oglądania w niedzielne południe?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Deszczowy tramwaj linii nr 27 (relacji Będzin Osiedle Zamkowe Pętla - Sosnowiec Kazimierz Górniczy Pętla) zbliża się do pętli końcowej w Sosnowcu.

Linia jedna z najbardziej klimatycznych na Śląsko-Zagłebiowskich torach. Prowadzona w jakiejś części jednotorem z mijankami, momentami czuć jakby się po jakiejś małej miejscowości jeździło. W dodatku trochę buja na niej.

Linia z niewielkimi potokami pasażerskimi (poza centrum Sosnowca).

#zaglebie #sosnowiec #tramwaje #tramwajeslaskie
sylwke3100 - Deszczowy tramwaj linii nr 27 (relacji Będzin Osiedle Zamkowe Pętla - So...

źródło: comment_1618576602T9LIHkMeOuf21NEuI7sED5.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od 19 kwietnia wchodzi nowy cennik biletów komunikacji miejskiej na obszarze Zarządu Transportu Metropolitarnego (Górny Śląsk i Zagłębie). Jednym słowem podwyżki i zmiany.

Z minusów podwyżki.

Z plusów:
- wprowadzenie biletów miesięcznych na dwa miasta (który w pewnych przypadkach niweluje podwyżki),
sylwke3100 - Od 19 kwietnia wchodzi nowy cennik biletów komunikacji miejskiej na obsz...

źródło: comment_16182339805T38ibXOXuSUSeM6RaTwrp.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli macie jakieś ciekawe punkty widokowe w okolicy które warto zwiedzić to dajcie znać. Uzupełnię listę.


@sylwke3100: W poprzedni weekend byłem przy nadajniku RTCN Kosztowy i stamtąd jest ładny widok w stronę Babiej i Pilska.
  • Odpowiedz
Ślunskie muraski, potrzebne Wasze porady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Razem z różowym planujemy relokację w okolice GOP, pewnie nie do starości, bo niesie nas po świecie, ale żeby sobie przycupnąć na dłużej i tutaj mieć swoje miejsce. Myślimy o Gliwicach i Katowicach, w zdecydowanie większym stopniu skłaniając się ku Gliwicom. No i właśnie - czy dobre celujemy, mając na uwadze nieduży szeregowiec, właśnie w to miasto? Widzę, że całkiem zielono, jest trochę
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kazach_z_Almaty:
Polecam Tychy, tylko do Kato będziesz miał kawałek jeśli tam pracujesz. Młode miasto, brak familoków i typowych patologi, komuna kupę kasy tu pompowała, bo miało to być modelowe miasto robotnicze. Gwarantuje że się nie zawiedziesz ;) Moja dziewczyna chciała kiedyś mieszkać w Gliwicach (jest z Piekar Śląskich), jak trafiła do Tychów to nie wyraża sobie mieszkania w innym mieście na Górnym Śląsku ;)
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty
Jeśli pod hasłem "nic się nie dzieje" kryje się brak knajp do potańczenia i koleżanka oczekuje setek pubów jak w Kato - to faktycznie, w Tychach klubów tanecznych za bardzo nie ma. Knajpy są i są bardzo przyjemne, ale to nie poziom Kato.

Nie zgodzę się jednak że w Tychach nie organizuje się żadnych imprez takich jak koncerty, święta miasta, wydarzenia sportowe itp.

Nie wiem, może koleżanka mieszka na jakimś osiedlu emeryckim,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Pojutrze tj 15.03 będzie ostatni dzień służby służby liniowej tego typu tramwajów na Śląsku i Zagłębiu.

E1 czyli Wiedeniec albo Sznycel przyjechał do Tramwajów Śląskich ok 10 lat temu z Wiednia jako opcja dodatkowa do nowych tramwajów. Stacjonowały w zajezdniach Będzin i Gliwice. Pojawiały się m.in na liniach 26, 1, 4, 11.

Zdjęcie zrobione zaraz przy dworcowej pętli w Mysłowicach.

#slask #zaglebie #komunikacjamiejska #tramwaje
sylwke3100 - Pojutrze tj 15.03 będzie ostatni dzień służby służby liniowej tego typu ...

źródło: comment_1615618738wuxGUEihIUKZYKBNfpEkIZ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach