Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki znawcy,

Czy istnieje możliwość nauczenia się przez rok (oczywiście) od początku jakiegoś języka programowania a później zdalnej pracy i zarabiania jako pracy dodatkowej? Kilka lat temu troszkę programowałem w C++ ale pamiętam tyle co nic. Bardziej kręcą mnie webowe aplikacje ew. android.

Kształcę się w zupełnej innej dziedzinie.

Proszę
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy istnieje możliwość nauczenia się przez rok (oczywiście) od początku jakiegoś języka programowania


@jmuhha: Tak.

a później zdalnej pracy i zarabiania jako pracy dodatkowej


@jmuhha: Praca zdalna bez komercyjnego doświadczenia? Bardzo słaba szansa. Generalnie nie pozwala się pracować zdalnie ludziom, których trzeba nadal pilnować. Nawet z doświadczeniem firmy starają się nie pozwalać na więcej niż 2-3 zdalne dni w tygodniu - a to już i tak w miarę
  • Odpowiedz
@jmuhha: Powtórzę po raz kolejny jako doświadczony programista. Tak nauczyć się jakiekolwiek języka możesz nawet w miesiąc. To narzędzie. Chodzi o podejście do programowania, sposobu rozwiązywania problemów, logicznego myślenia itp. itd. i w sumie pasji.
  • Odpowiedz
Widzę że #linuxpl podniósł opłaty za serwer do 97zł brutto, a było 49zł. Gdzie się przenieść z dwiema małymi stronkami wizytówkami które prawie nie generują ruchu? Czy nie ma nic tańszego?
#webdev #hosting
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maestrozo: nie wiem co masz dokładnie na myśli, ale możesz szkielet swojej witryny zamienić na theme do wordpressa, a strony statyczne przenieść jako strony w wordpressie i będzie wyglądało tak jak chcesz; ogólnie warto rozważyć wordpressa dlatego, że po prostu wszystko co jest potrzebne jest już zrobione, a kwestia bezpieczeństwa - jasne, że zdarzają się dziury, ale są łatane i wystarczy aktualizowac wordpressa, jak będziesz miał dziure w oprogramowaniu swojej
  • Odpowiedz
Jaki hosting polecić możecie do domeny w stylu nazwisko.pl ?
Chodzi głównie o pocztę, żeby mieć na takiej domenie. Ewentualnie dodatkowo, jakaś lekka strona.
Miałem wziąć linuxpl, ale widzę, że po zmianie "władz" posypało tam się troche.
#webdev #stronywww #pytaniedoeksperta #it
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@motokate: @Krall: @2pek: Wróciłem teraz do kodzenia. Jednak świeży mózg to jest to. Wybadałem problem od razu. Puszczałem requesty na zły port. Jak widać 4:50 to niewdzięczna godzina do pracy.
Bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam za zamieszanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam, wujek posiada w pewnym sensie domenę która wygasa za około miesiąc, hosting aktualnie już wygasł bo firma która się tym zajmowała się zwinęła. Nie mamy żadnych danych żeby zalogować się na hosting ani na domenę czy po wygaśnięciu będę ją mógł bez problemu wykupić ponownie?
#hosting #webdev
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@object: > wujek posiada w pewnym sensie domenę

@object: Co oznacza, że posiada w pewnym sensie?

Jeżeli był abonentem to jak napisze do NASKu (jeżeli to była domena .pl) to dostanie kod Authinfo i przeniesie sobie obsługę domeny do dowolnego operatora.

Domena z dużym prawdopodobieństwem zostanie wykupiona od razu przez boty odsprzedawców domen, więc na tej opcji nie polegaj. Szczególnie jeżeli domena ma jakąś wartość.
  • Odpowiedz
Gdzie przekierować domeny, by łatwo zarządzać wpisami DNS i tym samym udzielić klientowi dostępu?
Myślałem nad Cloudflare, jednak nie ma ta możliwości by udzielić klientowi dostępu innego niż do całego konta. Chyba, że zakładałbym konto na klienta, a później zapraszał siebie. Ktoś tak robi?

#webmastering #webdev #domeny #dns
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#webdev #html #css

Jak zaczynacie tworzenie strony internetowej/aplikacji?

Stawiacie sobie szkielet, sekcja po sekcji a potem dopiero przykładacie uwagę do styli?

Może
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jare_K: jeżeli jest to zwykły projekt to zaczynam od napisania w gulpie skryptów do porządkowania bibliotek, fontów oraz fontów z ikonami zaciąganych przez npm. W gulpie ustawiam też watch dla sass'a i babel'a. Kiedy wszystko działa jak należy zaczynam pisać po kolei HTML i CSS. Komponent po komponencie. Sekcja po sekcji. Na koniec skrypty i ewentualna korekta responsywności. Jeżeli Angular to bez zbędnego tworzenia szablonu od razu w samym Angularze.
  • Odpowiedz
#webdev #webdesign
Czy ktoś wie jaką licencję muszę wybrać jeżeli chce pobrać krzywe do mojej strony www, na stronie wwwshutterstockcom, nie jest to gotowy wygląd strony tylko baner do artykułu.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach