#57 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no i co w tym zlego?


@DzyndzaNyga: Absolutnie nic. To idealny przykład zbudowania formularza w zgodzie z aktualnymi standardami. Oby studenci podchwycili pomysł pana doktora i tworzyli strony internetowe w ten właśnie sposób.
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: Przecież ja nie twierdzę, że używanie tabel jest czymś nieprawidłowym. Natomiast wykorzystanie tabelki do pozycjonowania elementów na stronie to jakieś nieporozumienie w 2018 roku.

@DzyndzaNyga: No słucham, panie psycholog, co jeszcze ciekawego o mnie powiesz? Rzeczywiście, dałem się prześwietlić na wylot jednym wpisem krytykującym wykorzystanie tabelki do rozmieszczenia elementów na stronie. Ten fakt jasno pokazuje jakim człowiekiem jestem...
  • Odpowiedz
Mam serwer do gry w dockerze, chciałbym czasami dodać nowy w miare szybko. Zrobiłem tak, że podczas uruchomienia kontenera przyjmuje env variables cod o hasła do serwera, bazy, portów i paru innych rzeczy, tego jest całkiem sporo.

Zastanawiam się jak to zrobić łatwiej, żeby nie musieć tej komendy wprowadzać. Wiem, że docker-compose ma te pliki, gdzie to mozesz wpisać do yamla, ale to chyba bardziej służy do linkowania kontenerów, nie? Nie lepiej
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spike200: docker-compose jest bardzo spoko, ale jak bardzo chcesz to sobie zrob skrypt sh gdzie poustawiasz te rzeczy za pomoca polecenia export a na koncu sobie po prostu podstaw pod wartosci
  • Odpowiedz
Czy ktoś z was może pracował z IAI shopem? Jak tam wygląda tworzenie swojego theme?
Chciałem zrobić parę zmian kumplowi, ale z tego co czytam to nie ma dostępu do FTP i swój theme oznacza płatne aktualizacje. Nie chce mi się w to trochę wierzyć :D #webdev
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dajcie jakiś przykład makaronu w kodzie dla #css #html
I od razu pytanie - media queries mogę sobie dziubać dla dowolnych rozdzielczości i to będzie git?
Czy muszę zachować proporcje standardowe, że na mobilkach będzie 240 szerokości a na tabletach 768 bla bla
Nie mogę dziubać dziesiątek media query np. dla 248px, 311px, 583px?


#webdev
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę zrobić stosunkowo prostą stronę na której się za coś płaci. Coś w rodzaju licytacji.
Jaki stack byście polecili? Co do płatności?
#webdev
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Garg84: Nie wiemy jakie technologie/języki już znasz, więc co doradzić - Java, JS, PHP, C#, Perl, Ruby, Python?
Nie wiemy czy chcesz front-end jako SPA/JS czy renderowany przez back-end. Nie wiemy jakie obciążenia ma to wyrabiać, czy być skalowalne itd. To wszystko co podałeś to zbyt mało informacji aby polecić konkretny stack.
Więc chyba powinieneś wszystko sobie przemyśleć, ukierunkować i wtedy rzucić kolejny post na mirko z konkretnym językiem, wymaganiami
  • Odpowiedz
Cześć mam takiego jsona:
{ 10.10.10.1: Array[2], 10.10.10.2: Array[2], 10.10.10.3: Array[2]}

Jak w najprostszy sposób sprawić by wygenerować tabele, która będzie przyjmowala wartości z jsona. Poglądowo:

IP_HOST | CMD1 | CMD2 | CMD3 |
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jedyny pełnoprawny framework przytłoczył debilków :) Czuję jakąś dziwną satysfakcję widząc ten wynik.


