Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 6
1083
Każdy programista musi znać GITa. Próbuję im to ułatwić.

GIT to prawdopodobnie najbardziej użyteczne narzędzie wykorzystywane przez programistów. Teraz tworzę serię krótkich filmów, która ma na celu pomóc początkującym programistom opanować GITa w możliwie najkrótszym czasie. Jak mi to wychodzi, oceńcie sami. Enjoy!
z- 204
- #
- #
- #
- #
- 1
Mirki znawcy,
Czy istnieje możliwość nauczenia się przez rok (oczywiście) od początku jakiegoś języka programowania a później zdalnej pracy i zarabiania jako pracy dodatkowej? Kilka lat temu troszkę programowałem w C++ ale pamiętam tyle co nic. Bardziej kręcą mnie webowe aplikacje ew. android.
Kształcę się w zupełnej innej dziedzinie.
Proszę
Czy istnieje możliwość nauczenia się przez rok (oczywiście) od początku jakiegoś języka programowania a później zdalnej pracy i zarabiania jako pracy dodatkowej? Kilka lat temu troszkę programowałem w C++ ale pamiętam tyle co nic. Bardziej kręcą mnie webowe aplikacje ew. android.
Kształcę się w zupełnej innej dziedzinie.
Proszę
- 10
Czy istnieje możliwość nauczenia się przez rok (oczywiście) od początku jakiegoś języka programowania
@jmuhha: Tak.
a później zdalnej pracy i zarabiania jako pracy dodatkowej
@jmuhha: Praca zdalna bez komercyjnego doświadczenia? Bardzo słaba szansa. Generalnie nie pozwala się pracować zdalnie ludziom, których trzeba nadal pilnować. Nawet z doświadczeniem firmy starają się nie pozwalać na więcej niż 2-3 zdalne dni w tygodniu - a to już i tak w miarę
- 8
@jmuhha: Powtórzę po raz kolejny jako doświadczony programista. Tak nauczyć się jakiekolwiek języka możesz nawet w miesiąc. To narzędzie. Chodzi o podejście do programowania, sposobu rozwiązywania problemów, logicznego myślenia itp. itd. i w sumie pasji.
Jaki jest wedlug was najlepszy sposob na robienie stronek RWD? #webdev #programowanie #css #html #javascript
- 2
@Harry19911: ja się przerzuciłem na #sohost (jak poprosić o kod @sohost to coś dadzą) z hostingiem bo tani. Jakoś nie ufam rozwiązaniom darmowym albo płatnym w zależności od ruchu. Polecany jest też #mydevil ale on już jest droższy
- 1
@Harry19911: vps na arubie za 4zł/mcs?
Witam, zna ktoś autora patostreamy.com? Albo jakie technologie są tam użyte? Chodzi mi o wykres widzów w poszczególne godziny. Albo kiedy ostatnio kanał był online. Jakieś YouTube API, czy web scrapping?
#webdev #programowanie
#webdev #programowanie
- 0
@WebDevIsMyPassion: Można to zrobić z API YouTube lub przez zwykły scrapping bo statystyki są odświeżane jedynie raz na minutę.
Mirki z #frontend gdzie kupujecie host+domenę dla klientów, którym robicie stronę (jeśli tego potrzebują)?
#webdev #internet #it #programowanie #programista15k #informatyka
#webdev #internet #it #programowanie #programista15k #informatyka
- 3
OVH :>
@Ekspert_z_NASA: domeny najtaniej z tego co wiem ovh
jeśli host statyczny: gitlab pages - za darmo XD
jeśli vps albo coś innego - również OVH
jeśli host statyczny: gitlab pages - za darmo XD
jeśli vps albo coś innego - również OVH
W jakim jezyku nalepiej napisac funkcjonalnosc do bloga? Mam tu na mysli glownie mozliwosc dodawania postow na tym ze blogu.
#pytanie #informatyka #webdev
#pytanie #informatyka #webdev
@maestrozo: nie wiem co masz dokładnie na myśli, ale możesz szkielet swojej witryny zamienić na theme do wordpressa, a strony statyczne przenieść jako strony w wordpressie i będzie wyglądało tak jak chcesz; ogólnie warto rozważyć wordpressa dlatego, że po prostu wszystko co jest potrzebne jest już zrobione, a kwestia bezpieczeństwa - jasne, że zdarzają się dziury, ale są łatane i wystarczy aktualizowac wordpressa, jak będziesz miał dziure w oprogramowaniu swojej
- 0
@g500s dzieki obczaje to
- 1
Jaki hosting polecić możecie do domeny w stylu nazwisko.pl ?
Chodzi głównie o pocztę, żeby mieć na takiej domenie. Ewentualnie dodatkowo, jakaś lekka strona.
Miałem wziąć linuxpl, ale widzę, że po zmianie "władz" posypało tam się troche.
#webdev #stronywww #pytaniedoeksperta #it
Chodzi głównie o pocztę, żeby mieć na takiej domenie. Ewentualnie dodatkowo, jakaś lekka strona.
Miałem wziąć linuxpl, ale widzę, że po zmianie "władz" posypało tam się troche.
#webdev #stronywww #pytaniedoeksperta #it
- 19
Ehhh, coraz więcej amatorów się pcha do zabawy. Mam nadzieję, że w końcu przejdzie ta nowelizacja do ustawy i programować będzie można tylko z licencją bo ktoś może nie myśleć i np. użyć dziedziczenia zamiast kompozycji albo vara zamiast leta.
#programowanie #webdev
#programowanie #webdev
źródło: comment_cDP89rs1DzQYYnPvnWostcXcGYqBn8ux.jpg
Pobierz@maciejze: 6 tygodni? Słabo. Na grupach fb lata szkolenie gdzie gadają, że w 2 tygodnie zrobią z Ciebie programiste Javy
- 11
Ani to, ani app.use(cors()) nie pomagają. I tak jest wypluwa mi cors przy requestach. Co może być powodem? :/
#nodejs #express #javascript #backend #webdev #programowanie
#nodejs #express #javascript #backend #webdev #programowanie
źródło: comment_nq3M8EH229N3fID9ihM7zWcOyzwt6vvN.jpg
Pobierz- 8
@Garg84: coś z corsem
- 1
@object: > wujek posiada w pewnym sensie domenę
@object: Co oznacza, że posiada w pewnym sensie?
Jeżeli był abonentem to jak napisze do NASKu (jeżeli to była domena .pl) to dostanie kod Authinfo i przeniesie sobie obsługę domeny do dowolnego operatora.
Domena z dużym prawdopodobieństwem zostanie wykupiona od razu przez boty odsprzedawców domen, więc na tej opcji nie polegaj. Szczególnie jeżeli domena ma jakąś wartość.
@object: Co oznacza, że posiada w pewnym sensie?
Jeżeli był abonentem to jak napisze do NASKu (jeżeli to była domena .pl) to dostanie kod Authinfo i przeniesie sobie obsługę domeny do dowolnego operatora.
Domena z dużym prawdopodobieństwem zostanie wykupiona od razu przez boty odsprzedawców domen, więc na tej opcji nie polegaj. Szczególnie jeżeli domena ma jakąś wartość.
@object:
https://www.dns.pl/porozumienie/Udostepnienie_kodu_authinfo.pdf
https://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html
Wszystko przy założeniu, że to domena.pl lub inna obsługiwana przez NASK
https://www.dns.pl/porozumienie/Udostepnienie_kodu_authinfo.pdf
https://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html
Wszystko przy założeniu, że to domena.pl lub inna obsługiwana przez NASK
- 1
Gdzie przekierować domeny, by łatwo zarządzać wpisami DNS i tym samym udzielić klientowi dostępu?
Myślałem nad Cloudflare, jednak nie ma ta możliwości by udzielić klientowi dostępu innego niż do całego konta. Chyba, że zakładałbym konto na klienta, a później zapraszał siebie. Ktoś tak robi?
#webmastering #webdev #domeny #dns
Myślałem nad Cloudflare, jednak nie ma ta możliwości by udzielić klientowi dostępu innego niż do całego konta. Chyba, że zakładałbym konto na klienta, a później zapraszał siebie. Ktoś tak robi?
#webmastering #webdev #domeny #dns
Czy można ustawić w #postgresql żeby nie logował aktywności z wybranej tabeli z wybranej bazy? WIem że da się po bazie albo po użytkowniku ale zależy mi tylko na tej jednej tabeli.
#informatyka #komputery #pomocy
zawołam także #webdev i #programowanie (może są jacyś backendowcy) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#informatyka #komputery #pomocy
zawołam także #webdev i #programowanie (może są jacyś backendowcy) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy w #typescript można definiować widoczność metod i pół w klasie? (Private, protected, public)
Np private function blabla(){
#webdev #frontend
Np private function blabla(){
#webdev #frontend
Komentarz usunięty przez autora
@Domownori ale bez "function"
- 1
@Jare_K: jeżeli jest to zwykły projekt to zaczynam od napisania w gulpie skryptów do porządkowania bibliotek, fontów oraz fontów z ikonami zaciąganych przez npm. W gulpie ustawiam też watch dla sass'a i babel'a. Kiedy wszystko działa jak należy zaczynam pisać po kolei HTML i CSS. Komponent po komponencie. Sekcja po sekcji. Na koniec skrypty i ewentualna korekta responsywności. Jeżeli Angular to bez zbędnego tworzenia szablonu od razu w samym Angularze.
- 0
W całym froncie, strasznie drażni mnie CSS, a podoba mi się React.js
@ProgramistaHTML: podałem najlepsze rozwiązanie na powyższy problem kolegi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Mirki warto taki kurs?
https://www.udemy.com/seo-od-podstaw-do-pozycjonowania-stron-www/
Ogólnie to zaczynam od zera.
#seo #webdev
https://www.udemy.com/seo-od-podstaw-do-pozycjonowania-stron-www/
Ogólnie to zaczynam od zera.
#seo #webdev
- 1
@NoKappaSoldier73: po otworzeniu w incognito u mnie 38,99 xD
- 1
@Chcesz_Pomarancze: wszystko jest w necie ale jak nie chce ci sie szukac to kup

























#hosting #webdev #webstuff #vps