✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rezerwując miejsce w samolocie przy wyjsciu ewakuacyjnym (z większą przestrzenią na nogi) jest informacja, że może tam siedzieć wyłącznie osoba znająca j.ang w stopniu komunikatywnym. Pytam o tanie linie a najbardziej o restrykcyjny Ryanair (mierzenie bagaży) Czy zdarza się by osoba bez znajomości jeżyka angielskiego była przesadzona na inne miejsce?
#wakacje #podroze #urlop #podroze #wizzair #ryanair #
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rezerwując miejsce w samolocie przy wyjsciu e...

źródło: c65a003a16fdfdbe973ce672eb5c4ea3ee32173a9e99676f54b20708c1e80925

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rezerwując miejsce w samolocie przy wyjsciu ewakuacyjnym (z większą przestrzenią na nogi) jest informacja, że może tam siedzieć wyłącznie osoba znająca j.ang w stopniu komunikatywnym. Lecąc na wakacje z Rainbow/TUI/Itaka -większość pewnie będą Polacy. Czy zdarza się by osoba bez znajomości jeżyka angielskiego była przesadzona na inne miejsce?
#wakacje #podroze #urlop #podroze #wizzair #ryanair #podrywajzwykopem
Leciałem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: jakby w ogóle pytali to yes, yes, ok :D Też nigdy mi się nie zdarzyło widzieć takiej sceny, a nawet mój ojciec leciał fartem w tym miejscu, który nie umie nic XD (nie czarter)
  • Odpowiedz
Przyszło mi anulować lot jednego pasażera z biletu na mniej niż 14 dni przed wylotem.
Za bilety w obie strony dla tej osoby zapłaciłem niecały miesiąc temu 208 zł, a za anulowanie chcą 654 zł. To jest normalne?

To mi się w ogóle nie kalkuluje. Znaczy im pewnie jakoś tak, skoro wołają taką absurdalną cenę, ale w takim układzie niczego nie będę anulował i miejsce pozostanie puste. Chociaż już pewnie odnotowali w
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaktus_z_ostrymi_kolcami: Sam miałem taką sytuację. Opóźnienie lotu spowodowało, że córka (która nie poleciała) miała w tym czasie egzamin przez teams. W czasie lotu. Zostało to po prostu opisane. ULC to przyjął i po jakimś roku wypłacił nam wszystkim odszkodowania.
  • Odpowiedz
Fast Track na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

R920099E
G597396T
P3056807
8116242R
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile czekaliście na #eta? Lecę (oby) jutro na city break do Londynu, złożyłem wniosek w poniedzialek i nadal bez odpowiedzi. Przez chat spróbowałem pogonić, ale każą czekać. Wylot mam wcześnie rano i się zastanawiam czy #wizzair może robić problem w związku z brakiem decyzji? Strona angielska informuje, że "You must apply for an ETA before you travel to the UK. You can travel to the UK while
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wyrabiałem ETA dla 2 paszportów na ostatnią chwilę (jeden z chipem, drugi bez), w obu przypadkach czekałem ~1 minutę od zapłacenia do otrzymania wiadomości "ETA application approved" na mail. Wyrabiałem w appce na iOS (polecam sprawdzić nazwę appki na gov.pl, bo w storze są też jakieś nieoficjalne appki). Czytałem że na appce czasem jest problem z płatnością, ale ja nie miałem żadnych problemów - sporządzenie i opłacenie wniosku zajęło z 5 minut
  • Odpowiedz
@Luna98x: w niektórych liniach lotniczych (głównie star alliance, kłania się PLL LOT) jak kupujesz lot powrotny to jest po prostu taniej. W lowcostach nie ma to znaczenia, a czasem wręcz opłaca się brać oddzielnie, bo bywa że ze względu na godzine wylotu czy cene warto przylecieć do danego miejsca wizzairem a wrócić ryanairem - lub odwrotnie

Technicznie nawet jak kupisz razem to każdy lot ma oddzielny numer rezerwacji i na
  • Odpowiedz
@HughGrandZiemiOdzyskanych: @rafalmmx Jak lecisz ryanairem to możesz każdy wózek zabrać jako dodatkowy bezpłatny bagaż (ja raz niepotrzebnie dopłaciłem - dowiedziałem się przy taśmie) przypisany do dziecka do 12 roku życia (sic!) i możesz go zostawić zarówno przy check-in, jak i przy drabince lub wejściu rękawem do samolotu. W drugim przypadku do check-in idziesz tylko po to, by został obklejony. Wózek i tak leci w luku bagażowym. Potem różnie bywa
  • Odpowiedz
@LubieWanilie: Jak plecak nie jest sztywny (plecy, itp) to na luzie upchniesz. Od lat jeżdżę z plecakiem o wymiarach około 55 x 30 x 18 cm i chyba raz w życiu miałem w ogóle sprawdzany, bo z reguły plecaki odpuszczają, chyba że masz naprawdę wielki.
  • Odpowiedz
Tak się zastanawiam w kwestii mierzenia wymiarów bagażu przez #ryanair #wizzair i inne #loty.
ustawa z dnia 11 maja 2001 r. – Prawo o miarach (Dz.U. 2023 poz. 1932, z późn. zm.). :

1. Art. 8 ust. 1 – określa obowiązek stosowania prawidłowo zalegalizowanych przyrządów pomiarowych w przypadku, gdy pomiar jest wykorzystywany do rozliczeń, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa publicznego, ochrony środowiska itp.

2. Art. 26 ust. 1 – stanowi,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LazyInitializationException no ale właściwie czym jest skoro na tej podstawie wykonują pomiar i naliczają opłatę. Rozumiem że jest to pewnie jakaś luka w przepisach ale może sensowne byłoby zgłosić jakiś wniosek formalny o uwzględnienie w przepisach takiego urządzenia, aby linie nie miały wolnej amerykanki
  • Odpowiedz
#loty czy ryanair planuje sie przejenisc z lotniska w dortmundize w jakieś inne blisko? Bo wizzair w-----ł ceny odrazu w góre z Katowic na kwiecień #wizzair
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie mogę od rana kupić żadnego lotu w #wizzair , coś na ich stronie nie działa, może ktoś to potwierdzić? wystarczy wybrać dowolny lot, z Warszawy np. do Walencji, albo w sumie gdziekolwiek ( ͡° ʖ̯ ͡°) od razu pojawia sie komunikat o wygaśnięciu sesji, ew. jak się uda to obejść, to nie ma dostępnych żadnych lotów/biletów na żaden termin...

#podroze #podrozujzwykopem
nalogowiec - nie mogę od rana kupić żadnego lotu w #wizzair , coś na ich stronie nie ...

źródło: Screenshot 2025-03-26 at 22.28.39

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podroze #wizzair #pytanie
Pomyliłem się z rezerwacją. Kupiłem bilet na za tydzień, a chciałem na jutro. Co się bardziej opłaca? Przebukować bilet czy kupić na jutro, a tamten anulować i ubiegać się o zwrot pieniędzy? Wizzair.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a tamten anulować i ubiegać się o zwrot pieniędzy?


@AlexBrown: xdd

Koszt anulowania może być wyższy niż koszt biletu. Dlatego wielu ludzi nawet tego nie próbuje i ubiega się tylko o podatki
  • Odpowiedz
Cześć. Dostałem w Wizzair maila czy zrobiłem ETA lecąc do Anglii. Podróż mam od 27.02 do 1.03. Czy potrzebuje zrobić ETA? Na stronie jest info że będzie to potrzebne od 5 marca. #wizzair #citybreak
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach