#wizzair #podroze czy to koniec „taniego” latania czy moze tak jest zawsze na poczatku? W koncu pojawil sie rozklad lotow od 6 kwietnia dla Madery i Rzymu i w przypadku pierwszego, w jedna strone to jest 1700zl a drugiego 1300zl. To juz taniej LOTem do Rzymu sie wybrac. A loty pojawily sie na dniach, bo mialem bilet w jedna strone na Madere 6 kwietnia (ostatni dostepny lot) kupiony
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś poleca jakiś plecaczek do Wizz/RyanAir? Widziałem te całe CabinZero(classic i classic tech), ale nie wiem czy nie ma czegoś lepszego cena/jakość. Może nawet będę go używał na codzień, bo mój wisport już trochę ściorany. I pytanie czy warto dopłacić 60zł do osobnej kieszeni na laptop?

#plecak #podroze #ryanair #wizzair
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#loty #wizzair #rainbow Hej. Wracałem z wycieczki organizowanej przez biuro podróży Rainbow. Lot powrotny Bergamo-Warszawa 26.08 był opóźniony o 6 godzin. Chcę wystąpić o odszkodowanie za opóźnienie lotu. Na stronie Wizzair jest napisane że trzeba to zrobić z profilu z którego była dokonywana rezerwacja. Jak do tego podejść jak to biuro robiło rezerwację lotów. Bilet mam ze sobą. Będę w tym tygodniu szedł do biura, ale
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wizzair Mircy, prawie rok temu Wizzair najpierw opóźnił, a potem odwołał mój lot. Było późno, zero pomocy od linii ale udało mi się kupić tani lot na rano. W środku nocy dostałem maila z nową godziną lotu, 24h póżniej niż w oryginale (po prostu ten sam lot ale dzień później i też wieczorem). Chcę złożyć skargę i dostać odszkodowanie i zwrot za bilet i jedzenie na lotnisku ale nie puszcza
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam jakiegoś plecaka który mogę zabrać jako bagaż podręczny #wizzair i będzie wygodny w użytkowaniu. Czy plecak rzeczywiście musi mieć dokładnie takie wymiary jak podają (40x30x20) czy mogę kupić większy plecak i go nie „upychać”?
Jakieś plecaki polecacie ?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem chytry na pieniądze ( ͡º ͜ʖ͡º) i mam wykupiony tylko bagaż podręczny. Jako podręczny biorę plecak. Chciałbym wziąć też aparat i mam taką typową torbę/pokrowiec na aparat który można zarzucić na ramię.
Muszę aparat we wspomnianej torbie wcisnąć do plecaka? Czy zostanie potraktowany jako element ubioru/coś w ten deseń? Jak to najlepiej rozwiązać? Lecę Ryanairem.

