Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@uwielbiamnalesniki: no dokładnie, chociaż ja myślę że dla regularów i wyżej nie jest tak źle, ale początkujący mają problem. Mnie sporo osób pyta jak znaleźć pierwszą pracę w UX/UI, i też mam problem co im odpowiedzieć i mi ich szkoda trochę.
Najbardziej rozwojową opcją jest praktyka/staż w agencji/software house, ale nawet na taki staż wezmą tylko kogoś kto już coś potrafi bo np. jest pasjonatem i sam coś działał, żeby go
Najbardziej rozwojową opcją jest praktyka/staż w agencji/software house, ale nawet na taki staż wezmą tylko kogoś kto już coś potrafi bo np. jest pasjonatem i sam coś działał, żeby go
Ja piehdole, rynek #praca #ux #ui #webdesign to jakiś obsikany karton w tym kraju. Stawki brutto zaraz będą jak na kasie w lidlu, wszystko na b2b - co poniżej 10k jest śmieszne, na dodatek kombinowanie jak tu ściągnąć dizajnera do biura żeby dorzucić jakies obowiązki i micromanagement.
@uwielbiamnalesniki: jaki masz przykład tego micromanagementu? Gdzie szukasz pracy że masz takie problemy ze stawkami? Kurde
Nasze #pkp intercity to prawdziwy dramat na kazdej plaszczyznie, s-------a wszystko, nawet to czego s--------c sie nie da. Nie tak dawno zmienili wyszukiwarke polaczen. Zapraszam do testowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/wyszukiwarka-polaczen.html
#webdev #webdesign #programowanie
https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/wyszukiwarka-polaczen.html
#webdev #webdesign #programowanie
@grabowski_f: woofood
- 0
Mireczki, gdyby któryś z Was myślał o wyborze agencji SEO do pozycjonowania swojej strony... To zdecydowanie nie polecam w mojej opinii firmy Grupa iCEA
FATALNA agencja, WYSYSAJĄCA pieniądze z klienta i jedynie SPRAWIAJĄCA WRAŻENIE że coś robi. Agencja kasuje ogromne pieniądze, a nie robi prawie nic. Przez 7 miesięcy wyniki praktycznie NIE DRGNĘŁY przy niskokonkurencyjnych frazach, z niszowej branży. Zdecydowanie ODRADZAM. Uważajcie na cwaną umowę. W umowie mają, że będą wszelkimi staraniami
FATALNA agencja, WYSYSAJĄCA pieniądze z klienta i jedynie SPRAWIAJĄCA WRAŻENIE że coś robi. Agencja kasuje ogromne pieniądze, a nie robi prawie nic. Przez 7 miesięcy wyniki praktycznie NIE DRGNĘŁY przy niskokonkurencyjnych frazach, z niszowej branży. Zdecydowanie ODRADZAM. Uważajcie na cwaną umowę. W umowie mają, że będą wszelkimi staraniami
- 1
@rekin-ludojad: A to mój piękny raport z listopada - widać widoczność przed rozpoczęciem umowy i u jej schyłku xD
źródło: comment_1645204378SBxxXamA9RZ4qGX0HBw7dT.jpg
Pobierz- 1
@rekin-ludojad: najlepsze, że w ogóle w raportach podawali mi często wyniki fraz, które nie miały być objęte pozycjonowaniem, ale w miarę dobrze wyglądały.
- 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
W końcu zwrot w mojej karierze! Po kilku miesiącach szukania (a bardziej odpowiadania na zaczepki rekruterek z Linkedina) dostałem fajną ofertę(w sumie to dwie). Fajne możliwości rozwoju (dział ux w 3 krajach ok 40 osób) nieproporcjonalne do mojego skilla wynagrodzenie i prawdziwy UX do robienia (badania, warsztaty, prototypy, testy...)
Zostawiam nareszcie firmę w której kisiłem od lat i prawie wogóle nie miałem możliwości rozwoju.
Zostawiam firmę w której miałem spoko kasę (fajnie
Zostawiam nareszcie firmę w której kisiłem od lat i prawie wogóle nie miałem możliwości rozwoju.
Zostawiam firmę w której miałem spoko kasę (fajnie
#webdesign #webdev
Nie jestem webdesignerem, ale rozwalają mnie niektóre drobne, choć rażące, błędy w webdesignie. Przykład strona Canva, wydawać by się mogło stworzona przez elitę webdesignerów. A spójrzcie na zachowanie ikonek z nawigacji na stronie głównej. Po najechaniu zmienia się kolor zarówno tła jak i samej ikonka, co daje brak spójności przejścia kolorów. Mnie to aż boli takie coś.
Nie jestem webdesignerem, ale rozwalają mnie niektóre drobne, choć rażące, błędy w webdesignie. Przykład strona Canva, wydawać by się mogło stworzona przez elitę webdesignerów. A spójrzcie na zachowanie ikonek z nawigacji na stronie głównej. Po najechaniu zmienia się kolor zarówno tła jak i samej ikonka, co daje brak spójności przejścia kolorów. Mnie to aż boli takie coś.
źródło: comment_1644406555VugSOr9qgCfFPJV6Obn8LB.jpg
PobierzPrzykład strona Canva, wydawać by się mogło stworzona przez elitę webdesignerów
@damianooo8: prawda jest taka, że robi się jak klient chce, a nie jak powinno być
- 4
@damianooo8: imo to zamierzone. W swoim doświadczeniu z korzystania ze stron, właśnie takie z wolnymi animacjami, smooth scrollingiem i innymi estetycznymi przejściami wydają się powolne, zamulające. Lepsze są szybkie ostre efekty przejść i błyskawiczne animacje.
- 1
@kimikini: nope, to dalej jest comic sans, ale z teksturą, brakuje mu plugawości niekonsekwentnych kształtów Papyrusa.
@kimikini: czego to sie czlowiek dowiaduje
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Papyrus_(typeface)
Costello created the font in 1982, when he was 23 years old and just out of college. He had been studying the Bible and came onto the idea of what a written font would have looked like in biblical times in the Middle East.[1] He hand-drew the font over a period of six months by means of calligraphy pen and textured paper
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Papyrus_(typeface)
Costello created the font in 1982, when he was 23 years old and just out of college. He had been studying the Bible and came onto the idea of what a written font would have looked like in biblical times in the Middle East.[1] He hand-drew the font over a period of six months by means of calligraphy pen and textured paper
- 2
Jakie PKWiU pod UX/UI design?
8.5 czy 12%?
#informatyka #uiux #webdesign #userexperience #userinterface #pracait
8.5 czy 12%?
#informatyka #uiux #webdesign #userexperience #userinterface #pracait
źródło: comment_1644186157h5mANtR5atRb0JzjLg8A2i.jpg
Pobierz- 0
@prnppp: no widzisz a ja pytam osoby bezposrednio zwiazane z UI/UX, na nic mi twoja globalna wiedza IT, bo nie bedzie to interesowalo nikogo z US. Pytam o PKWiU i ewentualne arguemntacje osob, ktore juz sie okreslily i zamierzaja udowadniac swoje racje przy ewentualnej kontroli.
GUS moze potwierdzic PKD czy PKWiU na podstawie wniosku, ktory otrzymaja. Pierw trzeba taki sporzadzic i trzymac sie tego, ze jest bezblednym okresleniem stanu faktycznego,
GUS moze potwierdzic PKD czy PKWiU na podstawie wniosku, ktory otrzymaja. Pierw trzeba taki sporzadzic i trzymac sie tego, ze jest bezblednym okresleniem stanu faktycznego,
konto usunięte via Android
- 0
Komentarz usunięty przez autora
gdzie ludzie od UI/UX wrzucaja swoja projekty? chciałbym poprzeglądać i znaleźć ludzi do współpracy.
#ux #ui #pracait #grafikakomputerowa #webdesign
#ux #ui #pracait #grafikakomputerowa #webdesign
@kimikini:
Jak coś fajnego, eksperymentalnego, plus fajnie zrobione strony to awwwards.
Jak coś fajnego, eksperymentalnego, plus fajnie zrobione strony to awwwards.
konto usunięte via Zakop
- 0
@kimikini: dobrzy zazwyczaj nigdzie bo nie mają czasu
- 0
@justynagkkkkkkkk: Nieznam się na Divi, ale to jest zwykłe menu boczne które ma taki sam kolor tła jak pozostała część strony.
- 0
@damianooo8: byłeś bardzo blisko, już sama odpowiedziałam sobie na pytanie :)
menu boczne, #main-header, a kolejno zabawa z indeksami Z, tak aby nie było widać oddzielającej kreski :)
dziękuje!
menu boczne, #main-header, a kolejno zabawa z indeksami Z, tak aby nie było widać oddzielającej kreski :)
dziękuje!
Darmowe domeny + darmowy hosting na www.simply.com z kodem
Wygląda na to, że nie ma limitu co do ilości rejestracji domen.
Przdłużenie o kolejny rok też w dobrej cenie, nic tylko brać pod nowe projekty.
(✌ ゚ ∀ ゚)☞
#freelancer #it #programista15k #programowanie #wordpress #socialmedia #webdev #webdesign
HOSTINGSIMPLYWygląda na to, że nie ma limitu co do ilości rejestracji domen.
Przdłużenie o kolejny rok też w dobrej cenie, nic tylko brać pod nowe projekty.
(✌ ゚ ∀ ゚)☞
#freelancer #it #programista15k #programowanie #wordpress #socialmedia #webdev #webdesign
- 2
@grabowski_f: pssst. bez kodów żadnych i free forever
https://freedns.afraid.org/domain/registry/ + oracle cloud vps free tier
https://freedns.afraid.org/domain/registry/ + oracle cloud vps free tier
- 0
@grabowski_f: tak. No nie nadaje się to na apki dla klientów, bo to subdomeny (czasem nawet całkiem fajne), ale ogólnie to tak - za friko cały czas masz domenę. Na postawienie czegoś dla siebie albo specyficznej publiczności jak znalazł.
Kłaniam się, Mirki z #webdesign #stronywww #webdev #hosting i nie tylko.
Jeśli zawołałem zbyt wiele tagów to bardzo przepraszam.
Potrzebuje wykupić jakiś mały hosting z byle jaką subdomeną a na niej zamieścić parę plików HTML.
Teraz tak:
Chodzi mi o to, żeby wrzucone tam treści (w tych plikach HTML - sam tekst) nigdzie się nie indeksowały, w żadnych przeglądarkach oraz żeby np przy wklejeniu fragmentu treści pliku
Jeśli zawołałem zbyt wiele tagów to bardzo przepraszam.
Potrzebuje wykupić jakiś mały hosting z byle jaką subdomeną a na niej zamieścić parę plików HTML.
Teraz tak:
Chodzi mi o to, żeby wrzucone tam treści (w tych plikach HTML - sam tekst) nigdzie się nie indeksowały, w żadnych przeglądarkach oraz żeby np przy wklejeniu fragmentu treści pliku
- 1
@Bielecki: masz rację, tak zrobię, dzięki :)
- 1
@pyskaty92: A nie lepiej zabezpieczyć to hasłem? Że jak ktoś wejdzie na daną podstronę to musi wpisać login i hasło i dopiero wtedy wyświetli mu się Twoja strona?
Bo z wyszukiwarkami nigdy nie wiadomo google nie zindeksuje a jakaś inna niszowa oleje robots i zaindeksuje.
Bo z wyszukiwarkami nigdy nie wiadomo google nie zindeksuje a jakaś inna niszowa oleje robots i zaindeksuje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@WujekLeinad: daj na PW jakieś portfolio lub behanca, ale takie komercyjne projekty pod średnie biznesy
Programirki, czy jest jakies narzędzie online które pozwala na wklepanie dowolnego linku z dowolnego sklepu ecommerce - i w momencie gdy ten produkt będzie na stanie to dostaniemy maila?
Wiem ze niektóre sklepy mają taki moduł wbudowany i po prostu w przypadku braku produktu wpisujemy maila i jesteśmy na liscie oczekujących. Jeśli natomiast jakiś sklep eCommerce jest biedacki i nie ma tej opcji „powiadom mnie gdy będzie dostepne” to fajnie byłoby użyć
Wiem ze niektóre sklepy mają taki moduł wbudowany i po prostu w przypadku braku produktu wpisujemy maila i jesteśmy na liscie oczekujących. Jeśli natomiast jakiś sklep eCommerce jest biedacki i nie ma tej opcji „powiadom mnie gdy będzie dostepne” to fajnie byłoby użyć
@uwielbiamnalesniki: Distimo, jest tez jako rozszerzenie do chrome
Mirki i Mirabelki, poszukuję jakiegoś prostego template do strony www. Nic specjalnego, możliwość dodania własnego loga, informacji kontaktowych, linków do mediów społecznościowych, ewentualnie jakaś galeria zdjęć lub lista usług. Strona pod salon fryzjerski.
Najlepiej jakiś one page. Nie musi być darmowy.
Generalnie przebijam się przez różne strony, ale jakoś nic nie wpadło jeszcze w oko więc może ktoś z Was coś poleci.
#html #html5 #stronywww #
Najlepiej jakiś one page. Nie musi być darmowy.
Generalnie przebijam się przez różne strony, ale jakoś nic nie wpadło jeszcze w oko więc może ktoś z Was coś poleci.
#html #html5 #stronywww #
@lukasz_r128: themeforest oglądałeś?


























Stale próbuje ale jakoś niezbyt mi wychodzi :P
#webdesign #devops #programowanie #nextjs #vuejs
źródło: comment_1647551002gNnB3zX65ySk9o9vnqDY17.jpg
Pobierz