Wpis z mikrobloga

Mireczki, gdyby któryś z Was myślał o wyborze agencji SEO do pozycjonowania swojej strony... To zdecydowanie nie polecam w mojej opinii firmy Grupa iCEA

FATALNA agencja, WYSYSAJĄCA pieniądze z klienta i jedynie SPRAWIAJĄCA WRAŻENIE że coś robi. Agencja kasuje ogromne pieniądze, a nie robi prawie nic. Przez 7 miesięcy wyniki praktycznie NIE DRGNĘŁY przy niskokonkurencyjnych frazach, z niszowej branży. Zdecydowanie ODRADZAM. Uważajcie na cwaną umowę. W umowie mają, że będą wszelkimi staraniami STARALI SIĘ promować stronę w przeglądarce google - z takim zapisem mogą prawie nie robić nic, a wystawiać fakturę, tłumacząc się, że przecież podjęli STARANIA.A że nie wychodzi im - to już trudno - pech podpisującego umowę. Historii takich jak moja jest mnóstwo, co widać po innych komentarzach od realnych osób. Straciłem w ogólnym rozrachunku grube xx tysięcy, bo zanim się zorientowałem, to minęły ponad 3 miesiące, a potem jeszcze musiałem czekać kolejne 3 miesiące aż zadziała wypowiedzenie. Jeśli ktoś chce w ogóle ryzykować, to nigdy nie zgadzajcie się na tak długi okres wypowiedzenia. Profesjonalna agencja SEO, godna zaufania i mająca dobre intencje - z pewnością nie będzie próbowała Was blokować tak długim wypowiedzeniem. ICEA z kolei chce wysysać tak długo jak to możliwe, nawet jak klient się zorientuje, że robią go na szaro. Mam nawet nagrane rozmowy telefoniczne, jak jeden z pracowników zapomniał się w dłuższej rozmowie i powiedział, że wpisują w raporty comiesięczne jakieś pierdoły, żeby cokolwiek było, żeby klient nie myślał, że nic nie robią, poza dodaniem w miesiącu jakiegoś linka. Rozumiecie to? XD Na Goworku widać nawet opinie ludzi, którzy tam chyba pracowali, którzy mówią, że firma zatrudnia więcej osób do sporządzania niekorzystnych umów, niż samych specjalistów do pozycjonowania. Byłem długo #!$%@? i smutny, że dałem się tak porobić, szczególnie jako doświadczony przedsiębiorca, ale teraz jak ochłonąłem, to zostało mi tylko się z tego śmiać i ostrzec innych przed tym jak można się wkopać.

Grupa Icea Poznań opinie

#komputery #pozycjonowanie #webdev #webdesign #opinie
  • 27
@rekin-ludojad: teraz nawet sprawdziłem i umowa w sumie trwała dłużej, bo 8 miesięcy. fraz było dosyć mało, a sporo z nich nie ruszyło przez 8 miesięcy z pozycji 100 xD gdzie jakieś BIPy albo strony zakładów przetwórstwa śmieci z pcimia dolnego, które w ogóle nie mają nic wspólnego tematycznie z moją stroną, były np na 30/40 pozycji na tej właśnie frazie XD
@rekin-ludojad: przy takiej kwocie to jakbym miał mieć umowę to z konkretnymi działaniami, typu jaka kampania google, jakieś strony pomocnicze, blogi, linki na forach, ogłoszeniach, social media itp.
@getin: no teraz to ja wiem, jak już trochę w tym siedzę. ale większość ludzi zanim dojdzie do tej wiedzy, to też wtopi. stąd moja misja i mój wpis, żeby ludzie podpisując takie umowy wiedzieli na co zwrócić uwagę
@rekin-ludojad: @odysjestem: bo usługi seo zwykle we firmie traktowane są po macoszemu, bez zaplecza, na zasadzie jakoś to tam będzie, jakiś student poklika i git, jak robisz strone/apke/portal to jednak musisz dostarczyć produkt, a przy seo jak widać - niekoniecznie
@getin akurat iCEA robi głównie SEO, od tego są.
Raczej specyfika jest taka, że w każdej chwili możesz zwalić na algo, zwłaszcza jeśli niedawno Mueller trąbił o jakimś update
@odysjestem: domyślam się, że tak to wygląda, bo sam prowadzę parę biznesów, które skaluję i widzę jakie są pokusy - ale moje motto to zawsze być frontem do klienta i jeśli coś jest nie tak, to rozwiązywać to na jego korzyść, bo zadowolony klient przyniesie kolejnych, a rozczarowany narobi problemów. jeśli nie są w stanie zapewnić odpowiedniej jakości, albo chociaż sprawiać takiego wrażenia - to kiedy rozgoryczony klient, który się skapnął
@odysjestem: @rekin-ludojad: z tego co widzę to typowa agencja pl, strona na wordpressie z motywem "knight theme" za 49 dolarów, nawet sami nie potrafią zrobić przez 10 lat strony, ich wyniki w testach google też raczej biedne ( ͡º ͜ʖ͡º)
@rekin-ludojad: A tak z ciekawości jak twoje wyniki w pagespeed? Nie zajmuje się zbytnio SEO, ale trochę stron już w życiu naprodukowałem i z mojego doświadczenia google mocno bierze to pod uwagę. A często gęsto jest to dość łatwe do poprawienia jeśli ktoś wie co robi oczywiście.