Kupuje pierwsze palo santo i ciekaw jestem jak dlugo czuc ten aromat drewna w yerbie? W sensie chodzi mi o to kiedy sie wyplukuje po jakim czasie. I na ile prawda jest ze trzeba robic z nim jakies cyrki zalewanie woda na noc albo nacieranie olejem? Jesli nie ma roznicy w smaku i powoduje tylko pekanie (co w przypadku okucia nic nie zmieni) to ja bym to olal. Jakie macie opinie?
#
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TurboDynamo: Nie oszukujmy się, kawałek drewna nie będzie w nieskończoność puszczał soków/żywicy. Moje było na początku bardzo ciemne, bardzo intensywnie pachniało. Po dwóch miesiącach jest dosyć blade i trzeba wsunąć nos żeby poczuć ten zapach. Drewno puszczało pewne aromaty do naparu pierwsze kilka zaparzeń, teraz nie widzę żadnego wpływu. Odnośnie konserwacji- ja tylko zalałem wrzątkiem na parę minut i przetarłem ręcznikiem papierowym. Nie widzę pęknięć, żadnymi olejami a już tym
b.....t - @TurboDynamo: Nie oszukujmy się, kawałek drewna nie będzie w nieskończoność...

źródło: comment_jLBVhA98YYWjGtQauo1ifjcL2T4JhiVy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZOOT: ja tam nigdy nie miałem u nich problemu, zawsze przesyłka 2-3 dni po zakupie ¯\_(ツ)_/¯
Chociaż aż tak często tam nie kupuję, bo jak juz robię zakupy to takie konkretne na kilka miechów
  • Odpowiedz
@ZdenerwowanyBialorusin: funfakt - pracuję w biurze w Amsterdamie i na moim biurku stoi sobie wieżyczka 3-4 pojemniczków z yerbą różnych gatunków. Pomimo że obok matero z bombila to ludzie tego nie znają i każdy nowy co się przewija to tak konspiacyjnym szeptem pyta, że on wie że to względnie luźna firma, ale czy takie zapasy marichunanen to nie przesada xD
  • Odpowiedz
@jnjdd nie baw się w to ja parze tak jak Cejrowski mówi że zalewa się woda taka do której można włożyć palec na chwilę. Jak zagotuje wodę to wlewam do naczynia i dolewam zimna wodę i stopniowo sprawdzam palcem czy już się nadaje wpis sobie jak pić yerba Cejrowski
  • Odpowiedz