@HAL__9000: Jak czytam niektóre Twoje posty to się serio zastanawiam czy jesteś dorosłym i dojrzałym człowiekiem. Wyzywanie ludzi ludzi bo X jest lepszy niż Y. Nie spotkałem jeszcze takiego buca w swojej pracy i mam nadzieję nigdy nie spotkać bo z Tobą nie da się dyskutować.
  • Odpowiedz
@hachorek: Jak zostanie wprowadzona do unicode to tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) akurat te i wiele innych znaków (całych zbiorów symboli, elementów dekoracyjnych itp) zostało opisane w standardzie i jest dostępne na każdym urządzeniu. Pamiętasz np. wymyślne opisy na GG? Nikt nie wysyłał do opisów grafik, tylko korzystał właśnie z znaków opisanych w standardzie. Czyli wprowadzenie własnego fonta jest praktycznie nierealne. Chyba że masz wtyki w
  • Odpowiedz
Czy możecie polecić jakiś fajny hosting który nie będzie zdzierał za przedłużenie ? Mam teraz domeny + serwer poczty + stronkę (wizytówkę) bez udziwnień i dużego ruchu na nazwa.pl ale wołają za przedłużenie prawie 1000zł za wszystko ( ͜͡ʖ ͡€)
#webdev #webmastering #hosting
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karygodnykartofel: Według specyfikacji powinieneś wyraźnie oznaczyć element na którym jest fokus. A żeby to testować wystarczy klawiatura, przemieszczasz się między elementami za pomocą klawisza Tab i cała funkcjonalność i nawigacja strony powinna być dostępna.

Przydatny dodatek do Chrome to WAVE który pomaga w audytach accessibility (w skrócie a11y). Także Lighthouse posiada audyt do accessibility.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak sprawdzić kiedy wygasa czyjas domena?

Chłopak mojej siostry chce kupić domenę do firmy www.moric.de ale jest zajęta. Koleś chce za nią 9000 euro.

Da jakoś wyciągnąć takie i inne informacje? Jedyne co znalazłem to kiedy została zarejestrowana, adres IP i szacowana wycenę domeny na 1300 dolarów.

Pomoże
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Qontrol whois de i patrzysz date wygasania. Z tego co pamiętam to na aftermarket.pl mozna bylo przechwycić domeny .de ale nie znam szczegółów. De rzadko spadają
  • Odpowiedz
Cześć, w Search Console mam dodane takie o to mapy witryn. Czy powinno się dodawać ich kilka, czy jedna - główna w zupełności wystarczy? I drugie pytanie, czy przy zmianie szablonu powinno się zaktualizować (nadpisać) je ręczenie czy nie jest to konieczne? Z tego co widzę, żadnych błędów nie ma, a linki są aktualne. Niestety martwi mnie ogromny spadek pozycji w Google przez zmianę ów szablonu. ( ͡° ʖ̯ ͡
metalnewspl - Cześć, w Search Console mam dodane takie o to mapy witryn. Czy powinno ...

źródło: comment_vZ1oZgMSgv8WqA9Q5ySyreMowCa3Sp8C.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pierwsza domene na ovh, dnsy wskazują cloudflare, chce dodac konto mailowe. Rekord cname dodany w cloudflare nie reaguje.
Znowu druga domena bez problemu, utworzyłem konto mailowe w 3 minuty, ale tam dnsy nie wskazują cloudflare.

Ktoś wie jak zaradzic temu? #dns #webdev
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Koliat: ovh, chwile temu zmienilem dnsy na te od ovh i utworzylem konto bez problemu. Zauwaylem tez, ze moglem mieć złe rekordy MX w cloudflare ( ͡º ͜ʖ͡º) Wiec chyba problem rozwiązany
  • Odpowiedz
@RobertDeNiro: Cloudflare w sumie technicznie dostarcza DNSy dopóki nie robisz na nich CDNa (pomaranczowej chmurki) to powinno byc wszystko konfigurowalne. Ja Cloudflare konfigurowałem tylko z O365 w sumie jak kojarzę. Dobrze ze sie udalo rozwiazac ;)
  • Odpowiedz