Czy możecie polecić jaką yerbe kupić? Piłem wcześniej klasyczne Pajarito i jakieś yerba mate green. Chciałbym teraz coś innego o klasycznym smaku, inną mate green i może coś owocowego?
#yerbamate #yerbamatewykopclub
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, chce kupić Yerbę dla mojej rodzicielki ()
Jaką polecalibyście:
1. Pobudzającą
2. Odchudzającą (Zaczęła się zdrowo odżywiać, więc czemu by nie)

Aktualnie wypija ze
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RSjabber: Jak zamówisz u mnie przed południem, zapłacisz i wybierzesz kuriera, to paczka prawie zawsze dotrze w następnym dniu. Na wybór też nie powinieneś narzekać ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tu jeszcze kodzik do wpisania przy zamówieniu, bo zawsze miło, jak jest taniej: YerbaWKP18
  • Odpowiedz
Mirki mam pytanie. Dopiero zaczynam pić yerbe, i jesli z rana przed pracą parzę swiezy susz i wypijam. Zostawiam susz w naczyniu na ponad 8h. Potem po pracy zaparzam go znowu i wypijam oraz wieczorem. Czy jeśli on leży tyle potem bez wody,.wilgotny traci swoje właściwości? Czy na następny dzień rano już muszę świeży zaparzać, czy mogę jeszcze ten ?
#yerbamate #yerba
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@DreamBig po 30 minutach nabiera goryczy. Wypić się spokojnie da ale w smaku jest zła. Po 8 możesz wypić jeśli wyciągnięta jest bobija i to moje zdanie sprawdzone. Wszystko jest zależne też od naczynia w którym pijesz i jeśli to tykwa to maks 4 godziny bym trzymał.
  • Odpowiedz
@Bigs: Szukanie diagnozy w necie to zło xD
A jeśli chodzi o yerbę, to poza pobudzeniem ma sporo właściwości udowodnionych naukowo. OD kilkunastu lat jest faza na badania yerby oczywiście w Ameryce Południowej, ale także Szwecji, USA i innych krajach. Wyniki są dość łatwo dostępne.

W skrócie:
dostarcza sporo elektrolitów i witamin;
ma bardzo wysoką aktywność antyoksydacyjną (znacznie wyższą, niż zielona herbata, czy
  • Odpowiedz
  • 4
Kuuuurła, tak dawno nie piłem #yerba ale odkurzylem moje palo santo i zrobiłem mate Green frutas, jakie to dobre, gorzkie, wykręca ryj, i właśnie w tym jest jej smak ( ͡º ͜ʖ͡º)

#yerbamate
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rain_: właśnie to jest genialne, też ostatnio wróciłem do yerby, piłem dzisiaj sobie Pajarito cytrynowo-miętową i była super, ale nie mógłbym codziennie takiej pić. Na co dzień pije sobie zwykłą Pajarito :)
  • Odpowiedz
Jaka yerbe polecicie dla początkującego? Zacząłem od taragui energia i bardzo mi pasuje, zarówno pod względem smaku jak i mocy, więc fajnie byłoby gdyby też miała podobnego kopa. Różowa pije Rosamonte (w żółtym opakowaniu) i też jej pasuje, chociaż trochę marudzi że czasami jest mocno gorzka- co dla niej? Ona nie potrzebuje aż takiego kopa. I jeśli jest coś ciekawego owocowego to również możecie polecić, planuje spory zapas zrobić ( ͡°
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach