@bartels4: Ja znalazłem w Lidlu (Lord Nelson) i Kauflandzie (Bastek) jakieś małe paczki po ~100g. W smaku takie świństwo, że wyrzuciłem. Na opakowaniu były informacje żeby sypać jak normalną yerbę a wydaje mi się, że przygotowane zostały żeby wsypać dwie łyżeczki i pić jak herbatkę. W Intermarche znalazłem w torebkach yer-vita, na filiżankę do pracy ujdzie. W Stokrotce znalazłem w tym tygodniu Amandę niebieską 500g ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 190
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaką yerbę polecacie po dłuższej przerwie od picia? Zalewałem głównie jakąś green (i taką preferuję, nie lubię bardzo gorzkich). Myślę nad Amanda Limon, ponoć bardzo dobra.

#yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartels4:
Łomża to zły wybór( ͡° ͜ʖ ͡°), polecam jakieś ciemne piwa, opcjonalnie APA/IPA, jeśli nie znasz Pan zbytnio kraftów, to za 3zł masz Pan w Biedronce "Cisze Nocną", yerba po zalaniu takim piwem, nabiera lekkiego posmaku czekolady/kawy.
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia :-}

@CzarnyOwiec:
Mi się tak zdarza czasami pić, polecam szczególnie ciemne piwa, opcjonalnie IPA/APA. Yerba zaczyna mieć lekki posmak kawy/czekolady,
  • Odpowiedz
Jakie polecacie mietowe yerby? Zawsze pilem dymne siekiery i tylko w tych sie dosc dobrze orientuje. Z tych ktore pilem mietowe to bardzo mi smakowalo pajarito hierbas. Pilem jeszcze amande hierbas ale dla mnie te ziola sa tam za malo wyrazne. Z kolei kurupi katuava byla dla mnie obrzydliwa bo zwyczajnie gorzka. Pls polecie cos mocno ziolowego, najlepiej mietowego(ale sie nie zamykam). Preferuje styl paragwajski ale jak sa jakies dobre inne to
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy,
planuje spróbować wznowić moją przygodę z yerbą. Piersze próby wyszły o tyle dobrze, że zdążyłem się już jako tako przy regularności przyzwyczaić do smaku, ale potem jakoś to zarzuciłem.
Możecie polecić jakąś konkretną, która mnie nie odrzuci i będzie dobrym wstępem do kolejnej próby?

#yerbamate #yerbamatewykopclub
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dziś był mój pierwszy dzień z #yerbamate i powiem wam że się zakochałem. Fajnie działa i w końcu mogę iść spać o normalnej porze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gh001st: z tego co mi wiadomo udowadniano rakotwórcze właściwości yerba mate. Badanie przeprowadzano podobno na osobach palących, w przypadku których jakikolwiek ciepły napój wspomaga powstawanie komórek nowotworowych w jamie ustnej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@poiuytrewq1: raczej sama bombilla jak coś, najtaniej wyjdzie z popielniczek kiepy zbierać i zalewać skoro smak identyczny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Z allegro najbardziej opłaca się kupić zestaw plus próbki yerby
  • Odpowiedz