#latajzwykopem #kiciochpyta #ryanair #wizzair
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Somsiad_Pat: zależy w jakiej linii, ale zazwyczaj masz podręczny + personal item. (damska torebka, czy właśnie mała torba na aparat, ewentualnie pedałka / nerka. Prawdopodobnie możesz napchać plecak do pełna + ten aparat wziąć osobno, ważne żeby się teoretycznie pod siedzeniem zmieścił. jak będziesz chował pod kolanami i ładnie zapniesz pasy to stewardessa się nie przyczepi. Nie latam tą najtańszą opcją tylko średnią, ale spokojnie miękka torba mi wchodzi spakowana
  • Odpowiedz
@Somsiad_Pat: jak w Ryanie kupujesz tego średniaka to masz jeszcze fasttrack - odpalasz sobie QRcoda z apki przy vipowskich bramkach i włazisz bez kolejki na samolot. Zaoszczędzasz też czas, albo jak zamiast taryfy weźmiesz komunikację publiczną w tym czasie co byś stał w kolejce to w sumie prawie wyjdzie na zero. W tej najtanszej opcji musisz też dopłacić za miejsce to już w ogóle 8-12 euro mniej różnicy między tym
  • Odpowiedz
cześć, wybieram się w podróż samolotem z plecakiem podróżnym dużym jako bagażem rejestrowanym. W jaki sposób go najlepiej zabezpieczyć, by wszelkie taśmy i paski(a jest ich sporo) nie spowodowały jakiegoś utknięcia gdziekolwiek? patrzyłem że są jakieś pokrowce, ale koszt podchodzi pod 100, co wydaje się zbyt dużym kosztem jak na taką pierdołę. #podroze #wycieczka #samoloty #loty #wizzair
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W worek na smieci sobie spakuj. I nie spamuj na # samoloty, bo kupujesz pokrowiec na plecak, a nie śmigło.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wizzair #dron
Mirki/Mirabelki przewoził z Was ktoś ostatnio drona na pokładzie Wizza Air, są z tym jakieś problemy ? Lecę do Chorwacji i fajnie by było zapakować DJI FPV ze Sobą, a zdania w tym temacie podzielone w internetach
Oficjalny komunikat przewoźnika jest taki, ze nie można ani do rejestrowanego ani do podręcznego
" Czy mogę zabrać ze sobą drona/ hoverboard? - “Nie, niestety, ze względów bezpieczeństwa nie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kodzak92 dron to dron. A przepisy o akumulatorach się zmieniły ostatnio? Jak leciałem z dronem kiedyś to było tylko, że do 160Wh w akumulatorach można mieć na pokładzie (100 bez słowa, do 160 na zgłoszenie). Do rejestrowanego akumulatorów nie wolno.
  • Odpowiedz
I jak? Finalnie wziąłeś drona? Bo lecę do Hiszpanii i zastanawiam się czy brać do plecaka. Ostatnio brałem na Islandię i nie robili problemów w maju
  • Odpowiedz
Siemka, mam wykupione członkostwo standardowe (rabaty na dwie osoby) w #wizzair wizzair discount club do dnia 24.11.2023, czy idzie zrobić jakoś upgrade do członkostwa grupowego (69 euro - na 5 osób) czy muszę czekać do wygaśnięcia? #loty #tanieloty #podroze
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

siema, czy ktoś wie czy dodanie bagażu rejestrowanego (20 kg) do lotu #wizzair będzie tańsze z czasem? mam miesiąc do wylotu a ceny są mega drogie, zastanawiam się czy są dynamicznie ustawiane jak wizz priority
#bagaz #lot
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć Mirki,
czy ktoś ogarnia dobrze prawa pasażera w przypadku odwołania lotu? Miałem dzisiaj odlecieć z Katanii do Krakowa jednak przez wybuch Etny lot został odwołany. Wizzair zaproponował alternatywny lot w piątek, jednak to za późno więc zmienili nam rezerwacje i wylatujemy jutro z Rzymu do Katowic. Zostaliśmy poinformowani że mamy zbierać faktury wszystkich dodatkowych kosztów. Teraz pytania:
- czy przysługuje zwrot za podróż z Katanii do Rzymu?
- czy przysługuje zwrot za hotel przed
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aloha, czy można przepisać członkostwo w
#wizzair discount club (grupowe) na innego członka rodziny? Ew. jak wyglada kwestia zniżek w kontekście no-show policy, gdybym chciał kupić bilety dla innych i nie stawić się na lot?
#loty
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Davczo: bramki się zamykają pewnie 19:20 maks 30. Może być ciężko, zależy ile osób będzie w kolejce do kontroli. Sprawdź jeszcze na Flightradar24 czy podobnym czy faktycznie o deklarowanej porze odlatuje zwykle.
  • Odpowiedz
Nigdy mi się nie zdarzyło, że gate rzeczywiście był "zamknięty" te 30/40 min przed w low costach, z reguły dopiero zaczynają boarding koło 40 minut przed odlotem - jakie są wasze doświadczenia w #wizzair i #ryanair

Dodatkowo: Ile czasu schodziło się Wam na bramki security w sezonie wakacyjnym na Modlinie, np. lot koło 8??
Rok temu w wakacje stałem chyba w kolejce przez prawie całe lotnisko, ponieważ było dużo lotów
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DwaKolory: 200zł to praktycznie cap ceny (chyba 207zł) więc pewnie jakiś popularny lot i albo dużo już sprzedanych albo przewidują wysoką sprzedaż tego.

Cena na 99% nie spadnie.

Ten sam case co ryr, na lot masz XX dostępnych pakietów priority
  • Odpowiedz
@DwaKolory: zawsze jak latałem Ryanair/Wizzair na trasie UK-Polska, to zamiast walizki na kółkach brałem torbę sportową na ramię. Nigdy nie dokupiłem bagażu, nikt nigdy się nie p-------ł a pojemność niewiele mniejsza niż walizka, polecam.
  • Odpowiedz